Milliárdokat költött az Amazon a Daisy Jones & The Six című sorozatra, ami egy fiktív együttes történetét meséli el a hetvenes évek Amerikájában, főszerepben Elvis Presley unokájával. A zenekari lét nehézségeit és az ezekkel járó személyi drámákat bemutató sorozatnak simán ott a helye 2023 legjobbjai között.
A budapesti koncerten Szécsi Pál legnagyobb slágerei hangzanak el, mint például a Csak egy tánc volt, Kósza szél, Én édes Katinkám, A távollét, Szeretni bolondulásig, Karolina, Mint a violák vagy a Pillangó.
Mennyire ismerik a fővárosiak a legendás költő verseit? Milyen a viszonyuk József Attilához? Szeretnek-e a járókelők nyilvánosan szavalni? Meglepő részletek a Szeretlek Magyarország videójában!
Puskás Panni első regényének három nő a főszereplője. Ők beszélnek hozzánk, és talán egymáshoz is. A fiatal lány egy budapesti multinál dolgozik, és szabad idejében a forradalom lehetőségeit tervezi. Egy másik hősnő Magyarországról költözött Szicíliába, gyönyörű környezetben él a szerelmével, a végtelennek tűnő tenger azonban nemcsak csodálatos, ha
A négy órás koncert show-n olyan világsztárok lépnek fel élőben, mint Sandra, Boney M, Ottawan vagy az Eruption. A külföldi világsztárok mellett a korszak legnagyobb előadói is fellépnek az eseményen, koncertet ad a Neoton Família és Zoltán Erika is.
Meghalt Anne Perry brit származású krimiíró, akit kamaszkorában börtönbe zártak barátnője anyjának megöléséért, és akinek a történetéből Oscar-díjas film is készült.
A meseterapeuta-etnográfus-író legújabb kötete nem meglepő módon ismét a mesék világába kalauzol, a könyv Boldizsár Ildikó meseterápiás módszerének újabb mérföldkövét rakja le, ezúttal a mesék segítőit próbálja meg összegyűjteni és tipizálni. A „Hogyan segítsek én terajtad?” azokra a szereplőkre fókuszál, akik talán még a klasszikus értelemben vett
Csontváry Kosztka Tivadar 45 alkotását, köztük grandiózus tájképeit felvonultató kiállítás tiszteleg a festőgéniusz születésének 170. évfordulója előtt. A Csontváry170 tárlat a Bartók Tavasz Művészeti Hetek keretében péntektől három hónapig látogatható a Szépművészeti Múzeumban, ezt követően pedig Pécsen lesz látható.
Ivan Alekszandrovics Szerov Budapesten járt az 1956-os forradalom alatt és napra pontosan dokumentálta az eseményeket. E feljegyzések is olvashatók a monumentális emlékiratában, valamint számos olyan információ derül ki belőle, amelyekből az olvasó jobban megismerheti az egykori KGB módszereit. A kötetet az M5 Librettó című műsorában mutatták be.