2018. március 18. vasárnap

márc. 18
0:09
Eurofutball: nekik nyolc – a Standard nyerte a Belga Kupát (She)
A Standard Liege hosszabbítás után 1–0-ra legyőzte a Genket a Belga Kupa döntőjében, így két év után először, összességében nyolcadszor elhódította a sorozat megnyeréséért járó trófeát.
márc. 18
0:45
Játszani akarunk! – Ballai Attila publicisztikája (She)
Dacolva vagy sírós hangon, de minden kölyök legalább egyszer kimondta: én is akarok játszani! Aki szerencsés, az gyermeki lelke kisebb-nagyobb d...
márc. 18
0:49
Szűkített tér – Sinkovics Gábor jegyzete (She)
Amikor a tisztánlátás érdekében a számítógépet hívták segítségül a labdarúgó-bajnokság végeredményét, esélyeit illetően, a szurkolók csak legyin...
márc. 18
7:09
NB I: Ez nem hollywoodi film volt – Horváth Ferenc (She)
Sokáig tartotta magát a Balmazújváros, de 1–0-s vereséget szenvedett a Videotontól a labdarúgó NB I-ben. A székesfehérváriak gólja szabadrúgás után született, a vendégek mestere, Horváth Ferenc a mérkőzés után arról beszélt, hogy megnézi, volt-e olyan terület a kapujuk körül, ahonnan ellenfelük nem végezhetett el „pontrúgást”. Marko Nikolics elmond
márc. 18
7:11
FTC: Ez az ára Paintsil kiállításának – Doll elárulta (She)
Thomas Doll a Ferencváros egyik legszebb győzelmének nevezte a Puskás Akadémia felett aratott 3–1-es diadalt, miután csapata mintegy 44 percet emberhátrányban játszott Joseph Paintsil kiállítása után. A vezetőedző már megbocsátott játékosának, akitől csupán azt várja el, hogy meghívja vacsorára a csapatot. Pintér Attila ellenben nem volt ilyen elné
márc. 18
7:45
Videó: Üllői úti dráma – így verte meg a Fradi a PAFC-ot (She)
A Ferencváros labdarúgócsapata a 90. percben tudott fordítani a Puskás Akadémia elleni bajnokin és 3–1-re győzött úgy, hogy a mérkőzés jelentős részében emberhátrányban futballozott – tekintse meg a mérkőzés összefoglalóját!
márc. 18
7:48
Friss információ, fia mesélt Mészöly Kálmán helyzetéről (Ripost)
Az egykori szövetségi kapitány nincs elkeseredve, lelkileg is jól tartja magát.
márc. 18
8:21
MLS: Sallói Dániel ismét gólpasszt adott, nyertek is (She)
Őrzi jó formáját a Sporting Kansas City és magyar támadója, Sallói Dániel. Az SKC az észak-amerikai profi labdarúgóligában a 2. fordulóban Chicagóban nyert 4–3-re, ezúttal pedig a San Jose ellen 3–2-re.
márc. 18
8:33
MotoGP: a legkiszámíthatatlanabb szezon jöhet (She)
A szezon első edzései és időmérője után továbbra is lehetetlen megtippelni, hogy ki nyeri a ma esti MotoGP-szezonnyitót Losailban. Folytatódott a téli teszteken látott szoros küzdelem, az első napon az első 14 pilótát összesen egy másodperc választotta el egymástól.
márc. 18
8:33
Forgalmi dugóban vonult vissza (Azenpenzem)
Athéni aranyérmesünk a válogatott edzőjeként és a Honvéd újjáélesztett szakosztályának vezetőedzőjeként is azért dolgozik, hogy folytatódjon a sikerkrónikánk.
márc. 18
8:42
Hangya Szilveszter a demoralizáló DVTK-gólról és a válogatottról (m4sport.hu)
A Vasas játékosa bizonyítani szeretne Georges Leekensnek.
márc. 18
8:51
Összejöhet a csoda, két magyar csapat lehet ott a BL-döntőben (Ripost)
A Győr szinte biztos ott lesz, a Fradi részéről bravúr kell.
márc. 18
8:54
Del Potro lesz Federer ellenfele az Indian Wells-i tenisztornán (m4sport.hu)
Az argentin az elődöntőben a kanadai Raonic ellen nyert két szettben.
márc. 18
8:56
8 felcsúti a kapuban, Böde a 11-es pontról lőtt szabadrúgásgólt (m4sport.hu)
Nem mindennapi jelenet zárta a Ferencváros–Puskás Akadémia mérkőzést.
márc. 18
8:57
Videó: nyakfogás és hatalmas hiba a DVSC–Kövesd meccsen (She)
A Debrecen–Mezőkövesd (2–3) találkozó 39. percében Tóth Bence csúszott oda Kinyik Ákosnak, majd jóformán birkózás lett kettejük párharcából. A játékvezető végül mindkét játékosnak sárga lapot mutatott fel. Nem sokkal e jelenet után Barna Szabolcs óriásit hibázott, helyzetbe hozta Bognár Istvánt, aki kihasználta a lehetőséget.
márc. 18
9:21
NB II: egy kivételével az összes vasárnapi meccs elmarad (She)
A kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt az összes vasárnapi találkozót elhalasztják a labdarúgó NB II 25. fordulójából, egyet kivéve: a Békéscsaba–Győri ETO mérkőzést. A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) versenybizottsága kijelölte a mérkőzések új időpontját: április 25-én, szerdán pótolják az összecsapásokat.
márc. 18
9:33
NHL: a Columbus ismét nyert, Boston-siker a rangadón (She)
Az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) folytatta immár hétmeccses győzelmi sorozatát a Columbus Blue Jackets, amely ezúttal az Ottawa Senators ellen győzött 2–1-re. A Montrealt 4–0-ra megverő Toronto és a Vancouverben 5–3-ra nyerő San Jose egyaránt négyes győzelmi szériában van, ellenben a Keleti főcsoportot vezető Tampa Bay egymás utá
márc. 18
9:57
Videó: így taposta meg Henty Lovrencsicset – lapot sem kapott (She)
Mint ismeretes, a Ferencváros labdarúgócsapata szombaton 3–1-re legyőzte a Puskás Akadémiát. A találkozón Pintér Csaba játékvezetőnek több, a mérkőzés eredményét döntően befolyásoló hibája volt. Az egyik az 52. percben, amikor nem vette észre, hogy a vendégek csatára, Ezekiel Henty megtaposta Lovrencsics Gergőt (más kérdés, hogy a meccs hajrájá
márc. 18
10:09
Kosár: a 15 éves Maronka Zsombor katalán karrierje (She)
A Joventut Badalona csapatában játszó, 15 éves Maronka Zsombor óriási sikert ért el azzal, hogy a katalán együttes juniorcsapatával az U18-as Euroliga legjobb nyolc csapata közé jutott. Ennek apropóján kérdeztük a játékost karrierjének alakulásáról.
márc. 18
10:11
NB I: a válogatott játékos elmondta a véleményét a Horváth-csapatról… (She)
A Videoton a hajrában szerzett góllal győzte le 1–0-ra a Balmazújvárost a labdarúgó NB I-ben. A mérkőzés után Kovácsik Ádám beszélt az NSO Tv-nek arról, miért volt nehéz ellenfél Horváth Ferenc csapata. A kapus arra is kitért, mit vár az előtte álló válogatott összetartástól, számít-e arra, hogy a kazahok vagy a skótok ellen lehetőséget kap Georges
márc. 18
10:13
Nem hibázott a Rockets és a Portland sem, hármas holtverseny nyugaton (She)
A Pelicans otthonában is nyerni tudott a listavezető Houston az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában, miközben a Portland sorozatban tizenkettedik, a Jazz pedig zsinórban kilencedik győzelmét könyvelhette el – a küzdelem tovább élesedik Nyugaton, a Utah, a Minnesota és a San Antonio ugyanolyan mérleggel áll az ötödik-hetedik he
márc. 18
10:33
Hertha: Mondtam a játékosaimnak, az ellenfelünk fél – Dárdai (She)
Mint arról beszámoltunk, a Hertha BSC szombaton 2–1-re legyőzte a Hamburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában. Dárdai Pál csapata 447 percnyi játék után talált be ismét a Bundesligában, Christian Titz pedig vereséggel debütált a HSV felnőttcsapatának kispadján.
márc. 18
10:33
A Fradi-tábor kesztyűs kézzel bánt Orbán Viktorral (444.hu)
A Ferencvárost Rákosi és Kádár sem tudta megtörni. De a Puskás Akadémia ellen egy kósza orbánozás sem volt.
márc. 18
10:45
Videó: LeBron pazar passzát nem lehet elégszer megnézni (She)
LeBron James a világ egyik, ha nem a legjobb kosárlabdázója, és ezt hétről hétre bizonyítja is a tengerentúli profi ligában (NBA). A Cleveland Cavaliers klasszisa a Chicago Bulls elleni megnyert meccsen osztott ki egy szenzációs passzt. Mutatjuk is.
márc. 18
10:48
A szezon gólja lett volna, ha nincs a szezon védése (m4sport.hu)
Ezt a párharcot a Vasas kapusa nyerte, a végén mégis a miskolciak lehettek boldogabbak
márc. 18
10:50
Király a nagy sárban is király volt (m4sport.hu)
A Haladás kapusának 41 évesen is hihetetlen reflexei vannak.
márc. 18
10:57
Doll büntet, ez vár a kiállított Fradi-focistára (Ripost)
Joe Paintsilt provokálták az első félidőben, edzője gyorsan lezárta az ügyet. A csapattagok jól járnak.
márc. 18
11:12
Kilencből egy NB II-es mérkőzést rendeznek meg a havazás miatt (m4sport.hu)
A Békéscsaba–Győr (M4 Sport, 14.00) találkozót jelen állás szerint nem fenyegeti az időjárás.
márc. 18
11:21
NB I: „Fradi-szív és csapategység, ez volt a kulcs” (She)
A Ferencváros csaknem egy félidőt emberhátrányban játszva, remek hajrával 3–1-re nyert a Puskás Akadémia ellen. A mérkőzés után a zöld-fehérektől Lovrencsics Gergő és Otigba Kenneth beszélt az NSO Tv-nek arról, hogyan tudtak emberhátrányban is fölényben játszani és mit tartanak a siker kulcsának. Emellett pedig kitértek az előttük álló válogatott h
márc. 18
11:33
Képek: balhé, rendőrkutyák Dárdaiék meccse után a pályán (She)
Nem csoda, hogy egyre elégedetlenebbek a Bundesligában szereplő Hamburg szurkolói, hiszen az utolsó előtti helyen álló gárda szombaton hazai pályán Dárdai Pál Herthájától szenvedett 2–1-es vereséget, így egyre közelebb sodródik a biztos kieséshez.
márc. 18
11:35
Csertői: Ezúttal nem szabad számonkérni a színvonalat (She)
A labdarúgó NB I 23. fordulójából három meccs mestermérlegével már jelentkeztünk, most pedig jöjjenek a további szakvezetői értékelések. Csertői Aurél a mostoha időjárásról, a színvonal hiányáról és a megújult paksi talajról is beszélt. Herczeg András azt hangsúlyozta, hogy senki se írja le a Debrecent, a mezőkövesdi Tóth László pedig annak örü
márc. 18
11:57
Barcelonától Pjongcsangig – nyilatkozatok (She)
Nyár óta összegyűlt sok-sok új nyilatkozat, Liu Shaolin Sándorral, Hosszú Katinkával, Bernd Storckkal, Philippe Coutinhóval és sok mindenki mással.
márc. 18
11:59
Libertadores-kupa: történelmet írt a fiatal játékos (She)
Rodrygo Góes a Libertadores-kupa 58 éves történetének legfiatalabb gólszerzője lett csütörtökön. A Santos brazilja 17 éves, két hónapos és hatnapos volt, amikor betalált a Nacionalnak.
márc. 18
12:00
Most jelentették be, elmaradnak a magyar focimeccsek (Ripost)
Több másodosztályú meccset nem rendeznek meg a hó miatt.
márc. 18
12:00
Dühében rugdosta a kispadot az NB I Sergio Ramosa (m4sport.hu)
Már nem volt a pályán, de így is kiállították.
márc. 18
12:02
Ez kemény: dühösen szidta a bírót a friss magyar olimpiai bajnok (Ripost)
Liu Shaoang nem érti, hogy 1500 méteren miért nem juttatták tovább. 500 méteren is voltak gondok.
márc. 18
12:09
NB I: Bódog és Oenning „különmeccse” az oldalvonal mellett (She)
Sokáig azt hittük, hogy a Diósgyőrben nevelkedő Berecz Zsombor gólja dönti el a Vasas–Diósgyőr találkozót a labdarúgó NB I 23. fordulójában Antal Botond kapus hatalmas hibája után, de a 94. percben Dusan Brkovics szép fejes góllal egyenlített. Az NSO Tv videójából kiderül, hogy a két vezetőedző, Bódog Tamás és Michael Oenning hogyan élik
márc. 18
12:18
„Mindenki nézze meg” – ezt a Ferencváros-gólt kérte számon Pintér (m4sport.hu)
A Puskás vezetőedzője szerint szabálytalanság előzte meg a hazai egyenlítést.
márc. 18
12:18
Federer izgalmas mérkőzésen jutott döntőben (HírTV)
A fináléban Juan Martin Del Potro lesz az ellenfele.
márc. 18
12:24
Federer izgalmas mérkőzésen jutott döntőbe (HírTV)
A fináléban Juan Martín del Potro lesz az ellenfele.
márc. 18
12:54
Euroliga: az UVSE bejutott a négyes döntőbe (HírTV)
A magyar együttes Európa legjobb négy csapat közé került.
márc. 18
12:57
NB II: megvan az összes elmaradt meccs új időpontja (She)
A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) versenybizottsága kijelölte a vasárnap elmaradt NB II-es mérkőzések új időpontját. A találkozókat április 25-én, szerdán pótolják.
márc. 18
13:03
Emlékezetes pillanat, 13 évet vártak erre a magyar fociszurkolók (Ripost)
Huszti Szabolcs 4679 nap után újra pályára lépett az NB I-ben.
márc. 18
13:33
Videó: a rég lecserélt Halmosi a kispadon kapott pirosat! (She)
Ritkán látható módon kapott piros lapot a Haladás labdarúgócsapatának középpályása, Halmosi Péter a Honvéd elleni, 2–1-re elveszített bajnoki meccsen.
márc. 18
13:45
Férfi kézi: a Flensburg „nagy öregje” német rekorder lett (She)
Immár Holger Glandorf a német kézilabda-bajnokság (Bundesliga) legeredményesebb játékosa: a Flensburg jobbátlövője élre állt az örökranglistán 2264 góllal.
márc. 18
13:57
PSG: Neymar nem elégedett a bérével, ennyi pénzt kér! (She)
A Times arról számolt be, hogy a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő PSG brazil klasszisa, Neymar fizetésemelést kér klubjától és a következő szezonban heti bruttó 1 millió fontnak (340 millió forint) megfelelő összeget szeretne keresni.
márc. 18
13:59
La Liga: megtréfálta a BL-ben remeklő Sevillát a Leganés (She)
Meglepetésre 2–1-re kikapott a Sevilla a Leganés vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 29. fordulójában.
márc. 18
14:06
Hatalmas balhé, egymásnak estek a magyar futballisták a pályán (Ripost)
A Debrecen és a Mezőkövesd meccsén két játékos egymáson próbálta levezetni a feszültséget.
márc. 18
14:06
A 11-es, ami „nem kellett” a Honvédnak (m4sport.hu)
A kispestiek úgy is nyertek, hogy a 92. percben nem kaptak meg egy nyilvánvaló büntetőt
márc. 18
14:33
Serie A: az Inter öt gólt lőtt a Sampnak, Icardi négyet (She)
Bő húsz perc tapogatózás után az Inter „kivégezte” a Sampdoriát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában, Genovában. A szünetig négy gólt szereztek a milánóiak, Mauro Icardi az első félidőben mesterhármasig jutott, majd lőtt még egyet, így 5–0-ra győztek a vendégek.