2023. január 22. vasárnap

jan. 22
16:54
Pontot szerzett a Feyenoord otthonában, de már hat meccse nyeretlen az Ajax (Sportal)
A holland Eredivise 17. fordulójának rangadóján a Feyenoord hazai pályán döntetlent játszott az Ajax-szal.
jan. 22
17:00
Franciaországban kapott ki a Ferencváros (Infostart)
A Brest félidei négygólos előnyét csak megfelezni sikerült.
jan. 22
17:06
A korábbi kétszeres bajnok is negyeddöntős az Australian Openen (Sportal)
A kétszeres bajnok Viktorija Azarenka bejutott a nyolc közé az ausztrál nyílt teniszbajnokság női versenyének vasárnapi utolsó összecsapásán.
jan. 22
17:12
A kötelező megvan: 42 lőtt góllal ágyazott meg a vb-negyeddöntőnek a magyar kéziválogatott (m4sport.hu)
Megvan a negyven gól.
jan. 22
17:12
Haaland mesterhármassal „üzent” Guardiolának (Sportal)
A Manchester City a triplázó Erling Haaland vezérletével magabiztosan gyűjtötte be a három pontot a Wolverhampton ellen, és két pontra megközelítette a listavezető Arsenalt.
jan. 22
17:14
Újabb Haaland-tripla, a Wolverhamptonon is átgázolt a címvédő (m4sport.hu)
A Manchester City 3-0-ra legyőzte a Wolverhampton csapatát az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában. A címvédő mindhárom gólját az az Erling Haaland szerezte, aki negyedik mesterhármasát jegyezte a Premier League-ben, és már 25 gólos a PL-ben. Guardiola csapata tovább tapad az éllovas Arsenalra.
jan. 22
17:14
Férfi kéziseink hozták a kötelezőt a vb-n, már csak egy svéd siker kell a negyeddöntőhöz (Sportal)
A magyar válogatott 12 góllal nyert a Zöld-foki-szigetek ellen a lengyel-svéd rendezésű világbajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában (42–30).
jan. 22
17:24
Kézi-vb: fölényes győzelem, de most kezdhetünk csak igazán izgulni (Infostart)
12 góllal verte a magyar válogatott a Zöld-foki Köztársaság csapatát, de az olimpiai kvalifikációs szereplés és a vb-negyeddöntő az esti svéd–portugál meccsen múlik.
jan. 22
17:24
Sokáig vezetett a Sassuolo, de döntetlen lett a vége Monzában – videókkal (Sportal)
A Serie A 19. forudlójában 1–1-es döntetlent játszott a Monza és a Sassuolo.
jan. 22
17:48
Neszmély-parádé és meglepően sima Fradi-siker a női pólóderbin (m4sport.hu)
A Ferencváros 13–6-ra legyőzte a bajnoki címvédő UVSE-t a női vízilabda-bajnokság 8. fordulójában.
jan. 22
17:50
Haller sokatmondó cipőben tért vissza, a Dortmund negyedik gólja maradt csak válasz nélkül a Bundesliga futballthrillerén (m4sport.hu)
A Borussia Dortmund 4–3-ra legyőzte az Augsburgot a német labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának szombati játéknapján
jan. 22
17:54
Chema Rodríguez: Mindent megtettünk, most kell egy kis szerencse is (m4sport.hu)
A Zölf-foki Köztársaság magabiztos legyőzése után Chema Rodríguez elégedetten nyilatkozott a magyar kézilabda-válogatott világbajnoki szerepléséről, miközben játékosaival együtt abban bízik, hogy ért még véget.
jan. 22
17:54
Háromszor egyenlített az Augsburg Dortmundban, negyedszerre már nem sikerült (Sportal)
A hosszú téli szünet utáni első forduló harmadik játéknapján a Borussia Dortmund az Augsbugrot fogadta és győzte le egy fordulatos mérkőzésen, Sébastien Haller pedig számos kemoterápia és műtét után játszott újra tétmeccsen.
jan. 22
18:06
Hatalmas bravúr a női kézilabda Európa-ligában, a Vác legyőzte a Parist és megszerezte első pontjait (m4sport.hu)
A Praktiker-Vác hazai pályán 27–26-ra legyőzte a Paris 92 csapatát és megszerezte első pontjait a női kézilabda Európa Ligában.
jan. 22
18:06
Megszólalt a magyar főtitkár a jéglabdás drogügyben (Sportal)
Botrányba keveredett Svédországban az U21-es magyar jéglabda-válogatott (bandy), amelyet kizártak az U19-es vb-ről, mert a gyanú szerint az egyik játékos kábítószert fogyasztott. Most megszólalt a nemzetközi szövetség magyar főtitkára, Ádámfi Attila.
jan. 22
18:18
Erling Haaland már a negyedik mesterhármasát szerezte a Premier League-ben (Infostart)
Manchester City–Wolverhampton Wanderers 3–0.
jan. 22
18:18
Kábítószer miatt kizárt magyar válogatott – megszólalt a főtitkár (Sportal)
jan. 22
18:20
Shakira látni sem akarja anyósát: falat húz a barcelonai háza végében (Sportal)
Továbbra sem csitulnak a kedélyek a Barcelona korábbi sztárjátékosa, Gerard Piqué és volt párja, Shakira között. A kolumbiai énekesnő annyira torkig van a Piqué családdal, hogy fejébe vette, falat húz a barcelonai háza elé, ne is lássa az anyósát.
jan. 22
18:24
A felsőház szempontjából fontos mérkőzést nyert meg az FTC az Erste Ligában (m4sport.hu)
Az FTC-Telekom hosszabbítás után 5-4-re legyőzte a vendég DEAC-ot a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján.
jan. 22
18:24
Fontos mérkőzést nyert a Ferencváros az Erste Ligában (Sportal)
Az FTC-Telekom hosszabbítás után 5–4-re legyőzte a vendég DEAC-ot a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján.
jan. 22
18:26
56 perc gólcsend vereséget eredményezett a Fehérvárnak az osztrák jégkorongligában (m4sport.hu)
A Fehérvár 3-1-re kikapott az olasz Bolzano Foxes otthonában az osztrák jégkorongliga (ICEHL) alapszakaszának vasárnapi játéknapján.
jan. 22
18:28
Hat szegedi gól segítségével verte Szlovénia Montenegrót a férfi kézi-vb-n (m4sport.hu)
A szlovén válogatott magabiztos, 31-23-as győzelmet aratott a montenegrói csapat felett az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában, vasárnap Krakkóban.
jan. 22
18:36
Váci siker a női kézilabda Európa-ligában (Sportal)
A Vác házigazdaként 27–26 legyőzte a francia Paris 92 csapatát a női kézilabda Európa-liga csoportkörének harmadik fordulójában, vasárnap.
jan. 22
18:38
libabőr – így fogadta a Dortmund közönsége a kemoterápia után visszatérő játékost (Sportal)
A 28 éves francia támadó először lépett pályára hivatalos mérkőzésen új csapatában.
jan. 22
18:48
Kikapott Bolzanóban a Fehérvár (Sportal)
A Fehérvár 3–1-re kikapott az olasz Bolzano Foxes otthonában az osztrák jégkorongliga (ICEHL) alapszakaszának vasárnapi játéknapján.
jan. 22
19:06
Major és Pekler nyert a sportlövő Honvéd kupán (Sportal)
Major Veronika 10 méter légpisztolyban, míg Pekler Zalán 10 méter légpuskában győzött a sportlövő #csakaHonvéd Kupán, amely egyben a második Európa-bajnoki válogató volt a BHSE lőterén.
jan. 22
19:12
Nagyot trollkodott saját csapattársán Bodó Richárd a zöld-fokiak legyőzése után (m4sport.hu)
A magyar válogatott simán, 42–30-ra legyőzte Zöld-foki Köztársaságot a férfi kézilabda-vb utolsó középdöntőjében. Maga a győzelem azonban még nem volt elég az üdvösséghez, a játékosok a mérkőzés után még feszültek voltak, hiszen a továbbjutáshoz Svédország esti győzelme is kell.
jan. 22
19:24
Amikor Travis Pastrana előállt minden idők egyik legrondább Nascar-autójával (USAracing)
A jelenleg a Daytona 500 debütálására készülő Travis Pastrana 2013-ban teljesítette első és eddigi egyetlen...
jan. 22
19:24
Amikor Travis Pastrana előállt minden idők egyik legrondább Nascar-autójával (Racing)
jan. 22
19:26
A pilóta, aki az F1-be is jó lenne, de az IndyCarba sem kellett senkinek (Racing)
2010 óta nem esett meg ilyen csúfság, hogy az IndyCar előszobájának számító bajnokság első helyezettje (jelen esetben Linus Lundqvist) ne kössön ki a fő szériában.
jan. 22
19:36
Chema Rodríguez nehezebb mérkőzésre számított a Zöld-foki Köztársaság ellen (Sportal)
José María Rodríguez Vaquero szövetségi kapitány nehezebb mérkőzésre számított vasárnap, amikor a magyar férfi kézilabda-válogatott 42–30-ra nyert a Zöld-foki Köztársaság ellen az olimpiai kvalifikációs világbajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában.
jan. 22
19:42
A Kazincbarcika nyerte a Kaposvár elleni ki-ki meccset, a felsőházba jutott a férfi röplabda Extraligában (m4sport.hu)
A Kazincbarcika legyőzte a vendég Kaposvárt a férfi röplabda Extraliga alapszakaszának vasárnapi utolsó fordulójában, így a középszakaszban a felsőházban folytathatja.
jan. 22
19:42
Öt gólt, és utolsó perces drámát hozott az Arsenal–Manchester United rangadó (Sportal)
A Manchester United szerzett vezetést a vasárnap esti rangadón, az Arsenal fordított, ám egészen az utolsó percig döntetlenre állt a meccs – ekkor viszont érkezett Eddie Nketiah.
jan. 22
19:48
Hárommal vezetett a Leverkusen, de szoros lett a vége (Sportal)
A Bundesliga 16. fordulójában (az eredmény ellenére) simán győzött a Bayer Leverkusen a Borussia Mönchengladbach otthonában.
jan. 22
19:54
Újabb rangadót nyert az Arsenal és a bajnokság felénél már 50 pontos (m4sport.hu)
Az Arsenal a szezon egyik legfordulatosabb mérkőzésén 3-2-re legyőzte a Manchester Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában. A győztes találatot Eddie Nketiah szerezte a 90. percben, aki így duplázott a meccsen. Mikel Arteta csapata 19 fordulót követően 50 ponttal továbbra is a Premier League élén áll.
jan. 22
19:54
Edzőt váltott a Vancouver az NHL-ben (Sportal)
A rossz eredmények miatt edzőt váltott az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) érdekelt Vancouver Canucks: Bruce Boudreau helyére Rick Tocchet érkezett.
jan. 22
19:56
A férfi kézilabdázók hozták a kötelezőt, Haaland mesterhármast szerzett, hétgólos meccsen nyert a Dortmund – hírösszefoglaló (Sportal)
Ha lemaradt a vasárnap délután legfontosabb és legérdekesebb híreiről, akkor most pótolhatja. Csokorba gyűjtöttük őket.
jan. 22
20:00
Sokba került a rossz kezdés, Norvégiában szenvedett vereséget a DVSC női kézicsapata (m4sport.hu)
A Debrecen 30-25-re kikapott a norvég Sola HK otthonában a női kézilabda Európa-liga csoportkörének harmadik fordulójában, vasárnap.
jan. 22
20:06
Veszprémi szélső remekelésével és kiváló hajrával verte Izland Brazíliát a magyarok középdöntős csoportjában (m4sport.hu)
Izland 41-37-re legyőzte Brazíliát a magyarok csoportjában az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában, vasárnap Göteborgban.
jan. 22
20:06
A Kazincbarcika jutott a felsőházba a férfi röplabda Extraligában (Sportal)
jan. 22
20:12
Nagy meccset hozott az Arsenal–Manchester United rangadó (Infostart)
Győzelmükkel ötpontos előnyben vannak a londoniak a címvédő Manchester Cityvel szemben.
jan. 22
20:12
Könnyedén nyert a Roma a Spezia otthonában (Sportal)
A Serie A 19. fordulójában a Spezia hazai pályán szenvedett 2–0-ás vereséget a Roma ellen.
jan. 22
20:18
A Debrecen kikapott Norvégiában a női kézilabda Európa-ligában (Sportal)
A Debrecen 30–25-re kikapott a norvég Sola HK otthonában a női kézilabda Európa-liga csoportkörének harmadik fordulójában, vasárnap.
jan. 22
20:24
Továbbra is nyitott még a jégkorong Erste Liga alapszakaszának első helye (m4sport.hu)
A listavezető Gyergyói HK kétgólos előnyről 3-2-re kikapott a második helyen álló Budapest JAHC otthonában a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján, így továbbra is nyílt az alapszakasz megnyeréséért folyó párharcuk.
jan. 22
20:30
Izland győzelemmel zárta a középdöntőt a férfi kézilabda-világbajnokságon (Sportal)
Izland 41–37-re legyőzte Brazíliát a magyarok csoportjában az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában, vasárnap Göteborgban.
jan. 22
20:42
Bejött a papírforma a férfi röplabda Extraligában (Sportal)
A DEAC a sereghajtó Kistext csapatát győzte le, míg a Kecskemét a MAFC otthonában nyert 3-0-ra a férfi röplabda Extraliga alapszakaszának vasárnapi utolsó fordulójában.
jan. 22
20:44
Visszafogott teljesítménnyel is begyűjtötte a három pontot a Barca (Sportal)
A katalán együttes Pedri góljával 1–0-ra nyert otthon a Getafe ellen a spanyol bajnokság (La Liga) 18. fordulójában.
jan. 22
20:48
Ronaldo debütált, az al-Nasszr újra a szaúdi tabella élén (Sportal)
A szaúdi élvonalban szereplő al-Nasszr 1–0-ra nyert az Ettifaq ellen, ezzel visszavette a vezetést a bajnoki tabellán, ami azonban a szurkolókat jobban érdekelte, az Cristiano Ronaldo bemutatkozása.
jan. 22
20:50
Kikaptak az erdélyi csapatok a jégkorong Erste ligában (Sportal)
Az alapszakasz harmadik helyéért harcoló csapatok mérkőzésén a Corona Brasov kikapott a DVTK vendégeként, míg a felsőházba jutásért küzdő címvédő SC Csíkszeredát legyőzte a házigazda Újpest a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján.
jan. 22
21:00
Erling Haaland negyedszer lőtt mesterhármast a Premier League-ben, a tizenkilencedik meccsén jutott el idáig (444.hu)
Gigantikus rekordot állított fel a Manchester City csatára, de van emellett még egy igazán érdekes adat.