Legjobb magyar egyetemként a top 400-ba került a Times Higher Education (THE) legfrissebb, az Ensz fenntarthatósági céljai alapján készült rangsoron a Debreceni Egyetem. A neves brit rangsorkészítő listáján három kategóriában és összesítésben is jelentőset lépett előre az intézmény. A Partnerségek a célokért kategóriában az első 100 között van a DE
2023. június 1-től a DIGIMobil és a DIGINet Aktív 50 ügyfelei a Vodafone Magyarország belföldi mobilhálózatát használják, a DIGI 2023. december 31-ig garantálja a korábbi előfizetésekben szereplő, 4 forint/perces tarifát. Az érintett ügyfeleknek nem kell kicserélniük SIM-kártyájukat az új hálózatra való átálláshoz, azonban az adatroaming bekapcsolá
A Wizz Air légitársaság nettó nyeresége a 2023-2024-es üzleti évében 350 és 450 millió euró közti sávba eshet az előző évi 535 millió eurós veszteséget követően.
2022-ben minden várakozással, és más termékkategóriákkal szembe menve, a jégkrémek értékesítése nőtt Magyarországon. A drágulás persze ezeknél a termékeknél is folyamatos, idén a Balatoni büféknél már most látni 1600, de 1900 forintos árcédulát is egyetlen pálcikás Magnumon - írja a Pénzcentrum.
2023. májusban a fogyasztói árak átlagosan 21,5 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit. Az elmúlt egy évben a háztartási energia és az élelmiszerek ára emelkedett a leginkább. A fogyasztói árak egy hónap alatt átlagosan 0,4 százalékkal csökkentek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
A vártnál nagyobb mértékben csökkent májusban az infláció Magyarországon, a KSH adatai szerint 24 százalékról 21,5 százalékra esett vissza az áremelkedés üteme, havi alapon pedig már csökkentek a fogyasztói árak. A vártnál kedvezőbb adat után az elemzők szinte biztosra veszik, hogy az év végére egyszámjegyű lesz az inflációs ráta.
A várakozásokat felülmúló, 308 millió eurós többlet keletkezett a külkereskedelemben áprilisban, részben az energiaárak mérséklődésének köszönhetően. A gyenge áprilisi ipari adatokat tükrözve, 3,4 százalékra lassult az export euróértékének növekedése, ugyanakkor a belső kereslet csökkenése és az energiaárak markáns visszaesése miatt mintegy 4 száza
Megkezdi a második kötelező akciós hetét az egyik legnagyobb hazai kiskereskedelmi lánc. A Spar fokozza a leárazások tempóját: kiderült, milyen termékek árát csökkenti és mennyivel.
Májusban a fogyasztói árak átlagosan 21,5 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit. Az elmúlt egy évben a háztartási energia és az élelmiszerek ára emelkedett a leginkább - közölte csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az előző negyedévhez képest 0,1 százalékkal, 2022 első három hónapjához viszonyítva pedig 1,0 százalékkal nőtt a GDP az Európai Unióban 2023 első negyedévében.
A Szlovák Nemzeti Bank június 5-i hatállyal visszavonta a pozsonyi Novis Biztosító engedélyét. A társaság határon átnyúló biztosítóként működött itthon, azonban – a közjó védelmére szóló uniós jogkörével élve – az MNB már négy éve megtiltotta életbiztosításainak itthoni forgalmazását. A társaság magyar ügyfeleinek a szlovák felszámolónál kell majd
A Szlovák Nemzeti Bank június 5-i hatállyal visszavonta a pozsonyi Novis Biztosító engedélyét. A társaság határon átnyúló biztosítóként működött itthon, azonban – a közjó védelmére szóló uniós jogkörével élve – az MNB már négy éve megtiltotta életbiztosításainak itthoni forgalmazását. A társaság magyar ügyfeleinek a szlovák felszámolónál kell majd
Az idei első negyedévben is folytatódott az önkéntes nyugdíjpénztárak vagyoni helyzetének javulása, alapvetően a piaci hozamok növekedésének köszönhetően. Az önkéntes egészségpénztárak esetében erőteljes volt mind a taglétszám, mind a vagyon bővülése, a kifizetések között megugrott a lakáscélú jelzáloghitel-törlesztésre igénybe vett összegek aránya
A digitalizáció tartja szinten a hazai vállalatok innovációs tevékenységét. Új termékek szolgáltatások bevezetésével kivárnak a vállalatok, inkább saját háttérfolyamataikat igyekeznek hatékonyabbá tenné. Ez mutatja a K&H innovációs indexe, amely ezúttal, a 2023 első félévében az előző időszakkal megegyező szinten marad.
Akár az infláció okozta demográfiai katasztrófát is előrejelezhetne, ám a BiztosDöntés.hu szakértői szerint inkább a fiatal családok tudatosságát jelzi az, hogy az idén több, mint 60 százalékkal zuhant a Babaváró igénylése is a bankoknál.
A Coinbase vezetői kijelentették, hogy a tőzsde nem szándékozik megszüntetni a vádiratban megnevezett tokenek és szolgáltatások támogatását. Az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) június 6-án emelt vádat a Coinbase ellen. A Coinbase által jegyzett kriptovaluták közül legalább 13-at, valamint a vállalat staking szolgáltatását a SEC vádira
A helytelen korhatár-besoroláson túl a korhatár-minősítés sem volt jól látható helyen feltüntetve az Apple TV+ műsorkínálatot tartalmazó felületén állapította meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa. A testület bejelentés nyomán egy sorozatepizódot is vizsgált, illetve bírságot szabott ki a Körmend FM szolgáltatójára a szerző
El kell kezdeni a nehezen megszerzett tanulságokat beépíteni a járványvédekezésbe - vallja Oroszi Beatrix epidemiológus. A Semmelweis Egyetem Epidemiológiai és Surveillance Központ igazgatója szerint azzal is kiemelten foglalkoznia kell a járványügynek, hogy miért volt ekkora elutasítottsága a Covid ellen hatásos vakcináknak Magyarországon. Ennek é
A Greenpeace és a Humusz Szövetség áprilisban indított kísérletében 45 nap alatt egy bomlott le teljesen a hazai élelmiszer-üzletláncokban beszerzett, lebomlóként árult zacskók közül, de a többinél is megkezdődött a lebomlási folyamat - közölte a Greenpeace Magyarország kedden az MTI-vel.
Állítólag évente 400 millió eurós, vagyis közel 148 milliárd forintos ajánlatra mondott nemet Lionel Messi, és menne inkább levezetni az amerikai bajnokság egyik leggyengébb csapatához Miamiba. Azt, hogy miért hagyja el a PSG-t, könnyű megmagyarázni, azt viszont már nem olyan egyszerű, hogy miért utasította el Cristiano Ronaldo vagy Karim Benzema s
Immár minden ország első negyedéves GDP-növekedési adatát ismerjük, így véglegessé vált a növekedési rangsor Európában. Magyarország a mezőny végén áll, különösen az éves bázisú visszaesésben vagyunk hátul. Vannak országok, akik viszont még nálunk is sokkal rosszabb helyzetben vannak, miközben Európa nagy része növekedni tudott.
A Magyar Államkincstár adott ki tájékoztatást. Ha az AÖP-ben az alternáló kasza használatára vonatkozó gyakorlatot választottad, akkor ezt fontos tudni.
Magyarországon évente mintegy 43-59 ezer tonna fabútorhulladék keletkezik, amelyből 3-5 ezer tonnát helyeznek lerakóba, és 14-19 ezer tonna kerül égetőkbe az Ikea friss tanulmánya szerint, amelyet a vállalat kedden juttatott el az MTI-hez.
A business mentor nem varázsló, ám mégis rendkívül fontos szerepet játszhat több, a hazai kkv-szektort rendkívüli mértékben érintő konfliktushelyzet kezelésében. Közreműködésével a vállalatok tulajdonosai és vezetői olyan külső támogatást kaphatnak, amely segíti őket a tudatosabb vállalatvezetésben és előmozdítja üzleti és személyes fejlődésüket. A
Három papír kapcsán is tartott ma aukciókat az Államadósságkezelő Központ, amelyek közül a 12 havi diszkontkincstárjegy iránt visszafogott volt az érdeklődés, a 10 éves kötvény iránt viszont nagyon erőteljesn és ez, illetve az elmúlt napok meredek hozamesése oda vezetett, hogy az elfogadott ajánlatokból kialakuló átlaghozam 7% alá szakadt.
Új szintre emeli a kutatói karrierépítést a Kooperatív Doktori Program, amely több mint 5 milliárd forint keretösszegből jelentős ösztöndíjjal segíti a vállalati együttműködésben folytatott kutatásokat, elsősorban a matematikai, természettudományi, műszaki és informatikai területeken. A program célja, hogy Magyarország versenyképességét növelve cél
Csökkent az euróövezeti GDP az első negyedévben a tavalyi negyedik negyedévben regisztrált zsugorodást követően negyedéves összehasonlításban - közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat.
Napjaink vállalkozásai sok személyes adatot, valamint az üzleti tevékenységgel kapcsolatos egyéb adatot tárolnak elektronikusan. A papíralapú ügyintézés háttérbe szorulásával az elektronikus úton tárolt adatok köre egyre inkább bővül, és ezzel együtt növekszik ezen elektronikus adatok biztonságos kezelésére vonatkozó elvárás. A témában nemrégiben a