Ami 2018-nak a „Hol van az a lány”, az 2019-nek a „Vágyom rád”! Közel 20 év után egy vérpezsdítő feldolgozásban tér vissza a kétezres évek egyik legmeghatározóbb dala.
Mindenki számára ajánlott az a két vaskos kötet, amely a ma 150 éve született Tornyai János jobban bemutatja, mint amennyire képei, rajzai alapján megismerhető.
A nagyberuházásokhoz kapcsolódó régészeti feltárások új rendszere indult el bő egy évvel ezelőtt, az eredményekről konferenciát rendeztek a Magyar Nemzeti Múzeumban, ahol a feltárások legfrissebb leletei meg is tekinthetőek.
Vasárnap délelőtt 11 órától a Művészetek Palotájában lép fel a népdalénekes, mesemondó Berecz András, aki szerint a legnagyobb felelősség a gyermekekhez szólni.
Negyvenkettedik alkalommal hirdeti meg az Írók Alapítványa, az Írók Szakszervezete, a Sárvári Tinódi Gimnázium és Sárvár önkormányzata a Kárpát-medencei középiskolás irodalmi pályázatot.
Sokféle műfaj, szuperhősmoziba oltott pszichothriller, orosz atomtengeralattjáró-tragédia, kolumbiai indiánokkal forgatott gengszterfilm és indiai társadalomkritikus szerelmes film is szerepel a hét mozipremierjei között.
A múlt év végén megjelent kötetben Winkler Gábor bevallása szerint az összefüggések feltárására és arra törekedett, hogy a magyar operettet a műfaj egészének tükrében láttassa.
Poklade – a mohácsi busójárás megújuló hagyománya címet viseli a húshagyókeddig látogatható tárlat, amely valóban méltó a tradícióhoz, és igyekszik annak minden aspektusát láttatni.
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere a felkért szakmai bizottság javaslatának figyelembevételével 2019. február 1-től 2024. január 31-ig Zalán Jánost nevezi ki a Pesti Magyar Színház igazgatójának.
Kásler Miklós a szakmai bizottság javaslatának figyelembevételével február 1-jétől 2024. január 31-ig terjedő időtartamra nevezte ki Zalán Jánost a Pesti Magyar Színház igazgatójának.
Az idei műsorra szóló jegyek már az eladás megnyitása után néhány órával elfogytak, tehát megint teltházas lesz az esemény, ezúttal a Papp László Budapest Sportarénában.
Az előadás legnagyobb különlegessége, hogy a világszerte dolgozó nagy magyar artistaművészeket fogja össze: a lovasakrobatikától és a halálkeréktől a légtornászokon és a tűzzsonglőrökön át a görkorcsolyásokig és az illuzionistákig sokféle számot láthat a közönség. A produkciókat a tűz mint őselem fogja össze.
A magántulajdonban lévő reliefet Selmeczi György belsőépítész, látványtervező fedezte fel 2016-ban egy lakásban, amely korábban zongoraszalonként működött.
Sokkoló sikert arat az új bemutató. Az Oscar-díjas ausztrál színésznő szerint az előadás 'provokáció', de az a legfontosabb, hogy utána beszélgessenek róla.