Nairobi — Születése után néhány perccel sikerült lencsevégre kapni a kenyai Masai Mara Nemzeti Parkban egy zsiráfbébit, amint életében először próbált meg lábra állni.
Emberfeletti erővel dolgoznak a kolontári védőgát megépítésén, hogy megfékezzék a zagytározó ismételt pusztítását. Az egy héttel ezelőtt hét településre zúduló vörösiszap hét hét ember életét követelte, több száz házat pedig lakhatatlanná tett
A külföldivel kötött, kizárólag a magyarországi tartózkodási engedély megszerzését szolgáló érdekházasságok ellen is szigorúbban lépnek majd fel a hatóságok, ha a parlament elfogadja az idegenrendészeti törvénycsomagot – írta a Népszabadság.
Egy lábujjaival zongorázó fiatalember nyerte vasárnap az első, nemzetközi licenc alapján készült China's Got Talent című kínai televíziós tehetségkutató show-t.
Nem csak a Nobu éttermet látta belülről Robert de Niro magyarországi látogatása alatt. A hollywoodi színész Andy Vajna meghívására érkezett Budapestre, és ha már itt járt, megnézte a magyar főváros nevezetességeit is.
A rendőrség őrizetbe vette és kezdeményezte az előzetes letartóztatását a Mal Zrt. vezérigazgatójának - jelentette be Orbán Viktor kormányfő napirend előtt a parlamentben.
Nálunk járt a Megasztár hétvégi kiesője, Csonka Andreas. Szinte az egész országot meglepte a szlovákiai énekes korai kiesése a viadalból. Szerkesztőségünkben a kudarcról beszélgetett Andreas csalódott rajongóival.
Élete első, komoly versenye igen kalandosra sikerült egy brit versenygalambnak. Az állat az eredeti helyszíntől 5200 mérfölddel – 8300 kilométer – távolabb ért célba Panamában.
Hódmezővásárhely – Elfeledkezett újdonsült feleségéről Eferetáról a Viasat3 Négy esküvő című műsorának vőlegénye. A nigériai származású orvostanhallgató lányt a tortafelvágás előtt rabolták el, ám férjét ez kicsit sem zavarta, ő addig a konkurenciával lejtett a táncparketten.
Philadelphia — Sokáig nem fogja elfelejteni a hétvégi kampánykörútját Barack Obama (49) amerikai elnök. A politikus a kongresszusi választások előtt kampányolt a demokratáknak, amikor a többezres tömegből egy könyvet dobtak felé.
Egyszer csak a mélybe vetette magát egy brit férfi az angliai M62-es autópálya 40 méter magas hídjáról. A férfi éppen apja mellett utazott egy kamionban.
San José — Igaznak bizonyultak a feltételezések, valóságos háború dúlt a föld alatt, mielőtt rátaláltak volna az augusztus 5-én eltűnt 33 chilei bányászra, és még most is nagy a feszültség.
Miután a gyerekek egy jól irányzott teniszütéssel leverték egy családi ház nappalijának faláról, 27 évig porosodott a kanapé alatt Brooklynban egy eredeti Michelangelo-festmény. A reneszánsz mester művéről a New York-i család gyerekei csak annyit tudtak, hogy valami Miki (The Mike) festette, és igen rossz állapotban van.
Tatabánya – Telegdiné Erika nem nyugszik, míg nem felel az az ember, aki miatt rendőr fia, Zsolt (†33) szolgálat közben a motorján halt meg augusztus 16-án.
Szuzuka – Elkeseredett harc folyik a világbajnoki címért. A Forma–1-es szezonból már csak három futam van hátra, az első és a harmadik helyezett pilóta között alig „fél győzelemnyi", mindössze tizennégy pontnyi a különbség. Ki bírja jobban idegekkel a küzdelmet?
Devecser – A napos időben szárad a kiömlött vörösiszap, és ez nem jó hír. A körgát környezetében összerepedezett, felcserepesedett az iszap teteje, felülete folyamatosan és egyre nagyobb területen szárad.
Budapest — Veszített vonzerejéből Budapest, 26-dikról a 30-ik helyre esett vissza azon a 36 európai várost tartalmazó listán, amely azt mutatja be, hogy merre szeretnének terjeszkedni a cégek a jövőben.
Elkészült a Kolontár lakóit védő terelőgát, amely az épülő hármas körgát harmadik védővonala, jelenleg folyik a megerősítése és a műszaki bevizsgálása.
Vérfagyasztó módon szabadult volna meg Olaszországban egy román prostituált újszülött gyermekétől: férjével mosógépbe dugták a csecsemőt, rácsukták az ajtót, és hagyták, hogy a kicsi fuldokoljon.