Európa közös identitása az alapjogok és az emberi jogok tiszteletben tartására épülő liberális demokrácián alapul – jelentette ki Emmanuel Macron francia elnök kedden Strasbourgban, az Európai Parlament plenáris ülésének az unió jövőjéről folytatott vitájában.
Lezárták a francia–olasz határt egy nemzetközi, önkéntes csoport tagjai az Alpok egyik hágóján, az AFP francia hírügynökség szerint magyarok is vannak köztük.
A lengyeleké ráadásul sokkal szigorúbb, mint ami a magyar törvénytervezetben szerepel. Ott egy központi intézet osztja szét a közpénzből és a külföldi támogatásokból befolyó pénzeket...
A Vegyifegyver-tilalmi Szervezet (OPCW) közölte, hogy szakértőinek szombaton sikerült eljutniuk a szíriai Dúmába és mintákat vettek az április 7-i vélelmezett vegyifegyver-támadás helyszínén.
A katolikus egyházfő a Hittani Kongregációba - ez az a testület, mely feladata a Római Katolikus Egyház tanításait védelmezni szerte a világban - nevezett ki nőket, ilyenre, amit Ferenc pápa tett, a szervezet 1542-es megalakulása óta nem volt példa a Vatikánban.
Barbara Bush 92 éves korában hunyt el kedden. Hetvenhárom éven át volt a most 93 éves idősebb George Bush felesége, az övék a leghosszabb házasság az amerikai elnöki párok között.
A nő felháborodva mondta el azt is, hogy a rendőrség úgy közölt róla egy fényképet, hogy azon ugyan együtt voltak Kósa Lajossal, de őt levágták a képről.
Csak a dízel autók műszaki átalakításával lehet elkerülni a belvárosi közlekedési tilalom bevezetését a levegő tisztán tartása érdekében Svenja Schulze német szövetségi környezetvédelmi miniszter szerint, a motorvezérlő szoftver frissítése ehhez nem elegendő.
Például ezért: A Szíriára kilőtt brit rakéták bevételt termeltek Theresa May férjének! Az ő saját cége ugyanis a legnagyobb részvényese a rakétákat gyártó cégnek.
A bíró szerint "fegyvernek használta a gépkocsiját". Pedig már korábban is büntetve volt Nagy-Britanniában. Most 12 évre ítélték és 15 évig nem vezethet.
Ráadásul a már 8 éve Svédországban élő bevándorlóknak körülbelül a fele még mindig munkanélküli. "Muszáj lesz ellensúlyozni az államháztartás költségeit."
Infúziót csepegtetnek a világ második legnagyobb indiai fügefájának törzsébe. Úgy tűnik, az erdészek számtalan próbálkozása után ez a módszer végre működik.
Váratlan bejelentést tett, így megint világszerte főszereplőként került be a hírekbe Kim Dzsong Un. Az észak-koreai vezető megígérte, hogy leállítják a rakétateszteket és a kísérleti atomrobbantásokat, ezek helyett inkább a gazdasági fejlesztésre összpontosítanak. Többen üdvözölték a bejelentést, ám sokan kérdezik azt is, hogy vajon nem trükközik-e
Mohamed Dzsavád Zaríf iráni külügyminiszter hangsúlyozta: Iránnak nem áll szándékában atombombát készíteni, de ha az Egyesült Államok - Donald Trump elnök ígéretéhez híven - felmondja az atomalkut, akkor "erőteljes" urándúsításba kezd.
Teherán készen áll az urándúsításra, ha Washington felmondja a 2015-ben kötött többhatalmi atomalkut - hangsúlyozta szombaton az iráni külügyminiszter New Yorkban újságíróknak.
A pokolgépes merénylet célpontja egy választási regisztrációs iroda volt, ahol az emberek átvehetik igazolványukat, amellyel részt vehetnek a választásokon.