A maszkviselés 53 százalékkal csökkenti a koronavírus-fertőzés incidenciáját, vagyis az adott időtartam alatt keletkező új esetek gyakoriságát - állapította meg egy globális méretű vizsgálat.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szokásos csütörtöki Kormányinfón bejelenttte, hogy - a romló járványügyi adatok miatt - országszerte ismét kötelező lesz a maszk használata zárt térben.
Tovább zöldül Zalaegerszeg, a Schneider Electric MG Zala gyárának felajánlásával és a Városgazdálkodási Kft. közreműködésével egy új fasort ültettek el az üzemnél. A zalai megyeszékhelyen tavaly indult program keretében 5 év alatt 5000 fa elültetését tűzték ki célul, amelyet már idén sikerült túlteljesíteni, hiszen mára közel 9000 facsemetével gyar
Ismét kötelező a maszkhasználat zárt terekben. Az egészségügyben a harmadik oltás is kötelező lesz. Jövőhéten indul az oltási akció. A NAV fogja ellenőrizni a benzinkutakat. Beléphetnek a kisvállalkozások is az egyetemes szolgáltatói körbe.
Szombattól zárt térben ismét kötelező lesz a maszkhasználat, továbbra is védettségi igazolvánnyal lehet csak látogatni az 500 főnél nagyobb rendezvényeket és az egészségügyben is kötelező lesz a harmadik oltás, jelentette
Egy évvel ezelőtt azt jósoltuk, hogy a 2021-es év arról fog szólni, hogy mindenki, akár cég, akár egyén, megtalálja az útját az új világrendben és kiválasztja a számára megfelelő működési struktúrát. Ez az útkeresés, bár egy éve tart már, a nehezen visszarendeződő és normalizálódó körülmények között talán lassabban valósul meg, mint azt a legtöbben
Minden vállalatot érhet súlyos informatikai támadás, de nincs minden szervezet felkészülve a krízis elhárítására és a károk minimalizálására. A T-Systems CTRL SWAT csapata ezekre a helyzetekre kínál azonnali helyszíni megoldást olyan specialistákkal, akiknek évtizedes tapasztalatuk van a hatékony krízismenedzsmentben.
Szombattól zárt térben ismét kötelező lesz a maszkhasználat, továbbra is védettségi igazolvánnyal lehet csak látogatni az 500 főnél nagyobb rendezvényeket és az egészségügyben is kötelező lesz a harmadik oltás felvétele,
Közel fél éve érkezett a hír, hogy a TIME magazin NFT formájában árulja néhány címoldalát. Úgy látszik ez csak a kezdet volt! A TIME – a közel 100 éves magazin mögött álló médiavállalat – a Mike Novogratz Galaxy Digital cégével…
Kisvállalkozók is beléphetnek az egyetemes szolgáltatói körbe, ami azt jelenti, hogy a kkv-k is a rezsicsökkentett árat fogják fizetni – jelentette be Gulyás Gergely a mai Kormányinfón. A Miniszterelnökséget vezető miniszter hozzátette: ettől a lépéstől is azt remélik, hogy hozzájárul majd az infláció mérsékléséhez.
Az NNK laboratóriumi vizsgálatai alapján egyértelműen a delta vírusvariáns dominál Magyarországon, de már kimutatták a delta plusz variánst is - közölte a kormány hivatalos Facebook-oldalára feltöltött videóban Müller Cecília országos tisztifőorvos. Azt is elismerte, hogy telítődnek a magyar kórházak a koronavírusos betegek nagy száma miatt.
Budapestiek, autóipari szoftverrel dolgoznak, és jelentős szerepet töltenek be az autóipar átalakulásában: ők az aiMotive, a Commsignia és az NNG – három olyan cég, amely startupként indult, és azóta már a legnagyobb nemzetközi autógyártókkal dolgozik együtt Budapestről.
Az AstraZeneca által fejlesztett hosszú hatástartamú antitest-kombinációs készítmény (LAAB, AZD7442) a megelőzési célú (PROVENT) és a korai kezelést célzó (TACKLE) 3-as fázisú vizsgálatokban is magas hatékonyságot mutat egyszeri izomba adott dózis mellett. A hathónapos utánkövetés során a vizsgálatban 83%-os hatékonyságot értek el, nem volt súlyos
Súlyosbodik a járványhelyzet, Budapest már minden zárt téren kötelezővé tenné a maszkviselést, a kormány azonban eddig várt a szigorításokkal. Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő tájékoztatóján a Covid negyedik hullámával kapcsolatos intézkedések is szóba kerülnek – írja a kormányinfóról kész
A nagyobb vállalatok számítanak komolyabb innovátornak, a szektorokat nézve pedig az ipar és a szolgáltató szektor viszi a prímet - erre a következtetésre vezet a K&H innovációs indexének második mérése, amely a 300 millió forintot meghaladó éves árbevételű magyar cégek fejlesztéseit és fejlesztési terveit térképezte fel. A K&H innovációs indexe 28
A járvány terjedése miatt – sajnálkozott a kancelláriaminiszter a Kormányinfón – a kormány kénytelen volt ismét kötelezővé tenni zárt térben a maszk használatát. Ez péntek éjféltől lép hatályba. Az iskolákban az igazgatók dönthetnek.
A Nyugat nem veszi komolyan a moszkvai figyelmeztetéseket, hogy ne lépje át az orosz érdekek "vörös vonalát" - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a moszkvai diplomáciai tárca kibővített kollégiumának ülésén elmondott beszédében.
Az Európai Betegségvédelmi és Járványügyi Központ (ECDC) szokás szerint csütörtökön ismét frissítette az Európára vonatkozó aktuális járványügyi térképét. Ezek szerint a helyzet - nem meglepő módon - tovább romlott: már az ország minden régiója sötétvörössé vált.
“Ahogy nagyon sok gazdag vállalkozó, Rocfelleréktől kezdve a napjainkig, én is szeretném eladakozni a vagyonom túlnyomó részét. Terveim szerint a vagyonomból 90-, 95- vagy 99 százalékot is ajándékoznék.” – mondta a Binance vezérigazgatója kedden az Associated Press-nek. Zhao elmondta, hogy…
Elfogadta a német szövetségi parlament (Bundestag) csütörtökön a koronavírus-járvány elleni védekezés új keretrendszeréről szóló indítványt, amelyet a következő szövetségi kormány megalakítására készülő pártok nyújtottak be a már csak ügyvezető kormány által a járvány legelső szakaszában, 2020 tavaszán bevezetett kivételes jogrend megszüntetésére.
A N26 amerikai felhasználói 2022 január 11-től nem tudják majd elérni az N26 applikációját. A Berlin-központú bank szerint a kivonulás oka, hogy ezentúl több figyelmet szeretnének fordítani az európai piacaikra. A szakértők szerint az eset megerősíti azt a tapasztalatot, hogy milyen nehezen terjeszkednek az európai fintechek az Egyesült Államokban.
Romániai elemzők csökkentették az idei várható gazdasági növekedésre vonatkozó prognózisukat, miután várakozáson alul alakult a román bruttó hazai termék (GDP) a harmadik negyedévben - írta csütörtökön a Ziarul Financiar című román gazdasági napilap elektronikus kiadásában.
A hazai taxitársaságok közül elsőként a Főtaxinál érhető el a robotdiszpécser szolgáltatás, amelyet ebben a hónapban vezettek be. Az új informatikai megoldás főként azoknak az utasoknak jelent segítséget, akik csúcsidőszakban szeretnének telefonon taxit rendelni. A fejlesztést megelőző kutatások, majd a több hónapos intenzív tesztidőszak során is e
Magyar kutatók 2,5 millió eurós európai uniós támogatást nyertek a mezőgazdasági célú ivermektin-alkalmazás környezeti hatásainak csökkentését célzó vizsgálatokra - közölte az ELKH az MTI-vel kedden.
A generációváltás elősegítése a célja a készülő, agrárgazdaságok átadásáról szóló törvényjavaslatnak. Az előkészítő munka során tárgyalta a módosító javaslatokat az Országgyűlés Mezőgazdasági Bizottsága.
Pár éve egy kis magyar start-up kitalált egy kevert valóság-alapú szoftveres megoldást, amely a repülőgép karbantartók munkáját akár nyolcvan százalékkal is felgyorsíthatja. Az AerinX mára elérte a scale-up fázist, a napokban írtak alá szerződést a Baltikum legnagyobb légikarbantartó cégével. A mérföldkőnek számító külpiaci sikerről Kiss Antal Benc
A művészetkedvelő közönség számára mindig öröm, ha megjelenik egy új, művészeti témájú kiadvány, különösen akkor, ha az színvonalas, informatív szövegeket és jó minőségű reprodukciókat tartalmaz, így nemcsak az olvasása, hanem a puszta lapozgatása is élményt jelent. Az MMA Kiadó gondozásában, Zuh Deodáth szerkesztésében a 2021-es Ünnepi Könyvhéten
Most kezdődik a Portfolio Property Awards, ahol a szakmai program mellett a díjátadó és a networking lesz a főszerepben. Az ingatlanpiacról, a gazdaságpolitikáról, majd az energiahordozók vezérelte átalakulásról szóló kerekasztal-beszélgetések után összesen 17 kategóriában díjazzuk a 2021-es év legkülönlegesebb és legmeghatározóbb ingatlanpiaci pro
Hiába választhatnak az autóvezetők ma már számos olyan biztonsági extrát, amely segíti a könnyebb vezetést és a balesetmentes közlekedést, a többség költséghatékonyság, illetve információhiány miatt nem él ezekkel a lehetőségekkel – derül ki a Magyar Suzuki reprezentatív felméréséből. A légzsák, az ABS, a biztonsági öv és a gyermekbiztonsági opciók
Debt, divorce and death – azaz adósság, válás és halál. Ez a három „D”, amely miatt leggyakrabban kerülnek óriási magángyűjtemények árverésre. Linda és Harry Macklowe esetében válásuk miatt két, bíróság által elrendelt árverést tartanak a Sotheby’s aukciós termében. Az első november 15-én, hétfő este, New York-ban került megrendezésre. Mind a 35 té
A BscScan, a Binance Smart Chain böngészője nemrég bejelentette, hogy fontos mérföldkőhöz érkezett a hálózat. A Binance saját fejlesztésű hálózata kedden elérte a 14,7 millió tranzakciót. Ezzel megdöntötte a július 29.-én beállított 13,1 millió dolláros rekordot. A keddi napon ráadásul…
A lakosság fizetőképessége az előző negyedévhez képest 8 százalékkal csökkent, a tavalyi év azonos időszakában látott adatnál azonban 14 százalékkal magasabb - derül ki az Intrum követeléskezelő vállalatcsoport és a GKI gazdaságkutató intézet indexéből, amelyről csütörtökön tájékoztatták az MTI-t.
Május óta nem volt telitalálat a Hatoslottón, így a várható főnyeremény már 2,5 milliárd forint. A rekordközeli összeg kimagasló érdeklődést váltott ki a játékosokból, amely a feladott szelvényszámok emelkedéséből is látszik.
Csendes, száraz, novemberi időjárásban lehetett haladni a még meglévő mezőgazdasági munkákkal az elmúlt napokban. A talaj felszín közeli rétege többnyire optimális nedvességtartalmú az országban az őszi vetések fejlődéséhez. A mélyebb talajrétegek viszont még nagy területen szárazak, bőven van helye a csapadéknak, amiből a jövő hét közepéig nem sok
A Miskolci Egyetem campusán mutatták be az ország első Floewater vízautomatáit, melyek csomagolásmentesen kínálnak prémium minőségű vizet - jelentette be a Hell Energy.
2021 november 10 és 18 között végrehajtotta története első nemzetközi kötvényaukcióját az MVM csoport, amely a vonatkozó közlemény szerint portfóliójával lefedi a teljes energetikai értékláncot, illetve Közép- és Kelet-Európában is meghatározó piaci részesedéssel bír.