Míg a luxemburgi külügyminiszter a bevándorlást megszervezni akarja, a magyar kormány megállítani: „ez az alapvető és feloldhatatlan ellentét közöttünk” – közölte a külgazdasági és külügyminiszter hétfőn az MTI-vel.
Felrobbantották Ali Abdullah Száleh volt jemeni elnök rezidenciáját a húszi lázadók az arab-félszigeti ország fővárosában, Szanaában - jelentette hétfőn a Reuters hírügynökség helyi lakosok beszámolóira hivatkozva. A volt elnök hollétéről nincsenek információk.
Újabb öngólt rúgott a kormányzó román Szociáldemokrata Párt, miután legnépszerűbb politikusa, Gabriela Firea bukaresti főpolgármester engedett a tüntetők és a véleményformálók nyomásának, s lemondott a kormány épülete elé tervezett karácsonyi vásárról.
A német szociáldemokraták készek koalíciós tárgyalásokat kezdeni az Angela Merkel vezette konzervatívokkal. Erről az SPD vezető testülete egyhangúlag döntött.
Beszüntette a rendőrség egy illegális mobiltelefon-szolgáltató tevékenységét, amelynek számairól indították a hamis oroszországi bombariadó-bejelentések egy részét - közölte Irina Volk, az orosz belügyminisztérium szóvivője hétfőn az Interfax hírügynökséggel.
Mintha nem lenne amúgy is elég baj a világgal. Még a héten eldőlhet, hogy az Egyesült Államok szakít-e 70 éve folytatott politikájával, és elismeri a vitatott hovatartozású Jeruzsálemet Izrael fővárosaként.
Orbán Viktor miniszterelnök a berlini szövetségi kormányt megkerülve inkább a tartományi vezetőkön keresztül próbálja képviselni az érdekeit Németországban, tekintettel a barátinak nem mondható kapcsolatára Angela Merkel kancellárral - írta hétfőn a Politico.
Az Európai Parlament (EP) belügyi, állampolgári és igazságügyi szakbizottsága (LIBE) csütörtökre tervezett, Magyarországgal foglalkozó brüsszeli meghallgatása egy kíméletlen boszorkányüldözésnek és egy, a kommunista időkből ismert koncepciós pernek a keveréke – jelentette ki Kovács Zoltán kormányszóvivő Brüsszelben tartott nemzetközi sajtótájékozta
Felrobbantották Ali Abdullah Száleh volt jemeni elnök rezidenciáját a húszi lázadók a fővárosban, Szanaában; a húszik rádiója közölte, hogy Száleh életét vesztette.
London - A rendőrség hajtóvadászatot indított két férfi ellen, akik bántalmazták áldozatukat, és arra kényszerítették, hogy kérjen elnézést a szexuális hovatartozása miatt.
Nem lát sok mozgásteret az Észak-Koreával folytatott versenyfutásban az amerikai elnök nemzetbiztonsági tanácsadója. Moszkvában ezzel szemben úgy vélik, a tűzzel játszik, aki háborút emleget, mert a konfliktust békésen kell rendezni. Az ENSZ BT tagjainak külügyminiszterei a jövő héten Japánban ülnek össze.
A korzikai regionális parlamenti választások első fordulójában legtöbb szavazatot elért, magát nacionalistáknak nevező pártszövetség hétfőn kezdeményezte a tárgyalások megnyitását a francia kormánnyal a nagyobb autonómiáról, de kizárta, hogy elszakadásra törekedne.
Meghalt Ali Abdullah Száleh volt jemeni elnök a húszi lázadókkal vívott harcokban a főváros, Szanaa külterületén - az erről szóló hírt Száleh pártja, az Általános Népi Kongresszus erősítette meg hétfőn a Reuters hírügynökségnek.
Meghalt Ali Abdullah Száleh volt jemeni elnök a húszi lázadókkal vívott harcokban a fővárosban, Szanaában – jelentette hétfőn az al-Arabíja pánarab hírtelevízió Száleh pártjából származó forrásokra hivatkozva.
Közelebb került az áttörés az Egyesült Királyság uniós kiválásának feltételeiről szóló tárgyalásokon - közölte Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke hétfőn Brüsszelben, miután telefonon egyeztetett Leo Varadkar ír kormányfővel.
Berlinben ezen a héten tartja rendkívüli kongresszusát a Szociáldemokrata Párt, amelyen a küldöttek dönteni fognak arról, hogy megkezdik-e a tárgyalásokat a nagykoalíció folytatásáról vagy kosarat adnak a kancellárnak. Ebben az esetben ugyanis Angela Merkel csak a kisebbségi kormány megalakítása vagy új választás kiírása között választhat.
Újabb havazás kezdődött Ausztriában. A következő 36 órában az alacsonyabb helyeken, 400-600 méteren is havazni fog, főként az Alpok északi oldalán. Az előrejelzések szerint egészen Tiroltól Hochkarig számíthatunk hóra, az alsóbb régiókban 5-15 cm, de helyenként, pl. Salzkammergut hegyeiben akár 50 cm is hullhat.
Újra kiállították a kivételesen jó állapotban lévő, 2200 éves kínai múmiát. Ő nem más, mint Hszin Csuj, aki Li Cang kormányzó felesége volt a Nyugati Han-dinasztia (i. e. 206 – i. sz. 25) idején.
Mario Centeno portugál pénzügyminisztert választották az eurócsoport új elnökévé a közös fizetőeszközt használó uniós tagállamok tárcavezetőinek hétfői brüsszeli értekezletén.
Magyarország és Lengyelország családpolitikája közös alapokon nyugszik – mondta Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára varsói látogatása során hétfőn az MTI-nek.
Hetvenkilenc éves korában hétfőn meghalt a legendás indiai színész Shashi Kapúr, a neves és közkedvelt színész- és rendezőcsalád, a Kapúr-dinasztia tagja.
A gazdasági és pénzügyi csőd szélén álló Venezuela elnöke bejelentette, hogy az ország saját kriptovalutát vezet be, hogy ezzel is felvegye a harcot az Egyesül Államok által irányított pénzügyi "blokáddal" szemben.
Mario Centeno portugál pénzügyminisztert választották az eurócsoport új elnökévé a közös fizetőeszközt használó uniós tagállamok tárcavezetőinek hétfői brüsszeli értekezletén.
A jemeni síita lázadók talán maguk se tudják, hogy milyen sikeres volt a Rijád elleni rakétacsapásuk. Az amerikai Patriot-rendszer egyáltalán nem védte ki a támadást.
230 harci repülő és 12 ezer amerikai katona vesz részt a közös dél-koreai–amerikai gyakorlaton. Csoma Mózes, az ELTE Koreai Tanszékének vezetője az InfoRádiónak elmondta, az észak-koreai rakétatesztekre válaszul egyre gyakoribbak a hadgyakorlatok, egyik fél sem fogadja meg a kínai-orosz javaslatot és áll el a provokációtól.
Továbbra is mágnesként vonzza a menekülteket Németország, az idei első fél évben több menedékjogi kérelmet bíráltak el, mint az Európai Unió (EU) összes többi tagországában együttvéve – írta a kedden a Die Welt című német lap az Európai Bizottság statisztikai szolgálata, az Eurostat adataira hivatkozva.
Nem szereznék meg a kormányzóképes parlamenti többséget a három hét múlva esedékes katalán választásokon a függetlenségi pártok - állapította meg a spanyol társadalomkutató központ (CIS) hétfőn közzétett felmérésében.