Januárban állnak munkába, addig több képzésen és vizsgán kell részt venniük. Az új ázsiai munkavállalók akár havi 400-500 ezer forintot is kereshetnek majd.
Jelentős változásokra számíthatnak az érintett diákok a következő felvételi időszaktól – mondta az InfoRádiónak a megújult felvételi eljárásról a felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár. Varga-Bajusz Veronika kiemelte, hogy a módosításokról egyeztettek a hallgatói szervezetekkel is.
Budapest szerint a vendégmunkások munkaerő-kölcsönzéssel való foglalkoztatása hosszabb távon káros hatással van a munkaerőpiaci folyamatokra, ezért a főváros saját cégei számára ilyen foglalkoztatást nem engednek - írta a főpolgármester Facebook-oldalán.
Burkolatjavítási munkálatok miatt 2023. november 8-9-én, szerdán és csütörtökön a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szakemberei sávzárást építenek ki az M7-es autópálya Balaton felé vezető oldalán a 11-es és 12-es kilométerszelvények között.
Újabb postafiók üzemeltetését vette át magánvállalkozó, ezúttal Komlón. Partnerségi szerződést kötött a Magyar Postával, mivel az állam a négy városi fiókból hármat bezárt. A helyieknek eddig csaknem egy órát utazniuk a szolgáltatásért.
Egy gázai tűzszünetre felszólító ENSZ-határozaton vesztek össze hétfőn a parlamentben a Mi Hazánk frakcióvezetőjével, amit azért nem szavaztak meg, mert az Orbán szerint ellentétes a magyarok érdekeivel. De mi is van pontosan abban a határozatban?
Társasozás a Möbius-síkon: pécsi matematikus ötletéből készült kártyajáték indul a világ meghódítására. A Møbee olyan, mintha a népszerű Dobble kapna még egy dimenziót.
Különleges kiállítást valósított meg a Fiatal Fogyatékkal Élők Otthonáért Egyesület. Bemutatták a Föld páratlan szépségeit, a káprázatos természeti értékeket. Másrészt reflektorfénybe helyezték a Földet sújtó katasztrófákat is. Mindezzel arra kívánták felhívni a figyelmet, meg kell őrizni, meg kell óvni a környezetünket. A kiállításnak a Nyíregyház
Budáról Pestre gyalogolva adott interjút az építési és közlekedési miniszter. Szóba került, hogy miért nem biciklivel közlekedik, a fájós dereka, de a MÁV átalakítása is.
Az ArrivaBus szerint januárra olyan szintre jutnak, hogy minimális szinten útbaigazítást is tudnak majd adni a budapesti járatokon. A főváros vezetése azonban szkeptikus, szerintük inkább a béreket kellene közelíteni ahhoz, amit a környező országokban fizetnek.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
Aki úgy érzi, hogy jártunk már itt, nem téved: az Ökotárs-ügy és a Stop Soros civiltörvény után jön a hatalom ellenfeleire - újságírókra, civil szervezetekre, ellenzéki politikusokra és pártokra - vadászó törvény és hatóság.
Mi magyarok az egy főre jutó Nobel-díjban, olimpiai aranyéremben és zeneszerzőben a világ élvonalában vagyunk, most felzárkózott negyediknek a családpolitikánk" – közölte.
A Várpark átlagos vidéki ház, egy dinnyési porta hátsó kertje. Ám amilyen átlagos ez a ház, annyira különleges, sőt, egyenesen varázslatos a hátsó kertje.
Áramellátási hiba miatt a H8-as és a H9-es HÉV egy vágányon közlekedik Örs Vezér tere M+H és Cinkota között, ezen a szakaszon pótlóbusszal is lehet utazni.
"Mi magyarok úgy tartjuk, hogy az egy főre jutó Nobel-díjban, olimpiai aranyéremben és zeneszerzőben a világ élvonalában vagyunk, és ezt tudják is rólunk. Most fölzárkózott negyediknek a családpolitikánk" - hangsúlyozta a kulturális és innovációs miniszter. a Magyar Demokrata hetilapnak adott interjújában.
Szeptemberben a kiskereskedelmi forgalom volumene a nyers adat szerint 7,8 százalékkal, naptárhatástól megtisztítva 7,3 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakihoz képest - jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az Európai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ májusi adatai szerint Magyarország számos mutatóban jobb az EU átlagnál. A magyar kórházi fertőzések aránya mintegy fele az EU-átlagnak – mondta a Belügyminisztérium egészségügyért felelős államtitkára.
Elkészült a szuverenitásvédelmi törvénycsomag, amellyel a kormánypártok példát akarnak statuálni azokon, akik külföldi érdekekért "elárulják a hazát". Az uniós tárgyalások miatt egyelőre még kivárnak a parlamenti benyújtással.
Az energetikai szakértő számos alkalommal kifejtette negatív álláspontját a rezsicsökkentésről, most pedig arról írt, milyen reakciók érkeztek a kormányoldalról.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság megtiltotta egy gyűlés megtartását, amelyet a Hamász terrorszervezet és Izrael között folyó fegyveres konfliktus kapcsán jelentettek be - közölte a rendőrség szerdán.
Készüljetek egy utazásra a jövőbe a "Kezedben a Jövő!" című interaktív kiállításon, ahol felfedezhetitek a Föld erőforrásait és megtanulhatjátok, hogyan óvhatjuk meg azokat a jövő generációi számára!
A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) megtiltotta egy gyűlés megtartását, amelyet a Hamász terrorszervezet és Izrael között folyó fegyveres konfliktus kapcsán jelentettek be – közölték a rendőrség honlapján szerdán, hozzáfűzve: alappal lehet attól tartani, hogy a rendezvény erőszakhoz vezetne.
Lassan megérkezett, a kellemetlenebb, rosszabb idő. Jó lenne bekuckózni valahol, ami a béke kulturális szigete? A Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár számos érdekes, izgalmas programot kínál kicsiknek és nagyoknak. Kíséreltet tettűnk arra, hogy a létező összes, novemberi programot összeszedjük a portál olvasóinak.
Az idei év január-augusztus közötti időszaka lényegesen jobb volt, mint amire számítottak – fogalmazott Kun Miklós. A Gyulai Várfürdő ügyvezető igazgatója kiemelte, 2023-ban a hétvégék kifejezetten erősek voltak, mindez viszont nem mondható el a hétköznapokról. Előbbiek esetében az úgynevezett három napos vendégek azok, akik a nagyobb bevételt ho
Úgy általában sok minden múlik az igazoltató rendőrön, de nem árt tisztában lenni a jogainkkal, és hogy hogyan ne kerüljünk a kelleténél nagyobb bajba. A TASZ drogjogi szakértőjének előadásából kiderült, hogy kereskedelem-e, ha körbemegy egy füves cigi, mit érdemes és mit nem érdemes bevallani, és hogy hogyan tudjuk minimalizálni a büntetés összegé
Kiesett a szigetelése annak a bolgár autósnak a kárpitja alól, akinek járművét a sztráda ácsi szakaszának egyik pihenőhelyén ellenőrizték a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei - olvasható a hivatal közleményében. Mint kiderült; több száz doboz adózatlan cigaretta volt az autóban.
Mint azt lapunk is megírta, súlyos betegséggel küzd Reviczky Gábor. A Nemzet Művésze címmel kitüntetett Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész prosztatarákkal küzd, aminek egy agresszív fajtája támadta meg a szervezetét. Kiderült az is, hogy a csontjában ötszörös áttét van, továbbá nyakmirigyrákban is szenved. A Nemzet Művésze azóta átesett egy m