A szabadkai Kosztolányi Dezső Színház Az ember komédiája című vendégjátékával tiszteleg a tragikus sorsú költő, Sziveri János (1954-1990) előtt a Müpában hétfőn.
A kelet-európai országok tartoznak azzal a partnereiknek, hogy többet tesznek az Európai Unióba irányuló migránsáradat megfékezésére - jelentette ki szombaton Mark Rutte holland kormányfő, aki egyben kérte azt is, hogy igazságosabban osszák el a menekülteket az uniós tagállamok között.
Dárdaiék nyertek az Ingolstadt ellen. Ötödik a Hertha a Bundesligában. Már kétszer fél órát halasztották a Formula-1 austini versenyén az időmérőt a szakadó eső miatt. Lehet, hogy csak a verseny napján dől el a rajtsorrend.
New York – A világsztárság kapujában áll: már csak egy hajszál választja el attól Király Viktort (31), hogy bekerüljön az amerikai The Voice élő show-jába. Pedig az énekes először dobosnak készült. A magyar sztár lassan Amerika kedvence lesz, és mint mondja, nem kisebb célt tűzött ki maga elé, minthogy meg sem áll az első Grammy-díjig.
Sokkal nagyobb kihívás a tűzoltónak egy lángokban álló, több emeletes családi háznál dolgozni, mint egy kigyulladt csarnokot lelocsolni – mondta a Kossuth Rádiónak a TF-tűz oltásvezetője.
Az MSZP szerint a szeptemberben hatályba lépett menzarendelet ehetetlen ételeket eredményezett az óvodákban és iskolákban, ezért hétfőn országgyűlési határozati javaslatban kezdeményezik a szabály felülvizsgálatát.
A listavezető Ferencváros magabiztos, 2-0-s győzelmet aratott a Diósgyőr otthonában a labdarúgó NB I 13. fordulójában, szombaton. A zöld-fehérek bajnoki veretlenségi sorozata immár 33 mérkőzést számlál, legutóbb tavaly októberben éppen a DVTK vendégeként szenvedtek vereséget az élvonalban.
Az elnök nem volt hajlandó kinevezni egy olyan kormányt, aminek támogatása Európa-ellenes erőktől függött volna. Szembe lehet menni a többség akaratával a nemzeti érdekre hivatkozva?
A Szamár-sziget rabjai - A nagy háború fogolykálváriája címmel hétfőn tartják a díszbemutatóját Margittai Gábor és Major Anita közös, a balkáni "halálmars" és a szamár-szigeti fogság történetéről szóló dokumentumfilmjének. Margittai Gábor az MTI-nek nyilatkozva kiemelte: az "első világháború egyik legtragikusabb története ez, amely az elmúlt száz évben el lett hallgatva, el lett temetve".
Kevesebb tartási és életjáradéki, de több öröklési szerződést kötnek magánszemélyek, az utóbbi szerződés vélt előnyeire hivatkozva - mondta a Magyar Országos Közjegyzői Kamara elnöke az InfoRádiónak.
A tervek szerint rövid távú intézkedésekről döntenek vasárnap az unió rendkívüli migrációs csúcstalálkozóján. A külgazdasági és külügyminiszter szerint a magyar modellt kellene alapul vennie az uniónak a menekültválság ügyében. Vasárnap kezdődik a téli időszámítás.
A hazai bajnoki ezüstérmes és a Bajnokok Ligájában főtáblás OSC az erőviszonyoknak megfelelően hét góllal nyert az UVSE ellen a férfi vízilabda-bajnokság szombati játéknapján.
Hétfőn lép porondra a glasgow-i olimpiai kvalifikációs világbajnokság selejtezőjében Berki Krisztián. Az olimpiai bajnok tornász akkor lesz ott Rióban, ha az első háromban végez.
Grazban, egy elhagyott bevásárló központban kialakított menekülttáborban helyezik el azokat a migránsokat, akik gyalog indulnak el Ausztria belseje felé a Sentilj-Spielfeld szlovén-osztrák határátkelőről - tapasztalta a helyszínen az MTI tudósítója.
2014 februárja óta először nézi az Arsenal hátát a Premier League mezőnye, igaz az Ágyúsok csak akkor maradhatnak a tabella élén, ha az MU nyeri a vasárnapi manchesteri derbit az Old Traffordon.
Dancs Annamari kapta Az évad operettszínésze, Szomor György pedig Az évad musicalszínésze díjat szombat este a Budapesti Operettszínházban, ahol a magyar operett napja alkalmából adtak át elismeréseket.
Második alkalommal szervezik meg az Éljetek halottak elnevezésű fesztivált: az október 31-én délután kezdődő és november 1-jén hajnalig tartó eseményt idén Szentendrén, a Vajda Lajos Stúdió pincegalériájában rendezik meg.