A mesterséges intelligencia néhány éve valósággal ránk rúgta az ajtót, a technológia az élet számos területét igyekszik forradalmasítani. Az AI térhódításához a munkaerőpiac is fokozatosan alkalmazkodik, a HR-folyamatokban is egyre nagyobb szerepet kap, a szakemberek döntő többsége ma már úgy véli, hogy a mesterséges intelligencia valódi segítség l
Több mint nyolcszáz üveg hamisított parfümöt találtak a pénzügyőrök két német rendszámú járműben a röszkei határátkelőhelyen – tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.
Kezdődhet a Pázmány Campus beruházás, miután a Kúria megsemmisítette a Magyar Rádió egykori épületeire kimondott változtatási tilalmat, amivel a VIII. kerületi önkormányzat akadályozni próbálta az egyetemi és kerületi fejlesztési terveket - közölte Lázár János szerdán a közösség oldalán.
Több éves, átfogó, stratégiai együttműködésbe kezdett a világ legnagyobb vezetési tanácsadó cége, a Deloitte, valamint a világ legnagyobb nyilvános felhőszolgáltatója, az Amazon Web Services (AWS). A kooperációjuk célja, hogy felgyorsítsák a vállalatok digitális transzformációját, az üzleti műveleteik felhőbe terelésével felkészítsék őket az egyre
Az OECD is azzal számol, hogy a magyar gazdaság az idei évtől visszatér a növekedési pályára, az idei évre 2,1 százalékos, jövőre pedig 2,8 százalékos bővülést várnak a magyar gazdaságban áll a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet mai napon publikált Economic Outlook című kiadványában, amire a Pénzügyminisztérium közleménye hívta fel a
A Gazprom orosz gázipari óriáscég 629 milliárd rubel (6,86 milliárd dollár; 1 rubel=3,96 forint) veszteséggel zárta a tavalyi évet nemzetközi számviteli szabvány (IFRS) szerint – áll a cég csütörtöki közleményében.
Az osztrák hatóságok arra figyelmeztették a Raiffeisen Bankot, hogy kerüljön el egy Oleg Deripaszkához köthető ügyletet, mivel ez amerikai szankciókat vonhat maga után. A bank azt tervezte, hogy megvásárolja a Strabag részesedését egy olyan cégtől, amely korábban Deripaszka ellenőrzése alatt állt.
Bill Gross, aki az 1980-as években úttörő szerepet játszott a kötvénypiacot forradalmasító "total return" stratégia megalkotásában, azt mondja, hogy ez a megközelítés mára "halott" - számolt be a Bloomberg.
Még a román miniszterelnök is elbüszkélkedett az Eurostat statisztikáira hivatkozva, hogy a román bérek lehagyták a magyart, azonban az adatok mélyebb elemzése már árnyaltabb képet mutat - olvasható az Oeconomus.hu közleményében.
A Construma 42. Nemzetközi Építőipari Szakkiállítás adott otthont a 12. Magyar Kertépítő Versenynek. Baranyai Gergő, a kiállítás igazgatója a díjátadó ünnepségen örömét fejezte ki, hogy öt év után újra megrendezték a megmérettetést.
A Media1.hu információi szerint bírósági pereket indított nemrégiben Orbán Viktor miniszterelnök mint magánszemély több ismert magyar szerkesztőség ellen. Ezt több forrásunk is megerősítette. A perben még Mészáros Lőrinc-közeli lapok is érintettek.
Az idei évre 2,5 százalékos gazdasági növekedéssel számol a kormány, míg a jövőre 4,1 százalékkal - mondta a Pénzügyminisztérium (PM) makrogazdasági és nemzetközi ügyekért felelős államtitkára a Kossuth rádió Déli krónika című műsorában szerdán.
Évek óta rebesgetik az olívaolaj iparágon belül, hogy a teljes szektornak megújulásra van szüksége, mivel a jelenlegi helyzet fenntarthatatlan. A CNBC riportja szerint az idei év vízválasztó lehet a jövő szempontjából.
Egyértelműen véget ért a recesszió Magyarországon, mostantól csak a növekedés mértéke a kérdés - mondta az M1 aktuális csatorna kedd délutáni műsorában a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) vezető közgazdásza.
Az iráni külügyminisztérium csütörtökön több amerikai és brit állampolgár, illetve vállalat ellen jelentette be szankciókat, az indoklás szerint azért, mert Izraelt támogatják a gázai háborúban.
Áprilisban lélektani határt tört át az ingatlanpiaci kereslet, a feladott lakáshirdetések száma jelentősen nőtt, ami további élénkülést vetít előre 2024-re – közölte az ingatlan.com az áprilisi kereslet-kínálati összesítője alapján.
A Pfizer tegnap piacnyitás előtt publikálta első negyedéves számait, ami egy egyszeri, még a koronavírus járványhoz köthető többletbevételnek köszönhetően felülmúlta a várakozásokat.
Ahhoz, hogy kihasználható legyen az új otthonfelújítási támogatás, legalább 2,9 millió forint költségvetésű munkálatot kell elvégeztetni a családi házon, amihez 414 700 forint önerőre van szükség. A Bankmonitor szakértői szerint ezért hiába volna elérhető ennél kisebb költséggel is az elvárt, legalább 30%-os energetikai hatékonyságjavulás, a támoga
A 4iG Nyrt. új holdingvállalatot alapít 4iG Űr és Technológiai Zrt. néven, amelynek főbb piaci területe lesz az űripar- és műholdfejlesztés, dróngyártás és drónvédelem, valamint a védelmi digitalizáció - közölte a 4iG Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön.
Sajtóhírek szerint Donald Trump volt amerikai elnök újraválasztása esetén módosítaná az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed függetlenségét. A tervezet alapján személyesen vele kellene konzultálni a kamatdöntésekről.
A Market Építő Zrt. tavaly 21,09 milliárd forint nyereséggel zárt, míg egy évvel korábban 34,39 milliárd forintot tett ki az adózott eredménye - közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján kedden.