A Veszprém-Balaton Európa Sportrégiója 2026 programsorozat keretében zajló tizenkét állomásos egészségügyi roadshow a héten Hajmáskérre is megérkezett. A szűrővizsgálatok mellett a lelki egészség és a motiváció is főszerepet kapott azzal, hogy a Vehir.hu Futsal Veszprém két kiválósága, Spandler Mátyás és a rutinos válogatott klasszis, Dróth Zoltán
Az MVM a januári hideg miatt emelkedett fogyasztásra reagálva egyszeri, 30%-os mennyiségi kedvezményt biztosít a lakossági áram- és gázfelhasználóknak, a részletekről az ügyfeleknek nyilatkozniuk kell, írja a Portfolio.
A Nógrád megyei Vizslás önkormányzata fizetésképtelenné vált, amit egy apróhirdetésben közölt a városvezetés. A KDNP-s vezetésű falu korábban a legszigorúbb feltételekkel korlátozta a beköltözést.
A miniszterelnök a hatvani DPK-gyűlésen azt mondta, hogy Lázár János mondatai "felkavarták a zaccot". Elmondta, hogy szerinte mire jó Orbán Anita, illetve azt, mit ajánlott Zelenszkijnek, mikor négyszemközt tárgyaltak Kijevben.
Mondjuk nemet a háborúra, a kollektív bűnösségre, és mondjunk igent a békére, a békességre, hogy ne kelljen soha többé jóvátenni azt, amit el sem követtünk! – erre szólított fel a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Szerencsen, a málenkij robot regionális emlékművénél tartott megemlékezésen.
A tiszainokai férfi kemény szavakkal üzent a kormánynak, nem rejtette véka alá a véleményét. Állítása szerint, amit ő tett, az homokszem ahhoz képest, amit a kormány követ el naponta.
Mondjuk nemet a háborúra, a kollektív bűnösségre és mondjunk igent a békére, a békességre, hogy ne kelljen soha többé jóvátenni azt, amit el sem követtünk – jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Szerencsen a regionális málenkij robot emlékműnél tartott megemlékezésen. Soltész Miklós
Lakatos Ádám roma aktivista szervez tüntetést 17 órára az Építési és Közlekedési Minisztérium elé. Az eseményen ismert művészek és közéleti szereplők is felszólalnak a romák méltósága mellett.
Rózsa Benett, akit csecsemőként koponyacsontosodási probléma miatt operáltak, a boksz mellett országos diákolimpiai bronzérmet nyert úszásban. Családja jogi harcot vív, mert egy bostoni klinika szerint a beavatkozás felesleges volt.
Elhunyt Catherine O’Hara, a film- és televíziótörténet egyik legkarakteresebb, legsokoldalúbb színésznője. Halálával egy olyan alkotó távozott, aki évtizedeken át meghatározta a modern vígjáték nyelvét, miközben drámai szerepeiben is maradandót alkotott.
A Bloomberg-elemzés szerint a magyar gazdaság a termelés csökkenése miatt alig bővült tavaly. Ez szűkíti a kormány mozgásterét a választás előtt, miközben a hitelminősítés is veszélybe kerülhet.
Üzenjük meg a tiszásoknak, hogy ne uszítsák a cigányt a cigány ellen, és ne uszítsák a cigányokat a magyarok ellen, mert abból baj lesz – fogalmazott a Digitális Polgári Körök szombaton, Hatvanban tartott háborúellenes gyűlésén Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke. Arra hívta fel hallgatóságát, hogy ne üljenek fel semmiféle provokációnak,
A magyarok több mint kétharmada ellenzi a kötelező sorkatonai szolgálat újbóli bevezetését – derül ki a Nézőpont Intézetlegfrissebb, reprezentatív közvélemény-kutatásából. A felmérés szerint a választókorú lakosság 71 százaléka nem támogatná a sorkatonaság visszaállítását, miközben mindössze a megkérdezettek egynegyede értene egyet az intézkedéssel
A gyöngyösi fórumon egy tucat roma tüntető vonta kérdőre Lázár Jánost a vécépucolós kijelentése miatt. A kormány a Tisza Pártot vádolja, szombatra pedig újabb tüntetést szerveztek Budapestre.
A Momentum korábbi politikusa Lázár János kijelentései után akadt ki. Szerinte a kormány nyíltan cigányellenes uszítást folytat, miközben a valódi gazemberek a hatalomban ülnek.
XIV. Leó pápa arra buzdította Peru püspökeit, hogy újítsák meg elkötelezettségüket az egység, az Evangéliumhoz való hűség és a lelkipásztori közelség iránt, miközben a mai világ evangelizációjának kihívásaival szembesülnek. Felidézte személyes lelkipásztori tapasztalatait is a dél-amerikai nemzetben, és elismerte, hogy Peru különleges helyet foglal
A WHO két aktív Nipah-fertőzöttről számolt be Indiában, akik egy beteget ápoltak. A magyar szakértő szerint a valódi veszélyt most az alacsony átoltottság miatt visszatérő kanyaró jelenti Európában.
A kislány egy vidéki általános iskolában lett rosszul, és mire a pedagógusok odaértek, már nem lélegzett. A mentésirányító segítségével viszont meg tudták kezdeni az újraélesztést a mentők érkezéséig.
A népszerű énekesnő élete nagy fordulatot vesz a politika miatt. Azt mondja, a körzetében uralkodó megfélemlítés és kilátástalanság miatt kellett lépnie: "Én ezt nem tudom végignézni a fotelből".
A magyar női vízilabda-válogatott 5-4-re kikapott a címvédő holland csapattól a funchali Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, az egygólos vereséggel azonban elődöntőbe jut, ha vasárnap győz az izraeliek ellen.
Mondjuk nemet a háborúra, a kollektív bűnösségre, és mondjunk igent a békére, a békességre, hogy ne kelljen soha többé jóvátenni azt, amit el sem követtünk! – erre szólított fel a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Szerencsen, a málenkij robot regionális emlékművénél tartott megemlékezésen. – olva
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
"Arról, hogy egy miniszter elveszítette-e a bizalmat vagy a felettese vagy a népharag cunamija dönt. Azt látom, hogy Orbán Viktor kiáll Lázár János mellett, és a népharag sem söpri el a minisztert" – ezt mondta a Heteknek Lázár János kijelentése kapcsán a Magyarországi Romák Országos Önkormányzatának elnöke.
A jobboldal stratégiai célja, hogy a békés magyar jövőt építse, ne az ukrán háborút finanszírozza – írta Facebook-oldalán a hatvani háborúellenes gyűlésre reagálva Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója. A főigazgató úgy folytatta, a hatvani DPK-n kirajzolódott, hogy a jobboldal új, demokráciaerősítő innovációja, a nemzeti petíció e
A miniszter cigányokat megbélyegző mondatai miatt tüntettek szombaton Budapesten. Felszólalt többek között Iványi Gábor és Daróczi Ágnes is, a tömeg pedig Lázár János lemondását követelte.
Tóth Alex csapata, a Bournemouth 2-0-ra nyert szombaton a sereghajtó Wolverhampton Wanderers otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában és ismét győzött a listavezető Arsenal is.
A lekész szerint most megint egy fordulóponthoz értünk. Azt szeretné, hogy beleszólhassanak a törvényalkotásba, mert a törvények nem arra kellenek, hogy a hatalmon lévőknek az uralma az életük végéig fennálljon.