Becslések szerint már 1 milliárd dollárt veszítettek az európai bankrészvényeket shortoló spekulánsok áprilisban, miután márciusban még 2,7 milliárd dollárt kerestek - írja a Reuters.
A G7 csoport az Oroszországba irányuló export közel teljes betiltását fontolgatja - számolt be a Reuters japán kormányzati forrásokra hivatkozva, a Kyodo hírügynökség alapján.
Töretlen tempóban folytatódik világszerte a társadalmak elöregedése, a változásokra azonban csak néhány ország készült fel. Hosszabb ideig kell majd dolgozniuk, valamint többet és céltudatosabban kell megtakarítaniuk – derül ki az Allianz Globális Nyugdíjjelentéséből.
Rendkívül kedvező változást hozott a 2023-as első negyedév: a K&H ifjúsági index értéke +14 pontra emelkedett az előző év utolsó negyedévében mért rekord alacsony szintről, mely az elmúlt évtizedben a legnagyobb mértékű változás is egyben. Immár tíz éve minden negyedévben elkészül a pénzintézet kutatása, amely a 19-29 év közötti fiatalok anyagi
Komoly szigor jönne a magyar kórházakban: az orvosoknak és a többi dolgozónak is szigorúan nyilvántartanák a tényleges munkaidejét, követnék a be- és kilépést. Minderről a helyettes államtitkár beszélt egy konferencián.
Oroszországnak idén jó gabonatermése lesz, körülbelül 123 millió tonna, ebből 78 millió tonna búza - közölte a moszkvai mezőgazdasági miniszter, jelezve, hogy a termés körülbelül ötödével lesz kevesebb a tavaly elért rekordnál.
A Szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskola játékos vetélkedőt hirdetett sajátos nevelési igényű (SNI) tanulók részére. A „Sikerülhet Neked Is!” elnevezésű versenyre szombathelyi, valamint Szombathely környéki iskolák jelentkezhettek.A verseny célja, hogy az SNI-s tanulók is versenyzési lehetőséghez, játékos megmérettetéshez, sikerélményhez ju
A virginiai Mosaic Districtben hamarosan robotok kezdik el szállítani az Uber Eats megrendeléseit, miután az Uber Technologies és a Cartken robotikai vállalat csütörtökön bemutatta új, mesterséges intelligenciával működő kiszállító robotjait - írja a Fox Business.
Társadalmi egyeztetésre bocsátott a Gazdaságfejlesztési Minisztérium egy rendelettervezetet, amely lehetővé tenné a kollektív befektetési formák, például a Baross Gábor Tőkeprogramban részt vevő befektetési alapok (a listájuk itt olvasható) számára olyan ingatlantársaságok finanszírozását is, amelyek tevékenysége kiserőművekbe történő befektetés.
A Menedzserszövetség 2023. április 18-án megtartotta éves és egyben tisztújító közgyűlését, melyen Kapitány Istvánt, a Shell globális executive alelnökét választották meg újabb három évre a szervezet elnökének, három új taggal bővült az elnökség és egy új taggal a felügyelőbizottság.
A nemzetközi hangulatnak megfelelően a magyar tőzsén is minimális elmozdulásokkal indul a nap, a blue chipek közül emelkedik a Magyar Telekom, stagnál a Mol, mínuszban van a Richter és az OTP.
Minibölcsőde létesült Alattyánban, a gyerekeket május 2-ától fogadják a hét férőhelyes intézményben - közölte a több mint kétezer lakosú Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei település polgármestere az MTI-vel.
A héten Virág Barnabás MNB-alelnök szavai mozgatták meg a forint árfolyamát, a szakember ugyanis előrevetítette a jövő hétre a kamatfolyosó felső szélének csökkentését. Ez pedig a forint gyengüléséhez vezetett, azóta sem tudott magához térni a magyar deviza, így most a piac a Monetáris Tanács keddi döntéseire vár.
Közzétette az idei első negyedévről szóló előzetes pénzügyi adatait a Mercedes-Benz Csoport, amelyek azt mutatják, hogy erősen indította az évet a cég, hiszen a piaci előrejelzéseket meghaladó eredményeket közölt, különösen az ipari szabad cash flow haladta meg a tőkepiaci várakozásokat.
A PannErgy által megvalósított három termelő és két visszasajtoló kútból, a Bőnyi Hőközpontból és a mintegy 17 km hosszú geotermikus hőszállító rendszerből álló Győri Geotermikus Rendszer az elmúlt évben rekordmennyiségű, több mint 1 millió GJ hőenergiát termelt, melynek két legnagyobb felhasználója Győr városa és az AUDI Hungaria.
Fontos, hogy a gyerekek ösztönös természetszeretetét értelemből fakadó tudássá alakítsuk. Ezt a célt szolgálja a jelenleg záruló projekt keretében felújított Tettye Oktatási Központ is – jelentette ki Rácz András, az Agrárminisztérium természetvédelemért felelős államtitkára szerdán, Pécsen.
Franciaországban és Németországban egyaránt gyengén teljesít az ipar áprilisban, miközben a szolgáltatószektor a vártnál erősebb - derül ki az S&P Global által közölt beszerzésimenedzser-index (BMI) adataiból.
Eséssel indul a nap a vezető európai tőzsdéken, és a hazai piacokon is. A hét utolsó kereskedési napján is érkeznek azonban fontos gazdasági adatok: délelőtt Franciaországból és Németországból érkeztek, délután pedig Amerikából kerülnek publikálásra beszerzésimenedzser-index adatok, a hazai piacokon pedig nem várhatóak piacmozgató események.
Nagy erőkkel terjeszkedik a svéd Ikea az Egyesült Államokban. A legnagyobb Ikea áruházlánc-tuljdonosnak számító Ingka Group - amely a márka kiskereskedelmi értékesítésének nagyjából 90 százalékáért felel - tegnap bejelentette, hogy a következő három évben 2,2 milliárd dollárt tervez befektetni az Egyesült Államokban, ez a csoport eddigi legnagyobb
A Magyar Gabonaszövetség, mint a gabona és olajos mag kereskedők és feldolgozók érdekképviselete nem támogatja és nem ért egyet semmilyen piackorlátozó intézkedéssel.
Februárban tizedével kevesebb új lakást finanszírozó hitelt vettek fel a családok, mint tavaly májusban. A BiztosDöntés.hu elemzése szerint a következő hónapokban az arányok tovább romolhatnak, hiszen tavaly tavasszal a zöld hitelek hihetetlen keresletet támasztottak a piacon, miközben ma a magas kamatok miatt az átlagbérből felvehető hitel már nem
A Tajvani-szoros mindkét oldala Kínához tartozik - szögezte le pénteken a kínai külügyminiszter, és hangsúlyozta: Kínának joga van megvédenie szuverenitását.
Szeptemberig várnunk kell még az infláció nagyobb ütemű visszaeséére - vélik a Concorde szakértői. Az elemzők szerint az erős szinten maradó forintra és az újabb energiakrízis elkerülésére is szükség lesz ahhoz, hogy elérjük az áhított, egyszámjegyűre csökkenő ütemű drágulást. A szakértők ezen kívül az esetleg bankválságot övező félelmekkel és a ge
A Global Tax-Office Kft. heti pénzpiaci összefoglalója az elmúlt hét fontosabb pénzpiaci- és gazdasági eseményeit tartalmazza, melyek hatással lehetnek a hazai vállalkozások életére.
Oroszország szállításainak tavalyi befagyasztása ellenére Európában nem gázhiány van, hanem LNG-bőség. Közeleg a fordulópont, a függetlenség a Kremltől? De még
A szakemberek szerint évente több százezer tonna takarmánykukoricát kell vennie Magyarországnak külföldről az igények kielégítésére. Belföldről nem lehet pótolni a hiányt, mert nincs megfelelő minőségű, csak toxinos.
A héten Virág Barnabás MNB-alelnök szavai mozgatták meg a forint árfolyamát, a szakember ugyanis előrevetítette a jövő hétre a kamatfolyosó felső szélének csökkentését. Ez pedig a forint gyengüléséhez vezetett, azóta sem tudott magához térni a magyar deviza, így most a piac a Monetáris Tanács keddi döntéseire vár.
Egy közel 180 millió forint értékű közbeszerzési eljárásban hirdették ki nyertesként a Delta Technologies leányvállalatát, mint a konzorciumi tagot - közölte a társaság a BÉT holnapján.
Rendkívül kedvező változást hozott 2023 első negyedéve: a K&H ifjúsági index értéke +14 pontra emelkedett az előző év utolsó negyedévében mért rekord alacsony szintről, mely az elmúlt évtizedben a legnagyobb mértékű változás is egyben.
Kína nem gerjeszti az ukrajnai konfliktust, és a nemzetközi konfliktusok békés, párbeszéden alapuló és diplomáciai úton történő megoldását támogatja - számolt be a Reuters Csin Kang kínai külügyminiszter szavait idézve.
Több mint húszmillió kanadai dollár (ötmilliárd forint) értékű aranyat és más értékes tárgyakat loptak el a torontói repülőtéren hétfőn - közölte helyi idő szerint csütörtökön a rendőrség.
Eséssel indul a nap a vezető európai tőzsdéken, és a hazai piacokon is. A hét utolsó kereskedési napján is érkeznek azonban fontos gazdasági adatok: délelőtt Franciaországból és Németországból érkeztek, délután pedig Amerikából kerülnek publikálásra beszerzésimenedzser-index adatok, a hazai piacokon pedig nem várhatóak piacmozgató események.
A befektetési alapok vagyona tovább nőtt tavaly, meghaladta a 9300 milliárd forintot, ami bő 19 százalékos emelkedés. Laptársunk, a Privátbankár.hu idén is kiosztotta a Klasszis 2023 díjakat a hazai alapkezelői szakma legjobb vagyonkezelő szakembereinek. Az Év Alapkezelője a HOLD Alapkezelő, az Év Portfóliómenedzsere Büki András, az Év Feltörekvő P
A hasznos pókok mezőgazdasági területeken tapasztalható jelentős visszaszorulására hívják fel a figyelmet az ELKH Agrártudományi Kutatóközpont (ATK) és Ökológiai Kutatóközpont (ÖK) kutatói legújabb vizsgálatuk alapján.
A K&H ifjúsági index értéke +14 pontra emelkedett az előző év utolsó negyedévében mért rekord alacsony szintről, mely az elmúlt évtizedben a legnagyobb mértékű változás is egyben. A pénzintézet kutatása a 19-29 év közötti fiatalok anyagi, pénzügyi, munkaerőpiaci helyzetét, az élettel való jelenlegi elégedettségét és a jövőbeli várakozásaikat vi
A Huawei adatai szerint világszerte jelenleg több mint 230 5G hálózat van kereskedelmi használatban, a lendületes terjeszkedésnek köszönhetően a vállalat előrejelzései szerint 2030-ra az 5G-magánhálózatok száma elérheti az egymilliót, ami új szolgáltatások széles skáláját teszi lehetővé.