A toszkán nagyvárosban mérték a legmelegebbet, 41 fok feletti hőmérsékletet. Az előrejelzések szerint szombaton nagyot változik az időjárás, heves viharokat várnak elsősorban az ország északi térségében.
A Csandrajan—2 űrhajó minden elemét Indiában gyártották, s második indítása sikeres volt, így a tervek szerint szeptember 7-én le is fog szállni örök égi kísérőnk déli pólusa környékén.
Egy felmérésben a válaszadók 61 százaléka nem tartotta elégségesnek a brit kormány által az éghajlatváltozás folyamatának megállítására tett intézkedéseket.
A héten kinevezett új brit kormányfő, Boris Johnson a miniszterelnök londoni rezidenciájára beköltözve felvetette, hogy legyen egy kutya a Downing Streeten Larry macska mellett.
Elhunyt Jaime Ortega kubai bíboros, volt havannai érsek, aki közvetítőként szerepet vállalt a Kuba és az Egyesült Államok közötti párbeszéd megindulásában - jelentette be pénteken a kubai római katolikus egyház.
A Gyurcsány-szekta lelki Trianont okozott a Kárpát-medencei magyarságnak – Semjén Zsolt e kijelentése volt ma a legerősebb Tusnádfürdőn. A részletekről beszámol Velkovics Vilmos.
Befejeződött a második fázisa annak az iraki hadműveletnek, amelyben az Iszlám Állam megmaradt fegyveresei ellen folytattak hajtóvadászatot. Az offenzíva során a fővárostól északra fekvő térséget tisztították meg a dzsihádistáktól.
Szlovákiában is megjelent az afrikai sertéspestis, jelentette be a földművelésügyi tárca. A Tőketerebesi járásban fekvő Őrösben regisztrálták az első esetet, melyről már értesítették az Európai Bizottságot és a párizsi globális állategészségügyi információs rendszert is. Az ország történetében ez az első eset, amikor egy sertésnél afrikai pestist i
Bulgária és nem Görögország területén át vezet majd a Török Áramlat gázvezeték második szála Európa felé - jelentette ki Alekszandr Novak orosz energiaügyi miniszter újságíróknak pénteken Antalyában a TASZSZ orosz hírügynökség beszámolója szerint.
A magyar miniszterelnök is megérkezett Tusványosra. A 30. Bálványosi Nyári Szabadegyetem szombati zárónapján a Hír TV 9 óra 30 perctől élőben közvetíti a miniszterelnök beszédét.
Több milliárd eurós nagyságrendű kár keletkezett a németországi erdőkben és ökológiai katasztrófa fenyeget az utóbbi hónapok csapadékszegény és meleg időjárása miatt - jelentette pénteken a ZDF országos közszolgálati televízió az erdőtulajdonosok és erődgazdálkodók érdekképviseleti szervezetének (AGDW) adatai alapján.
A sínek fehérre festésével próbálkozik a Deutsche Bahn (DB) német vasúttársaság, hogy megelőzze az acél deformálódással fenyegető felhevülését hőség idején.
Mini Magyar Állandó Értekezletet tartottak a külhoni magyar pártok képviselőinek részvételével pénteken Tusványoson. A rendezvényen Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes kijelentette: a magyar állam támogatja a külhoni magyar pártokat és szervezeteket, mert ez a magyar nemzeti érdek és ez következik a magyar alkotmányból.
'Nem vesztek tudomást a számokról. Ti, politikusok, újságírók, nem vagytok elég érettek, hogy szembenézzetek ezzel. Mindent ránk hagytok. A gyerekeitekre.'
Erősödnek az ellenzéki mozgolódások a választások politikai befolyásolása miatt, a Kreml keményít. Katonai szolgálatmegtagadókat fognak keresni a tüntetésen.
A Macron francia elnök által aláírt digitális adótörvény a nagy amerikai tech-vállalatokat érinti, köztük az Alphabet leányvállalatát, a Google-t, vagy az Amazon internetes kereskedőcéget.
Új fejezet kezdődhet a magyar-német kapcsolatokban, ebben Berlinben egyre többen érdekeltek - mondta Balog Zoltán társadalmi ügyekért felelős miniszterelnöki biztos, az EMMI egykori minisztere az InfoRádiónak. Hozzátette: a Fidesz és a CDU kapcsolatainak javításán is intenzíven dolgoznak.