Magyar Péter jelentette be a Facebook-on, közben a frakció tovább hízott tegnap a levélszavazatok megszámolása miatt: már 140 képviselője van a Tiszának az új parlamentben. Mi történt? A Tisza párt elnöke, a következő miniszterelnök, Magyar Péter bejelentette ma, hogy a Tisza parlamenti frakcióját Bujdosó Andrea vezeti majd. Ő eddig a párt fővárosi
Magyarországon már nyolc növényvédő készítmény engedélyezett drónnal történő kijuttatásra, ami jelentős előrelépés a drónos növényvédelemben. Az újonnan engedélyezett Laminex LP-45 segédanyag az őszi káposztarepcében csökkenti a pergési veszteséget. A technológia használata szigorú szabályokhoz és munkavédelmi előírásokhoz kötött.
A távozó kormány törölte a kamatstop, az élelmiszer- és drogériai árrésstop, valamint az üzemanyagok kedvezményes jövedéki adójának lejárati határidejét. A pénteki Magyar Közlönyben megjelent döntés értelmében ezek az intézkedések határozatlan idejűvé váltak. Így a májusban felálló új vezetés feladata lesz dönteni a sorsukról, illetve a kivezetésük
A Tisza Párt kétharmados választási győzelmét követően jelentős erősödésbe kezdett a forint, az euró árfolyama egy hét alatt 375-ről 360 alá esett. A piac pozitívan reagált az új kormánytól várt kiszámíthatóbb gazdaságpolitikára. Az ING Bank friss előrejelzése szerint a jövő év elejére akár a 340 forintos szintig is csökkenhet az euró jegyzése - tu
Hároméves mélypontra csökkent a bankkártyás csalások átlagos értéke: a 2024. IV. negyedévi, 50 ezer forint feletti összeghez képest a múlt év utolsó negyedében 27 600 forint jutott egy támadásra.
Csődöt jelentett a holland Knegt traktorgyártó, amely az utóbbi években az elektromos modellek fejlesztésére helyezte a hangsúlyt. A vállalat bukásához a gyenge értékesítési eredmények is hozzájárultak.
A kriptovilág ígérete a szabadság és a gyors meggazdagodás. A valóság azonban sokszor egészen más. Egyre kifinomultabb csalások, eltűnő projektek és visszaszerezhetetlen veszteségek. A csalók nem a technológiát támadják, hanem az embereket. Ez a cikk megmutatja, hogyan ismerhetők fel a jelek, és hogyan védhetjük meg magunkat.
A speciális minőségi igényeknek való megfelelésben látja a növekedés lehetőségét a Stellantis konszern rétegmárkája, a Jeep, amely bővülni tudott 2025-ben a magyarországi újautó-piacon - mondta Krupp Tünde márkaigazgató az MTI-nek.
Magyarország következő miniszterelnökét, Magyar Pétert már a keddi nemzetközi sajtótájékoztatóján is többen kérdezték a 90 milliárd eurós ukrán hitel sorsáról, amelyet a leköszönő Orbán Viktor decemberben átengedett, majd a Barátság kőolajvezeték körüli fiaskó miatt blokkolni kezdett. Az Európai Unió eddigi történetében példátlan volt, hogy saját d
Miért nem elég egyfajta kutya a nyáj mellé? Megmutatjuk a klasszikus magyar pásztorkutyák közötti munkamegosztást, ahol a puli a gyorsaságával és bátorságával vívta ki a vezérszerepet.
A kriptovilágban a bizalom nem adottság, hanem szolgáltatás. Ezt a szerepet tölti be többek között a Sumsub, amely több ezer vállalat számára végzi az ügyfélazonosítást. Az elmúlt időszak eseményei azonban rávilágítottak egy kényelmetlen kérdésre: mi történik akkor, ha maga az ellenőrző rendszer válik átláthatatlanná? Amikor az infrastruktúra látha
A nemzetközi vállalatok magyarországi leányvállalatai egyre gyakrabban alkalmaznak vállalaton belüli áthelyezéssel mérnököket, szakértőket, vezetőket. Azonban az így érkező harmadik országbeli kollégák itteni foglalkoztatása sokkal több annál, mint sima HR-adminisztráció: az adózás és társadalombiztosítás számos bonyolult szabályt, rengeteg buktató
A magyarországi Bosch csoport által támogatott Tehetséges nők az iparban sorozatunkban Jugenheimer Petrát mutatjuk be, aki hosszú évek óta tagja az ország első mobiltávközlési infrastruktúraszolgáltatója, a Cetin Hungary csapatának. Petra jelenleg a hálózati beruházási osztály vezetője, akivel pályájáról, szakmai kihívásairól és motivációiról beszé
A világ legjobb 550 intézménye közé jutott a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara. Története során először került a Quacquarelli Symonds 2026-os szakterületi listáján a kar a világ TOP 550 intézménye közé.
Elindult a jelentkezés a Deloitte Private által szervezett Best Managed Companies (Kiválóan Vezetett Vállalatok) kezdeményezés legújabb magyarországi programjára.
A fiatalok körében stabil, többször optimista várakozások figyelhetők meg a munkaerőpiaci jövőképet illetően. Míg a már aktív munkavállalók 20 százaléka bízik az azonnali elhelyezkedésben, ha új állást keresne, addig a még tanuló diákok körében ez az arány jelentősen magasabb, 43 százalékos - derül ki a K&H ifjúsági indexéből. A kutatás egyik legpo
A magyar állam a költségvetés finanszírozásában egyre nagyobb mértékben támaszkodik devizaforrásokra. Bár az államadósság-kezelő ezt optimális és olcsó megoldásként állítja be, a múltbeli tapasztalatok mást mutatnak. A forint hosszú távú leértékelődése miatt a devizaadósság valójában drágább, emellett komoly gazdasági kockázatot is jelent. Ez a jel
A V4+2 miniszterei szerint a tervezett szabályozás túl merev és elméleti: Budapesten világossá tették, hogy a papíron jól mutató reformok a gyakorlatban életképtelenek.
A februári 0,8 százalék után márciusban országosan 2,0 százalékkal nőttek a lakásárak februárhoz képest, szemben; Budapesten a februári mínusz 0,5 százalékos havi árváltozást márciusban 1,1 százalékos drágulás követte az ingatlan.com lakásárindexe szerint. Éves összevetésben országosan 15,8 százalékkal emelkedtek a lakásárak; Budapesten az éves drá
Eltörölte a kormány a határidőt a kamatstop, az árrésstop és az üzemanyagok jövedéki adójáról szóló jogszabályokból, így az új kormány dönthet arról, meddig kívánja azokat fenntartani – derül ki a Magyar Közlöny 39. számából.
A betonkerítés méretének megválasztása fontos és összetett döntés. Nemcsak a biztonság szempontjából lényeges, hanem befolyásolja az épület esztétikai megjelenését is.
A hamarosan hivatalba lépő új magyar kormány egyik legsúlyosabb öröksége az a 78 aktív kötelezettségszegési eljárás, amely jelenleg is zajlik Magyarország ellen. Ezek a többnyire az elmúlt években felhalmozódott ügyek már nem pusztán politikai vitákat jelentenek. Súlyos, napi szinten mérhető anyagi veszteséget okoznak az országnak, így megállításuk
A tegnapi nap folyamán északon-északkeleten sokfelé kisebb záporok flangáltak, sőt kicsit korábban a határnál az ég is megdörrent. Mégsem ettől maradt emlékezetes a hét utolsó munkanapja, hanem attól, hogy beköszöntött 2026. első hivatalos nyári napja is.
A hónapos retek kedvelt tavaszi zöldség, amely gyors növekedése és friss, enyhén csípős íze miatt népszerű. Magas víztartalma azonban egyben a legnagyobb hátránya is: hűtőszekrényben tárolva néhány nap alatt veszít roppanósságából, majd fonnyadni kezd.
A bértranszparencia közelgő bevezetése sok szervezet számára komoly felkészülési feladat. Sok vállalatnál ilyenkor derül ki, hogy a munkaköri struktúra nem teljesen tiszta, a bérsávok mögötti logika nincs egységesen definiálva. A bértranszparencia ezért gyakran nem egyszerű HR-projekt, hanem szervezeti diagnózis: rávilágít a bérlogika, a kompetenci
Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) pénteki online ülésén.
Az ukrán agrárholdingok 2026-ban radikálisan átírják a vetésszerkezetet: van olyan óriásvállalat, amely 40%-kal növeli a kukorica területét, ami komoly piaci hullámokat vethet a régióban.
A fényeloszlás kritikus tényező, és ez érvényes az irodákban, lakásokban vagy a gazdasági épületek pihenőiben elhelyezett dísznövényekre is. A növények nem csupán dekorációs elemek, hanem élő szervezetek, amelyek folyamatosan reagálnak a környezeti ingerekre.
Úgy tűnik, most nagyobb lehetőség kínálkozik az iráni konfliktus megoldására, az ideiglenes tűzszünet alatti megegyezéssel, ellenkező esetben nem marad más, mint a katonai erő fokozása a Forradalmi Gárda megtörése érdekében. Egyértelmű, hogy Trump egyre messzebb került a számára legjobb kimenetelű szcenáriótól, miközben a jól informált spekulá
Az iráni konfliktus kitörése óta a kriptovaluta-piac egy széles sávban oldalazott, azonban ebből csak most, a tűzszünet megkötését követően sikerült kitörni. Miközben mindenki a forint pazar erősödésével van elfoglalva, addig érdemes megvizsgálni, hogy mint az amerikai részvénypiac, mind a kriptovaluták masszív növekedési tempót diktálnak, élükön a
A Nébih, valamint a kormány- és járási hivatalok szakemberei 935 ellenőrzést végeztek a március elejétől egészen húsvétig zajló országos tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés keretében a húsvéthoz és a tavaszi szezonhoz kapcsolódó termékek körében és a viszgálat többségében jó eredményt hozott - jelentette be az Agrárminisztérium.
Jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban, az Európai Bizottság azonban felkészül a repülőgép-üzemanyagok esetleges, továbbra is aggodalomra okot adó ellátási hiányára - jelentette ki Anna-Kaisa Itkonen, a brüsszeli testület illetékes szóvivője Brüsszelben pénteken.
Emlékszem, mekkora megrökönyödést váltott ki főnökömből, a néhai nagyszerű "örökös pénzügyminiszter" Hetényi Istvánból az az ötletem, hogy a beérkezett nagyberuházási ötletet akkor támogassuk, ha ahhoz mintegy "részvényjegyzési kötelezvényként" egy ívet csatolunk, amelyben az előterjesztők és a véleményezők (ha támogatták a nagyberuházás ötletét) a
A nemzetközi vállalatok magyarországi leányvállalatai egyre gyakrabban alkalmaznak vállalaton belüli áthelyezéssel mérnököket, szakértőket, vezetőket. Azonban az így érkező harmadik országbeli – például kínai, vietnámi, mexikói vagy koreai – kollégák itteni foglalkoztatása sokkal több annál, mint sima HR-adminisztráció: az adózás és társadalombizto
Hazatérő fecskéinknek az idei aszályos tavaszon ismét nehéz vagy éppen lehetetlen sarat találniuk, amivel tatarozhatnák, megépíthetnék fészkeiket. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (Mme) ezért azt javasolja, hogy a meglévő természetes, és a kihelyezett mesterség fészkek, fészektelepek közelében minél több helyen létesüljenek sárgyűjt
A szavazatok száz százalékának feldolgozása után véglegessé vált, hogy a fideszes Ágh Péter mindössze 258 szavazatnyi különbséggel nyerte meg a sárvári központú, Vas vármegyei 2. számú választókerületet a Tisza Párt jelöltjével, Strompová Viktóriával szemben.