Meghívták a júniusi Annecy Fesztivál rangos versenyébe Csáki László animációs dokumentumfilmjét, mely egy valós eseményeket feldolgozó humoros, nosztalgikus történet néhány csibész barátról, akik hamisított vonatjegyekkel utaztak Nyugatra a kilencvenes évek derekán. A Kék Pelikanra már mintegy 10000-en váltottak mozijegyet, és az alkotók az örömhír
A Nemzetközi Roma Nap alkalmából írókat és kutatókat kértünk meg, hogy mutassanak nekünk olyan műveket a roma irodalomból, amelyek a reprezentáció kérdéseire is reflektálnak. Cikkünkben összegyűjtöttük, milyen olvasmányokat ajánlottak nekünk, hogy akár most, akár a jövőben bátran válogathass közülük.
A Szépmű legújabb szerzeménye állítólag a lengyel király szeretőjét ábrázolja – ez is megtekinthető a nagyszabású kiállításon. De még egzotikus gyümölcsöket is láthatsz.
A Rage Against the Machine legendás gitárosa exkluzív interjút adott a Telexnek a budapesti koncertje előtt többek között a Guitar Hero hatásáról és arról, miért áll össze elektronikus előadókkal.
35 év után ölték meg – és ezzel együtt írták ki a sorozatból – a Simpson család egyik ikonikus karakterét. Larry Dalrympl, a kocsma állandó vendége úgy halt meg, hogy azt csinálta, amit a legjobban szeretett: addig iszogatott Moe bárjában, míg egyszer csak elhunyt.
Az idősebb kollégáinak szokatlan volt, amikor pályája kezdetén valódi érzelmeket vitt a játékába. A sorozatokat, amikben játszik, nem nézi, lényeg, hogy a közönség szeresse őket. A Kossuth-díjas színésznő Veiszer Alinda vendége volt.
Életműdíjjal tüntette ki a Magyar Mozgókép Fesztivál Piros Ildikót. A Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznő, érdemes művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja ezt nem lezárásnak tartja, mert az életművében vannak még kinyitandó ajtók. Szeretné megélni például, hogy lássa, az unokái milyen úton indulnak el az életben.
Pénz, hatalom, polgári megélhetés, egy komolytalannak tűnő ajánlat – cserébe oda a nyugodt élet. Babits Mihály óriási lehetőséget kapott, amivel nemcsak feladat, de hálás barátok, hanem ellenségek, és örök kétely jártak. Az Így döntöttek ők sorozatban magyar írók, költők életének kevéssé ismert, mégis meghatározóvá vált döntéseiről mesél Nyáry Kris
Ezt senki nem mondta! című podcastunk hetedik adásában Halász Rita volt a vendég, a beszélgetéshez pedig könyvajánló is tartozik Ott Anna válogatásában.
Az Illmatic minden idők egyik legfontosabb hiphoplemeze. Nas debütálása maga a nagybetűs rapzene, amiről azt mondták, hogy ha minden más hiphoplemezt megsemmisítenénk, az egész műfajt rekonstruálni lehetne ebből az egy albumból.
A Magyar Hangfelvétel-kiadók Szövetsége (Mahasz) által szervezett eseményen tizenkét + egy hazai, valamint hat külföldi kategóriában adták át a huszonöt tagú szakmai zsűri által odaítélt Fonogram-díjakat.
Hári Gábor egy családi étkezésben megfáradva döntött úgy, hogy elkészíti a kultikus figurák magyar verzióját. A mesterséges intelligencia segítségével kerültek a szereplők kocsmába, pályaudvarra, lakótelepre...
A 41 éves amerikai színésznő elég talányosan fogalmazott a két ikonikus filmjének folytatásáról., de úgy tűnik van remény, hogy a hercegnő visszatérjen.
Emma és Eddie Lovett azért költöztek Magyarországra, hogy még jobban beindítsák a webkamerás szexbizniszüket, de helyette a párkapcsolatuk ment gajra. Hörcher Gábor hét évig követte őket, ahogy egymás életét megkeserítik, de ebből a külvilág számára semmit sem mutatnak. Interjú a rendezővel.
Április 28-án ünnepli 50. születésnapját a népszerű színésznő, Penélope Cruz. Eme alkalomból összeszedtünk 5 olyan filmet, amelyet bármikor megnézhet otthon is. Olyan alkotásokat válogattunk cikkünkbe, amelyek elnyerték a nagyközönség tetszését és felkerültek a streaming-szolgáltatók kínálatába. Hoztunk pár érdekességet is eme filmipari művek kulis
K. Varga Bence a Repedések könyve című kötetével 2023-ban a top3-ban végzett a legjobb első prózakötetesnek járó Margó-díjért folyó versenyben. A csont és a csönd címmel mostantól egy éven át ír tárcasorozatot a Könyvesen. Ez a második rész.
Október 31-ig tekinthető meg a Magyar Természettudományi Múzeumban a Kékvándor című kiállítás, amely a 2017-ben elhunyt Burger Barna fotográfus kéktúrás fotóit mutatja be. A tárlat kurátora, Csizek Gabriella az InfoRádióban elmondta: összesen tizenkét tájegységen keresztül ismerhetjük meg az Országos Kéktúra teljes útvonalát, miközben a fotóművész
Hogy sikerült a Netflix adaptációja a kínai programozóból lett író, Cixin Liu regényéből, A háromtest-problémából? Mi maradt ki, mit tettek hozzá? A Könyves Magazin podcastjában nemcsak a sorozatról, hanem a regényfolyamról is beszélünk, hallgassátok!
A Grammy-díjas énekes 1986-ban nem érezte úgy, hogy sikerült kihozniuk a dalból azt, amit szerettek volna, de most, közel negyven év után belátja, hogy tévedett.
Kedvenc gall hőseink idén 65 éve kalandoznak világszerte. René Goscinny és Albert Uderzo képregénysorozata olyan tempóval hódította meg a világot, amilyenről a rómaiak álmodni sem mertek.