Hét magyar győzelem az uszonyos úszók világkupáján (Infostart)
Hét arany-, négy ezüst- és három bronzérem jutott a magyaroknak az egri uszonyos úszó világkupa első napján, szombaton.
febr. 28
14:39
Serie A: Balogh a Bologna ellen sem játszott – Palermo-iksz (She)
A Palermo Balogh Norbert nélkül gól nélküli döntetlent játszott otthon a Bolognával az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában.
febr. 28
14:41
Napoli: fegyvert fogtak a nápolyi sztár fejéhez – sajtóhír (She)
Egybehangzó olasz sajtóhírek szerint a Napoli futballistáját, Lorenzo Insignét szombat éjjel kiraboltál Nápolyban.
febr. 28
14:57
A Győr idegenben is legyőzte a bukarestieket (She)
A Győri Audi ETO KC 24–22-re nyert idegenben a CSM Bucuresti ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában. A Rába-parti csapat a Buducsnoszt–Midtjylland mérkőzés eredményétől függően a második vagy az első helyen végez a 2. csoportban.
febr. 28
15:09
A horror éjszakája: halottak a főutakon és az M1-esen (fotók) (Behaviour)
Három szörnyű baleset is történt szombat hajnalban.
febr. 28
15:45
La Liga: Gigantikusat léphet a bajnok cím felé a Barcelona (Agroinform)
A katalánok köszönik szépen Antoine Griezmann gólját, tizenkét pontra elhúzhatnak a Real Madridtól.
febr. 28
16:03
Női kézilabda - Elődöntős a Dunaújváros (Behaviour)
Dunaújvárosi Kohász KA-Asztrahanocska (orosz) 25-20 (12-9).
febr. 28
16:39
Lopják a jogom! Vissza a népszavazást a népnek! - tüntet az ellenzék (Behaviour)
"Kiállunk a jogainkért, a demokráciáért, és a legfőbb népképviseleti eszközért, a népszavazásért!"
febr. 28
16:45
Videó: az MU tinije parádézott az Arsenal ellen; Herrera nagy gólja (She)
A Manchester United 3–2-re nyert az Arsenal ellen az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójában. Nézze meg a találatokat!
febr. 28
17:03
Serie A: előzött a Sampdoria, Baloghék egyre hátrébb (She)
A Sampdoria a Serie A 27. fordulójában 2–0-ra legyőzte az újonc Frosinonét, ezzel megelőzte a tabellán a Balogh Norbertet is soraiban tudó Palermót. A Chievo otthon tartotta a pontokat a Genoa ellen, az Udinese pedig a Verona ellen nyert.
febr. 28
17:05
PL: az MU legyőzte az Arsenalt; a Spurs hátrányból nyert (She)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójának szuperrangadóján a 18 éves Marcus Rashford két góljával és egy gólpasszával a roppant tartalékos Manchester United 3–2-re legyőzte odahaza az Arsenalt. A vasárnapi játéknap másik találkozóján a Tottenham otthon, hátrányból nyert 2–1-re a kiesés elől menekülő Swansea ellen.
febr. 28
17:39
Hollandia: az Otigbát nélkülöző Heerenveen legyőzte Vidáékat (She)
A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 25. fordulójában a sérült Otigba Kennethet a keretbe sem nevező Heerenveen 1–0-ra győzött a De Graafschap vendégeként. A hazai csapat magyarja, Vida Kristopher csereként lépett pályára, és végigjátszotta a második félidőt.
febr. 28
17:41
Görögország: sorozatban hatodszor bajnok az Olympiakosz (She)
Az Olympiakosz labdarúgócsapata 3–0-ra nyert hazai pályán a Veria ellen, így hat fordulóval a vége előtt megnyerte a görög élvonalbeli bajnokságot. A pireuszi gárda sorozatban hatodszor lett bajnok, összesen már a 43. alkalommal.
febr. 28
17:43
Bundesliga: őrült öt perc, döntetlen Augsburgban (She)
Az Augsburg három perc alatt fordított a Mönchengladbach ellen, de csak két percig vezetett a Bundesliga 23. fordulójának vasárnapi meccsén, a vendégek ugyanis gyorsan egyenlítettek, és elcsentek egy pontot Bajorországból.
febr. 28
17:51
Tóbiás: Orbán eltévedt (Behaviour)
Szerinte a kormányfő beszéde és a valóság között óriási szakadék tátong.
febr. 28
17:57
Győri kézilabda-győzelem Bukarestben (Infostart)
Bukarestben nyert a Győr a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában, vasárnap délután, a négyes döntőbe kerülésért pedig a Ferencvárossal találkozik.
febr. 28
17:57
La Liga: összeomlás 7 percben – hármat kapott a Valencia (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójában a Valencia a 73. és a 80. perc között három gólt kapott az Athletic Bilbaótól, így sima vereséget szenvedett. Bár Gary Neville csapata veretlen volt előző öt meccsén, most újra összeomlott.
febr. 28
18:15
Már most bajnok az Olimpiakosz (Infostart)
Hat fordulóval a szezon vége előtt bebiztosította görög bajnoki címét az Olimpiakosz labdarúgócsapata.
febr. 28
18:15
Női röplabda NB I: simán nyert a címvédő Békéscsaba (She)
A címvédő Békéscsaba háromjátszmás mérkőzésen győzte le a Budaörsöt a női röplabda NB I alapszakaszának vasárnapi találkozóján.
febr. 28
18:33
Ötgólos meccsen győzött a Manchester United (Infostart)
A Manchester United a Premier League-ben debütáló Marcus Rashford duplájának is köszönhetően 3-2-re legyőzte a nagy rivális Arsenal együttesét az angol labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának vasárnapi játéknapján.
febr. 28
18:33
Videó: már ment a meccs, de valaki még hiányzott (She)
Érdekes eset történt a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában rendezett Montpellier–Lille (3–0) mérkőzésen. A második félidő kezdetére mindkét csapat megérkezett a pályára, egyetlen játékost, a vendégek francia védőjét, Djibril Sidibét kivéve.
febr. 28
18:51
Infantino megnyitotta a zürichi FIFA Múzeumot (Infostart)
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) pénteken megválasztott elnöke, Gianni Infantino vasárnap ünnepélyesen megnyitotta a szervezet zürichi múzeumát.
febr. 28
19:15
Női kézilabda BL: Győri győzelem a román fővárosban (Metropol)
A győriek a négyes döntőbe kerülésért pedig a Ferencvárossal találkoznak.
febr. 28
19:27
Bundesliga: fordított a BVB, a Hertha üldözője botlott (She)
A Dortmund a sokáig nagyon jól játszó, a 80. percig vezető, de emberhátrányban lévő Hoffenheimet, a Mainz a Leverkusent győzte le 3–1-re a Bundesliga 23. fordulójában. A Leverkusen vereségével a Hertha előnye három pont maradt a tabella harmadik helyén – a Mönchengladbach és a Mainz előtt.
febr. 28
19:45
Ligue 1: az átkot megtörő Caen a dobogóra ugrott (She)
A Caen 2–1-re nyert a Saint-Étienne otthonában a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában, ezzel a harmadik helyre jött fel a tabellán.
febr. 28
20:03
Röplabda NB I: meglepő eredmények a férfiaknál (She)
Két mérkőzést játszottak le vasárnap a férfi röplabda NB I alapszakaszának 21. fordulójában. Mindkét találkozó meglepő eredményt hozott, hiszen a felsőházba jutásért küzdő Szolnok legyőzte a Magyar Kupában bronzérmes Dágot, míg riválisuk, a Pénzügyőr, a kupadöntős Kecskemét otthonában szerzett pontot.
febr. 28
20:03
Szenzációs hajrájával nyert a Dortmund (Infostart)
A második helyen álló Borussia Dortmund a 80. percig hátrányban volt a vendég Hoffenheimmel szemben, végül azonban 3-1-re diadalmaskodott a német labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.
febr. 28
20:05
Férfi kézi BL: „Lejöttem, erre rögtön felerősödtünk...” (She)
A Mol-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata rengeteg ziccert elhibázott a Vardar Szkopje ellen, ez pedig megbosszulta magát, a macedón csapat pedig 31–29-re nyert Szegeden. Ancsin Gábor és Sterbik Árpád értékelte a találkozót.
febr. 28
20:05
Kikapott a Szeged hazai BL-meccsén (Infostart)
A MOL-Pick Szeged 31-29-re kikapott a macedón Vardar Szkopjétól a férfi kézilabda Bajonokok Ligája csoportküzdelmeinek 13. fordulójában vasárnap, így az ötödik helyen áll csoportjában.
febr. 28
20:09
Kikapott a Szeged a Vardartól (Metropol)
A MOL-Pick Szeged 31-29-re kikapott a macedón Vardar Szkopjétól a férfi kézilabda Bajonokok Ligája csoportküzdelmeinek 13. fordulójában.
febr. 28
20:21
La Liga: a sereghajtó is kifogott a szenvedő Deportivón (She)
A Deportivo La Coruna a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójában 1–0-ra kikapott a Granadától.
febr. 28
20:23
Angol Ligakupa: Klopp hoppon – a Man. City a végső győztes! (She)
A Manchester City nyerte az angol Ligakupát, miután 1–1-es rendes játékidőt követően, tizenegyesekkel legyőzte a Liverpoolt.
febr. 28
20:33
Nyert az MSZP-s polgármester Salgótarjánban (Behaviour)
Többen mentek el szavazni, mint másfél éve a városban.
febr. 28
20:39
A Manchester City nyerte a Ligakupát (Infostart)
A Manchester City nyerte az angol labdarúgó Ligakupát.
febr. 28
20:57
Rögbi: megmaradt Anglia hibátlan mérlege a londoni rangadón (She)
Anglia 21–10-re legyőzte Írországot a 2016-os rögbi Hat Nemzet bajnokság harmadik fordulójában. Bár a londoni meccsen a második félidő elején még az írek vezettek 10–6-ra, az angolok, különösen Owen Farrell ponterős játékának (11 pont az egész találkozón) köszönhetően fordítottak, és 21–10-re behúzták a meccset.
febr. 28
21:09
Tarján visszaverte a fenyegetést (Behaviour)
Fekete Zsolttal ismét szocialista polgármestert választottak a megyeszékhelyen.
febr. 28
21:21
A Manchester City nyerte az angol Ligakupát (Metropol)
A manchesteriek a Wembley Stadionban rendezett vasárnapi döntőben 1-1-es rendes játékidőt követően tizenegyesekkel 3-1-re győzték le a Liverpoolt.
febr. 28
21:33
Bundesliga: a Schalke sem zárkózott fel a Herthára (She)
A Schalke képtelen volt kihasználni a Mönchengladbach és a Leverkusen pontvesztését a Bundesliga 23. fordulójában, gól nélküli döntetlent játszott Frankfurtban.
febr. 28
22:27
La Liga: Messi zseniális gólt lőtt, de Piqué volt a hős (She)
A Barcelona 2–1-re legyőzte a Sevillát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójában.
febr. 28
22:45
Sakk csapatbajnokság: tovább nőtt a listavezető előnye (She)
A címvédő, nyolcszoros bajnok Aquaprofit-NTSK immár 3.5 ponttal vezeti a sakkozók csapatbajnokságának tabelláját a hétvégi, ötödik fordulót követően.
febr. 28
22:47
Videó: ijesztő felvételek, óriási bunyó egy focimeccsen (She)
Nem tudni, pontosan milyen mérkőzésen (vagy eseményen) történt az a Kínában napvilágot látott incidens, amelyről videofelvétel is készült.
febr. 28
23:03
Ligue 1: kikapott a Lyontól a PSG, elveszítette veretlenségét (She)
A 28. fordulóban veszítette el veretlenségét a listavezető Paris Saint-Germain, amely a Lyon otthonában 2–1-es vereséget szenvedett vasárnap este.