Anyagi helyzetük miatt sosem jutnának önálló lakáshoz azok a hajdúdorogiak, akik egy most induló, saját erőből finanszírozott önkormányzati lakásprogramban vehetnek részt. Az első két család már be is költözhetett azokba a lakásokba, amelyeket az önkormányzat újított fel. Ezeket egyelőre bérlik, de közben kötelezően előtakarékoskodnak, és 5 év múlv
Új épületszárnnyal és tornateremmel bővül a püspökladányi Erőss Lajos református általános iskola, a beruházás alapkövét ünnepi istentiszteletet követően helyezték el vasárnap az iskola udvarán.
Megindult a forgalom a Lónya és Harangláb közötti magyar-ukrán határátkelőhelyen, ahol korábban áramellátási problémák miatt szünetelt az utazók átléptetése - közölte a rendőrség a honlapján vasárnap kora délután.
Kleinheisler László csapata, az FC Asztana nyerte a kazah labdarúgó-bajnokságot, amelyben az ugyancsak magyar válogatott Elek Ákos együttese, a Kajrat Almati ezüstérmes lett.
Több ponton csökkentené a mezőgazdasági termelők piaci kiszolgáltatottságát egy parlament előtt lévő törvényjavaslat. A késedelmi kamat drasztikus emelésével időben pénzhez juthatnak az eladott áru után a gazdálkodók. Emellett korlátok közé szorítanák a gyorsan romló termékek esetében előforduló minőségi kifogásokat is.
Influenza még nincs, de ahhoz hasonlító sokféle betegség igen. Hetek óta többen mennek orvoshoz, mint tavaly ilyenkor. Az influenza rendszerint magas lázzal kezdődik, légúti tünetekkel jár, erős köhögés, orrfolyás, általános gyengeség jellemzi. Egy erős vagy fiatal szervezet gyorsan leküzdi, de még így is eltart 5–7 napig a gyógyulás. Ráadásul nagy
Soha senki, egyetlen diktátor és egyetlen rezsim sem becsülheti alá az Egyesült Államok elszántságát – jelentette ki vasárnap Japánban, a jokotai amerikai katonai bázison Donald Trump amerikai elnök.
"A Trabant útfekvése kitűnő, és gyorsulása kifogástalan. Ez azonban nem szabad, hogy könnyelműségre csábítson." Ha máshonnan nem is, de Esterházy Péter Kis magyar pornográfia című regényéből ismerősek lehet a Trabant használati kézikönyvének örökbecsű mondatai. 60 éve gördült ki Zwickauból az első Trabant.
A térképkészítőknek egyre inkább figyelembe kell venniük munkájuk során a klímaváltozás hatásait, hogy az újabb térképeken az erdőirtások, a szárazföldi partvonalak és a korábban az örök jég birodalmának vélt területek határvonalainak...
Ujhelyi István, az MSZP EP-képviselője nemzeti minimumnak szánt javaslatcsomagot mutatott be a magyar kivándorlás megállításáért, csökkentéséért vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján.
Feladta magát a belga rendőrségen Carles Puigdemont volt katalán elnök - jelentette a VRT holland nyelvű belga közszolgálati televízió hatósági forrásokra hivatkozva.
Feladta magát a belga rendőrségen Carles Puigdemont volt katalán elnök - jelentette a VRT holland nyelvű belga közszolgálati televízió hatósági forrásokra hivatkozva.
Ha úgy döntenél, hogy az ősz közeledtével kicsit kiszakadnál a monoton mindennapokból, és nekivágnál a meseszép Erdélynek, akkor ezek a gyönyörű felvételek garantáltan meghozzák a kedvedet a kalandhoz.
Feladta magát a belga rendőrségen Carles Puigdemont volt katalán elnök – jelentette a VRT holland nyelvű belga közszolgálati televízió hatósági forrásokra hivatkozva.
A volt brit miniszterelnök életrajzi könyvében azt írja, az Egyesült Államoknak erős kétségei voltak arról, hogy Szaddam Husszeinnek valóban vannak tömegpusztító fegyverei, de e kétségeit nem osztotta meg Londonnal, és ezzel gyakorlatilag szándékosan félrevezette a briteket.
A biztosítótársaságok továbbra is nagyon sok, mintegy százféle kedvezmény lehetőségét ajánlják fel a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (kgfb) díjak kialakításánál – hívja fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz).
Az előretervezettnél több mint egy órával később az utolsó szavazókörben is lezárták az urnákat szombaton este, és ezzel befejeződött Szlovákia történetének ötödik megyei választása, amelyen – az eddig feldolgozott adatok szerint – nagyobb lehetett a részvételi arány, mint a legutóbbi hasonló voksoláson, amikor alig haladta meg a húsz százalékot.
Feladta magát a belga rendőrségen Carles Puigdemont volt katalán elnök – jelentette a VRT holland nyelvű belga közszolgálati televízió hatósági forrásokra hivatkozva.
Feladta magát a belga rendőrségen Carles Puigdemont volt katalán elnök – jelentette a VRT holland nyelvű belga közszolgálati televízió hatósági forrásokra hivatkozva. A spanyol hatóságok a múlt héten európai elfogatóparancsot adtak ki Puigdemont és négy társa ellen.
Kerényi Miklós Gábor Kossuth-díjas rendezőt, az operett volt főnökét Kalmár Péter rendező vádolta meg szexuális zaklatással. Kerényi Miklós Gábor közleménye a kormánypárti Origo oldalán jelent meg:Visszautasítom mindazon állításokat, pletykákat, híreszteléseket, melyek az elmúlt napokban engem értek és imádott társulatom mindennapjait, működését mé