Pénteken zárult a Magyar Közút Nonprofit Zrt. országos szemétszedési akcióhete, amelyben csaknem 200 útszakaszon gyűjtötték a kidobott, illegális szemetet - közölte a társaság pénteken az MTI-vel.
A magyar munkavállalók 21 százaléka elkötelezett a munkája, munkahelye iránt. Bár a ráta alacsonynak tűnhet, az alig marad el a globális átlagtól (23%), és jóval meghaladja az európai mutatót (13%) – derül ki a globális munkaerő helyzetéről szóló éves Gallup-jelentéséből. A felmérés szerint a magyarok mintegy harmada érzi stresszesnek magát a munka
Két részre osztották a bedőlt FTX alapítója, Sam Bankman-Fried ellen történő büntetőeljárást, így a tárgyalások a korábbi vezérigazgató sorsáról hónapokig
Külföldi utazás esetén be kell tartani a jövedéki termékekre, kisállatokra és a készpénzre vonatkozó speciális szabályokat is - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-vel.
Természetesnek vesszük, hogy mobilon szinte bárhol és bármikor elérhetők vagyunk, és erről nem szívesen mondunk le más országban sem. Szerencsére a külföldi mobilhasználat, azaz a roaming az utóbbi években nagyban egyszerűsödött – különösen az Európai Unió tagállamaiban és az 1-es díjzóna egyéb országaiban. Ugyanakkor a díjak és feltételek más díjz
Orosz légvédelmi egységek meghiúsítottak egy ukrán dróntámadást egy szivattyúállomás ellen a Barátság olajvezeték mentén az Ukrajnával határos Brjanszki területen - közölte a régió kormányzója. A Novozybkov körzetben történt incidens során három ukrán katonai drónt semmisítettek meg. Az utóbbi időben egyre több dróntámadás történik Oroszországon be
Pénteken zárult a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (Oecd) egyhetes nyári versenyhete, az OECD-tagállamok versenyhatóságainak félévenkénti találkozóján a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) hagyományosan aktív szakmai munkát végzett - közölte a GVH pénteken az MTI-vel.
A hatalmas erdő címmel Brazília élővilágát bemutató szabadtéri kiállítás nyílt csütörtökön Budapesten, a Magyar Természettudományi Múzeum és a Budapesti Brazil Nagykövetség közös rendezésében.
Sergio Ermotti, az UBS vezérigazgatója szombaton igyekezett megnyugtatni Svájcot az újonnan létrehozott bankóriással kapcsolatban, a korábbi rivális Credit Suisse történelmi jelentőségű felvásárlását követően. A Tages-Anzeiger című svájci lapban megjelent véleménycikkében Ermotti hangsúlyozta, hogy az UBS és a svájci pénzügyi központ kilátásai jobb
A következő években mintegy 500 ezer fővel szükséges növelni a foglalkoztatottak számát, ehhez pedig elengedhetetlen a külföldi munkavállalók foglalkoztatása – emeli ki Mihályi Magdolna, a Jobtain HR Szolgáltató ügyvezetője. Annak érdekében, hogy a vendégmunkások magyarországi foglalkoztatásának jogszabályi keretei még átláthatóbbak és egyértelműbb
Nagy mennyiségben kerültek elő második világháborús robbanóeszközök Balatonfőkajár külterületén a közelmúltban - közölte a Magyar Honvédség 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezrede szombaton a Facebook-oldalán.
Örökségünk - Somogyország kincse díjat kapott a balatonfenyvesi kisvasút, az elismerést igazoló oklevelet szerdán adták át és függesztették ki az állomás épületére Fenyvesen - tájékoztatott a MÁV Zrt. a honlapján.
Egészségügyi oktató programot indít közösen a Semmelweis Egyetem és a VOSZ, amelynek során a résztvevők elsajátíthatják az újraélesztés és az elsősegélynyújtás alapvető módszereit. Az első rendezvényt Salgótarjánban tartják június 24-én.
A magyar labdarúgó válogatott ma délután 6 órakor kezdi meg az Európa-bajnoki selejtezőket. A csapat Montenegró ellen lép pályára, a jövő kedden pedig Litvániát fogadja Budapesten. A mai nap másik meccse a csoportunkban: Litvánia-Bulgária. A bolgárok jövő kedden Szerbiát fogadják. „Szombaton kiderül, hamis kilencessel vagy klasszikus centerrel á
Új töltővezetéket létesít a Hidegkúti úton a Fővárosi Vízművek annak érdekében, hogy Solymáron megelőzhető legyen a tavalyihoz hasonló vízhiány - közölte a Fővárosi Vízművek pénteken az MTI-vel.
Májusban is folytatódott a magyarországi áramfogyasztás csökkenése, így már kereken egy éve tart a negatív trend. Most először a hazai napelemparkok havi termelése már nagyobb volt, mint a földgáztüzelésű erőműveké.
Akinek nincs elég pénze arra, hogy lakberendező szakember segítségével rendezze be a lakását, az eddig csak rokonaitól, barátaitól kérhetett tanácsokat, ám az Ikea úgy gondolja, változtathat ezen.
A június 7-8-i NAK Szántóföldi Napok és Agrárgépshow fókuszában azok a technológiai újításokra álltak, melyek a napjainkat kísérő klímaválságra és gazdasági kihívásokra megoldást jelenthetnek. A kiállításon a Kite Zrt. bemutatta ehhez kapcsolódó, korszerű eljárásait és gépeit.
A magyar fogyasztók fontosnak tartják a fenntarthatóságot, a technológiai újdonságok iránt pedig akár nyitottabbak is, mint más európai országok lakói - derül ki a GWI fogyasztói magatartással foglalkozó globális kutatócég kutatásából, amelyet az abban közreműködő Publicis Groupe rendezvényén ismertettek szerdán Budapesten.
Az óceánok világnapján megjelenő exkluzív, sorszámozott Waterdrop üvegkulacs a tengerek jól ismert csodáit idézi, értékesítéséből pedig közvetlenül hozzájárul a fejlődő országok ivóvíz-ellátottságának növeléséhez.
A méhészek rémálma a varroa (varroa desructor), egy a méheken élősködő atka, nagy kihívás elé állítja a szakembereket, akik többféle módon is igyekeznek védekezni ellene. Már a múlt század végén elterjedt az a nézet, hogy az álskorpiók rendjébe tartozó könyvskorpió képes kordában tartani az atkapopulációt a méhkaptárban. De igaz-e ez az állítás?
A gyermekek és szülők médiatudatosságának fejlesztése a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) egyik fontos feladata. Figyelve az online platformokon és a videójátékokkal eltöltött időt, a hatóság nemcsak az online tevékenységek előnyeire, hanem annak kockázataira is felhívja a figyelmet.
Az idén vakációt tervező magyarok átlagosan 296 ezer forintot költenek a nyaralásra, szemben az egy évvel korábbi 247 ezer forintos összeggel – derül ki a K&H első negyedéves felméréséből, amely a 30-59 évesek utazási terveit vizsgálta.
Áramkimaradás esetén akár három napig is kitart egy villanyautó akkumulátora - ellátva az egész házat. Sőt, a hálózatba is vissza lehet táplálni róluk villamos energiát.
Az Európai Unió támogatásával új, 800 négyzetméteres, 6 méter belmagasságú, fűthető csarnokot adtak át a katasztrófavédelem központi raktárbázisán - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) pénteken az MTI-t.
Te is a gyógyfürdők szerelmese vagy? Szívesen áztatnád megfáradt tagjaidat a főváros legszebb műemlék fürdőiben? Ha rendszeres látogatója vagy a Gellért, a Széchenyi vagy a Rudas Gyógyfürdőnek, mindenképpen érdemes idén (is) kiváltanod vagy meghosszabbítanod a Zsigmondy kártyát. Mutatjuk, hogyan történik a Zsigmondy kártya igénylés 2023 évében, men