Az osztrák alternatív Info-direkt hírportál arról ír, hogy miután néhány nappal ezelőtt Günther Platter, Tirol elöljárója bejelentette, minden pillanatban lezárható a Brenner-hágónál a határ, Angela Merkel német kancellár azt mondta, azt meg kell akadályozni.
A közel-keleti befolyás kiterjesztése az egyik fő tétje a Katar és más Öböl-menti államok közötti konfliktusnak - mondta Rostoványi Zsolt. A Közel-Kelet szakértő az InfoRádió Aréna című műsorában hozzátette, a szereplők között a helyi államokon kívül ott van Oroszország és Törökország is. A Budapesti Corvinus Egyetem tanára kiemelte, ha a viszály n
Oroszország déli régiói és Közép-Ázsia destabilizációjára törekszik az Iszlám Állam (IÁ) terrorszervezet, ezért a Sanghaji Együttműködési Szervezet (SESZ) tagállamainak egy regionális terrorelhárítási szerv keretében kell koordinálniuk erőfeszítéseiket – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteken a nemzetközi szervezet asztanai csúcstalálk
Egy felvétel került elő a pillanatról, amikor a rendőrök lelövik az ártatlan járókelőkre támadó iszlamista terroristákat. Az is látszik, amint előtte brutálisan megkéselnek egy fiatal férfit. A videó megtekintését kizárólag 18 éven felüli, és erős idegzettel rendelkező olvasónk számára ajánljuk!
A Kreml a G20-csúcs keretében egy Emmanuel Macron francia elnökkel megtartandó egyeztetésen kívül más különtalálkozót egyelőre nem készít elő Vlagyimir Putyin orosz államfő számára.
Öngyilkos merénylő robbantotta fel magát a Bagdadtól hatvan kilométere délre fekvő el-Muszajja városának belvárosi piacán, a támadásban legalább 30-an meghaltak, és 34-en megsebesültek – közölte pénteken az iraki belügyminisztérium. az áldozatok száma nem végleges, még növekedhet.
A nagy-britanniai választások Theresa May brit kormányfő kemény Brexit-politikájának elutasítását tükrözik – jelentette ki pénteken Sigmar Gabriel német külügyminiszter.
Az iráni hatóságok pénteken 41 gyanúsítottat vettek őrizetbe a hét közepén az iráni parlament és a Khomeini-mauzóleum ellen elkövetett merényletekkel kapcsolatban - közölte az iráni belügyminisztérium.
Elképzelhető, hogy nem tölti ki mandátumát a csütörtöki brit választások után létrejövő koalíciós kormány – mondta Magyarics Tamás külpolitikai szakértő, az InfoRádió Aréna című műsorának. Az ELTE docense jelezte, bár a Konzervatívokhoz nagyon közel áll a legnagyobb észak-írországi protestáns britpárti erő, a Demokratikus Unionista Párt, a következ
A magyarságnak a kereszténység adta a legtöbbet – mondta Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere az M1 aktuális csatornának nyilatkozva pénteken. A miniszter a kanadai Niagara Fallsban a reformáció 500. évfordulójának emlékére rendezett magyar ünnepségsorozaton vesz részt.
A piac és az európai politikusok is felemásan fogadták a brit választási eredményeket. Az Európai Bizottság elnöke abban bízik, hogy a kijelölt időpontban megkezdődhetnek a brexittárgyalások.
Emlékművet emeltek a Németországban Adalbert-országoknak is nevezett visegrádi négyek tiszteletére Berlinben, a pénteken felavatott alkotás arra a hozzájárulásra hívja fel a figyelmet, amelyet a Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia alkotta országcsoport adott a német fővárost évtizedekig kettészakító fal ledöntéséhez és a német újra
Egy marokkói muszlim férfi június 3-án szombaton berontott a valladolidi San Pablo katolikus templomba, ahol éppen egy egyházi esküvő zajlott. A fegyvertelen férfi előbb ordítozott, majd az oltárhoz érve dulakodni kezdett a pappal, a násznéppel, de megszaggatta az oltárterítőt is.
Donald Trump elnök "totális elégtételt" érez James Comey, a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) elbocsátott igazgatója csütörtöki szenátusi meghallgatása után.
Donald Trump elnök „totális elégtételt” érez James Comey, a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) elbocsátott igazgatója csütörtöki szenátusi meghallgatása után.
Változatlan személyi összetétellel alakult meg péntek este az új brit kormány belső kabinetje. Theresa May a BBC televíziónak nyilatkozva péntek este elnézést kért azoktól a volt konzervatív képviselőktől, akik a választáson elveszítették alsóházi mandátumokat, és "akik ezt nem érdemelték meg".
Bangkok – Az eddigi legszigorúbb büntetést szabták ki a királyi család megsértéséért Thaiföldön. Egy 34 éves férfi Facebookos bejegyzéseivel követett el tízrendbeli felségsértésért, amelyért 35 év börtönre ítélte a bangkoki katonai bíróság.
Kötelezettségszegési eljárásra számíthatnak a menekültek európai uniós tagországok közötti elosztásától elzárkózó tagállamok, köztük Magyarország - jelezte Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság (EB) elnöke egy német lapinterjúban.
Rex Tillerson amerikai külügyminiszter a Katar körüli blokád enyhítését sürgette pénteken Washingtonban újságíróknak fejtve ki e témával kapcsolatos álláspontját.
Több mint egy hónapos fogva tartás után a török hatóságok szabadon engedték Mathias Depardon francia fotóriportert - közölte Emmanuel Macron francia elnök pénteken a Twitteren.
Donald Trump elnök "totális elégtételt" érez James Comey, a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) elbocsátott igazgatója csütörtöki szenátusi meghallgatása után.