Az Európai Központi Bank a gazdaság fellendítése érdekében valószínűleg 2022-ben is folytatja a kötvények vásárlását, és a márciusi kifutás után akár újra is indíthatja a pandémiás sürgősségi kötvényvásárlásokat, mondta Luis de Guindos, az EKB alelnöke.
Ismét donorok jelentkezését várja az Országos Vérellátó Szolgálat, a koronavírus-fertőzöttek gyógyulási esélyeinek növelése érdekében újra vérplazmára van szükség a fertőzésből már felgyógyult betegektől, és véradók jelentkezését is várják.
Szeptemberben a bruttó és a nettó átlagkereset 9,1 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban. A növekedés tovább élénkült az augusztusi 8,9 százalék után. A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 428 100, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 284 700 forint volt – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH
Új, merész bejegyzést tett közzé Facebookos közösségi oldalán Gyurcsány Ferenc. Az írja a bevezetőben, hogy: "Az ellenzék győzelmét kívánjuk a hazának. Azt, hogy Márki-Zay Péter legyen a miniszterelnök."
Befektetői prezentációt tett közzé a 4iG a ma reggeli, DIGI megvásárlásáról szóló bejelentést követően, amiben a felvásárlásokról, a stratégiáról, a DIGI és a Telenor Montenegró megvásárlásáról, és a Rheinmetallal történő együttműködésről osztottak meg információkat.
Az omikron variáns hírei és két fontos ember aggasztó nyilatkozatai nyomán ismét pesszimizmus uralkodik a tőkepiacokon, a tőzsdeindexek letörölték a teljes tegnapi nyereséget és még lejjebb mentek. Az OTP és a Mol sem tudott ezen felülemelkedni, a forint minimális erősödésre képes. Esik az olaj, emelkedik az ether
Az Ausztriában dolgozó magyarok száma egy és két évre visszatekintve jelentősen nőtt eddig. A bevezetett újabb lezárások miatt azonban sokan kerülhetnek bajba.
Az aktív koronavírusos esetek számának már hosszú ideje nincs értelme a napi adatközlésben, mivel a rendszer nem tudja követni a gyors változásokat. Ezen a héten újabb koronavírusos adat vált értelmetlenné, mégpedig a kormány jóvoltából. A baj az, hogy a lélegeztetettek száma egy nagyon fontos mutatószám a kórházak és az intenzívek terhelése szempo
A digitális faktoring úttörője, a Péntech novembertől új szolgáltatással bővíti portfolióját, amelynek köszönhetően most még könnyebb lehet a vállalkozások növekedésének finanszírozása. A digitális lízing megoldásnak köszönhetően a Péntech weboldalán keresztül gyorsan és gördülékenyen, mindössze néhány kattintással igényelhető a konstrukció.
Szeptemberben a bruttó és a nettó átlagkereset 9,1 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban. A növekedés tovább élénkült az augusztusi 8,9 százalék után. A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 428 100, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 284 700 forint volt – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH
Klarna, Whatsapp, Cisco - olyan globális sikersztorik, amelyeket összeköt egy fontos, kívülről nem igazán látható, de a belső működésüket nagyban befolyásoló tény: mind Erlangot, azaz egy különleges programnyelvet használnak az alaprendszereikben. Az Ericsson által a 80-as években kifejlesztett funkcionális programnyelv kifejezetten a nagy tranzakc
A Mathias Corvinus Collegium legutóbbi panelbeszélgetésén Tóth András, a Gazdasági Versenyhivatal elnökhelyettese, a Versenytanács elnöke az adatmonopóliumok problémáit, illetve az online platformok egyes versenyjogi kérdéseit vitatta meg beszélgetőpartnereivel és a szakkollégistákkal.
Az Államadósság Kezelő Központ Zártkörűen Működő Részvénytársaság (továbbiakban: ÁKK) az elmúlt évtizedben kiemelt figyelmet fordított a lakossági állampapír piac fejlesztésére. A törekvések rendkívül sikeresnek mondhatók, ugyanis a lakossági állampapír-állomány 2011 végi 473 milliárd forintról 2020 végére 9 300 milliárd fölé emelkedett. Az ÁKK egy
Az ételek és újabban a háztartási árucikkek kiszállítása mellett mostantól innovatív ruhatisztítási szolgáltatás is elérhető a közelmúltban nevet váltott foodpanda felületén.
Méhész, pék és sajtkészítő mestereket avatott tegnap a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, összesen 32-en kapták meg mesterlevelüket. Az eseményen került átadásra az EuroSkills 2021 versenyen érmeket nyerő, az agrárágazatban indult magyar versenyzők elismerése is.
Az Európai Gyógyszerügynökség vezetője szerint a jelenlegi vakcinák is megvédenek a koronavírus legújabb mutánsa, az omikron ellen. Ha pedig mégis szükségessé válik, 3-4 hónap alatt jóvá tudják hagyni a módosított oltóanyagokat. A Moderna vakcinagyártó főnöke eközben azt mondta: a jelenlegi oltóanyagok kevésbé lehetnek hatékonyak az új variánssal s
Több neves hazai virológus szerint is csupán idő kérdése, hogy Magyarországot is elérje a Dél-Afrikából származó új, omikronnak elnevezett koronavírus-változat. A variánst már Európa több országában azonosították és a szakmai szervezetek „aggodalomra okot adó” kategóriába sorolták. A nem várt fejleményekre reagálva a magyar tulajdonú Neumann Labs d
Már nem csak a bankkártyáinkat lehet egy helyen tárolni az okostelefonunkon, hanem akár a biztosítási szerződéseket is. A Pannon-Safe által Androidra és iOs-re is lefejlesztett E-Alkusz nevű alkalmazás ott segít az ügyfeleknek, ahol a legnagyobb szükség mutatkozik
November 1-én vette kezdetét a hetedik Kripto Akadémia trading race. A hónap végéig tartó, 2000 dollár összdíjazású kereskedési versenyen bárki részt vehet, aki rajtunk keresztül regisztrál a Binance oldalára. A verseny szabályait itt foglaltuk össze. Az aktuális állásról a lenti…
Jövőre is felezné az iparűzési adó maximumális mértékét, illetve annak előlegét a kis- és középvállalkozások (kkv) számára, és új helyi adó, települési adó 2022. évi bevezetését, illetve a meglévő adókedvezmények megnyirbálását is tiltaná a kormány a települési önkormányzatoknak a T/17668. számú törvényjavaslatban beterjesztett módosítások szerint.
2021 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 428 100, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 284 700 forint volt, mindkettő 9,1%-kal magasabb, mint egy évvel korábban. A bruttó keresetek a vállalkozások körében 8,0, a költségvetésben – az egyes előmeneteli rendszerek ütemezett béremeléseivel összefüggé
Ma az Államadósság Kezelő Központ 3 hónapos lejáratú állampapírt kínált fel a szokásos aukciós rendszerében. Az elmúlt hetekre jellemző hozamemelkedés ma is kitartott.
A karácsony megbolygatja a naptárat: december 11-e, szombat munkanap lesz, szenteste félig és szilveszterkor is kell figyelni. Itt van pár hasznos infó, hogyan tudunk élőben bankolni az ünnepi időszakban.
A szolgáltatások digitális térbe helyezésével az ezen a területen tevékenykedő cégeknek egyre több versenyjogi és fogyasztóvédelmi szabályozásra kell ügyelniük – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A vállalatoknak ráadásul egyszerre kell figyelembe venniük a digitális területre kiterjesztett meglévő magyar és uniós szab
Az Erste Bank új munkavégzési modellje legfeljebb 50 százalékos home office-t enged, de január végéig mindenki számára adott a teljes home office is, az irodai jelenlét teljesen önkéntes alapú ebben az időszakban – közölte a bank.