Hogy kisebbek-nagyobbak egyformán élvezik majd a találkozást, arról a magyarországi klasszikus zenei ismeretterjesztés meghatározó alakjai, meg persze kiváló tanítványaik gondoskodnak.
A kolumbiai író En Agosto Nos Vemos (Augusztusban találkozunk) című, befejezetlen regényéről eddig csak pletykák léteztek, most viszont biztos, hogy jövőre már olvashatják a rajongók - egyelőre spanyolul.
A szépirodalmi szövegek elmélyült olvasása fegyver lehet a memóriavesztés ellen, ráadásul több kognitív képességre van pozitív hatással, az érzelmi intelligenciát, a koncentrációt és a kritikus gondolkodást is erősíti.
Új műsor érkezik az RTL képernyőjére! A Celebrandi lényege, hogy a résztvevők hírességekkel randevúzhatnak majd, sőt előfordulhat, hogy megtalálják egymásban az igazit. Az új műsorban nyolc híresség szeretné majd megtalálni azt a bizonyos Nagy Ő-t.
Az ukrán nemzeti színház társulata két darabbal jött volna Budapestre. Az egyik Bertolt Brecht 1941-es Állítsátok meg Arturo Uit! című színműve, a másik a Caligula.
Az utolsó disznóvágástól Eminemig, a néptánctól a költői szerepig mindenről kérdeztük Pál Sándor Attilát, akinek Daloskönyv című verseskötete pár hete jelent meg a Magvetőnél. Milyen volt a kilencvenes évek falun, amikor a néphagyomány és a rapkultúra is fontos volt? Hogyan lehet elviselni az örökös “megkésettség”-érzést? A politika hogyan és hogya
A cím pontos, erről a két dologról szól az HBO legújabb saját gyártású minisorozata. Egy balul elsült afférról és annak vérfagyasztó következményeiről, melyek sokkoltak egy texasi kisvárost, sőt, egész Amerikát 1980-ban.
A magyarázat jóval hétköznapibb, mint azt sokan gondolnánk, de az alapfelvétés jól illusztrálja, milyen sokat változott a világunk és a szemléletmódunk másfél évszázad alatt.