Lengyelország fontolgatja orosz rakéták lelövését Ukrajna területe felett saját légvédelmi eszközeivel – minderről már Pawel Wronski lengyel külügyi szóvivő beszélt, akit csütörtökön idézett honlapján a Newsweek című amerikai hetilap.
Kétoldalú biztonsági megállapodást írt alá több mint egymilliárd euró (385 milliárd forint) értékű katonai támogatás biztosításáról Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Madridban hétfőn.
Kétoldalú biztonsági megállapodást írt alá több mint egymilliárd euró (385 milliárd forint) értékű katonai támogatás biztosításáról Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Madridban hétfőn.
A Hamász felfüggeszti részvételét az Izraellel közvetetten folytatott tűzszüneti tárgyalásokon a több tucat emberéletet követelő rafahi légicsapás miatt - közölték hétfőn a radikális iszlamisták képviselői a dpa német hírügynökséggel.
A litván külügyminiszter szerint az Ukrajnáról szóló uniós határozatok 41 százalékát akasztja meg Magyarország. Gabrielius Landsbergis szerint ez már olyan, mintha direkt akarnánk gyengíteni az EU-t.
Adam Bodnar a CEU Demokrácia Intézet paneljén a jogállamiság visszaállításáról tartott előadást. Szóba került az is, hogy a lengyel jogállamisághoz való kísérletezésből mit tanulhat az EU, és hogyan kapcsolódhat ehhez Magyarország.
Az elmúlt hetekben több botrány is kirobbant Németországban miután a L' amour Toujours című popslágert a tömeg rasszista rigmusokkal tarkítva énekelte, ezért a müncheni Oktoberfest szervezői úgy döntöttek, betiltják az idei fesztiválon.
A folyamatos moszkvai légicsapásokkal egy időben az ukrán elnök az amerikai és kínai kollégáját szólította fel, hogy vegyenek részt a júniusi svájci békecsúcson.
Jens Stoltenberg véleményét a bolgár fővárosban, Szófiában ismertette a NATO parlamenti közgyűlésének ülésén, az Egyesült Államokban júliusban tartandó NATO-csúcstalálkozót megelőzően.
Észak-Korea hétfőn kilőtt egy feltételezett katonai kémműholdat, de a szerkezet röviddel a kilövés után darabjaira hullott - közölte a dél-koreai hadsereg hétfőn.
Örömmel veszem Franciaország kezdeményezését, hogy kiképzőket küldjön Ukrajnába ukrán katonák felkészítésére – jelezte Szirszkij a Sébastien Lecornu francia védelmi miniszterrel videó-összeköttetés útján folytatott beszélgetést követően a Magyar Nemzet beszámolója szerint.
Örömmel veszem Franciaország kezdeményezését, hogy kiképzőket küldjön Ukrajnába ukrán katonák felkészítésére – jelezte Olekszandr Szirszkij, az ukrán fegyveres erők főparancsnoka a Sébastien Lecornu francia védelmi miniszterrel videó-összeköttetés útján folytatott beszélgetést követően a Magyar Nemzet beszámolója szerint.
"Vágom a centit" - posztolta Karsai Dániel a Facebook oldalán, miután megkapta az emailt: június 13-án dönt a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága az indítványér: kötelezzék a magyar államot olyan jogszabályok megalkotására, amelyek lehetővé teszik az életvégi döntés szabadságát.
A Wizz Air W62497-es, Budapestről Dubajba tartó járata hétfő délután visszafordult. A légitársaság közleménye szerint technikai probléma történt. Az esetben legalább 250 ember lehet érintett.
Izrael közvetve elismerte, hogy súlyos polgári áldozatai voltak a dél-gázai Rafah városban végrehajtott légicsapásnak. Az ország katonai főügyésze azt mondta, hogy vizsgálják az esetet. Az izraeliek állítása szerint két Hamász-illetékest akartak megölni, de legkevesebb 35 ember halt meg.
Bódi Mária Magdolna a falusi iskola hittanóráin ismerkedett meg a katolikus vallással. Szerzetes szeretett volna lenni, de szülei kapcsolatát nem ismerte el az egyház.
Josep Borrell külügyi és biztonságpolitikai főképviselő megjegyezte, hogy egyre nagyobb a vita a külügyminiszterek között arról, hogy Ukrajna nyugati fegyverekkel lőhessen orosz földön állomásozó orosz katonákra.
Az angliai Snettisham lakói szerint a madarak tönkreteszik a kertjeiket, ráadásul a turisták többek között garnélával etetik őket, ami vonzza a patkányokat.
Az Európai Unió tagországainak többségében, így Magyarországon is a betöltött 18. életév a feltétele a jelöltté válásnak az európai parlamenti (EP-) választáson, de Görögországban és Olaszországban 25 év az alsó korhatár.
A jósnő számos szeánszot tartott a korábban titkosszolgálati tisztként dolgozó polgármesternek, aki hálából többek között közpénzből fizette a nő nyaralásait.
Amerikai szakértők azt állítják, hogy az orosz hadiipar ebben az évben háromszor annyi 152 mm-es tüzérségi gránátot képes előállítani, mint a nyugati fegyvergyárak.
A Kremlből továbbra is olyan jelzések érkeznek, hogy Oroszország nem akar érdemi béketárgyalásokat folytatni Ukrajnával. Ehelyett az orosz vezetés azt akarja elérni, hogy a Nyugat területi engedményekre kényszerítse Kijevet a háború befejezése érdekében.
A napokban pedig további zivatarok, károkat okozó széllökések, jégeső és villámárvizek várhatóak. A kormányzati előrejelzések alapján pedig az idei nyarat a jövő hónapban kezdődő, "rendkívüli" 2024-es atlanti-óceáni hurrikánszezonnak is nevezték.
Az észak-koreaiak tájékoztatása szerint egy megfigyelő műholdat fognak az űrbe lőni egy ballisztikus rakétával, ám a terv sérti az ENSZ által elfogadott határozatokat.