A távirati iroda által megkérdezett társaságok többek között ásványvizet, megfelelő védőfelszerelést, több pihenőidőt biztosítanak a nagy melegben a szabadban dolgozó munkavállalóknak.
Visszalépett az egyik jelölt a kormányzó brit Konzervatív Párt vezetőválasztási versengéséből. Matt Hancock egészségügyi miniszter pénteki kilépésével hatan maradtak a párt vezetői tisztségére és így a miniszterelnöki posztra pályázók mezőnyében.
A nap 24 órájában figyeli egy kommandós az Iszlám Állam hóhérát, aki egy elkülönített zárkában ül Budapesten, a Markó utcában. A szír F. Hasszánt különleges körülmények között őrzik: fogva tartásáról a Ripost számol be először részletesen.
Kilőtt az olaj árfolyama csütörtökön reggel, miután az Ománi-öbölben kigyulladt egy, más hírek szerint két olajtanker. Értesülések szerint a tűz kitörését robbanás előzte meg, amit torpedótámadás okozhatott. A hírre kilőtt az olajár.
A norvég parlament megszavazta a Konzervatív Párt vezette kormány által beterjesztett törvényjavaslatot, melynek értelmében az összességében 1 billió dollár értékű nemzeti vagyonalapból fokozatosan eladnak jelentős mennyiségű olaj-, gáz- és szénipari vállalatból birtokolt részvényt.
Ruhatár bővítésére az 1981 után születettek – vagyis az Y és Z generáció – 32 százaléka; szórakozásra, hobbikra pedig 11 százaléka valósított meg sikeresen anyagi tervet 2018-ban az OTP Öngondoskodási Indexe szerint. A nyugdíjas kori megtakarítási célok azonban mindössze a korosztály négy százalékánál valósultak meg. Úgy tűnik, hogy a rövid távú an
Egy idős családtag ápolása sok időt, energiát és anyagi ráfordítást követelhet a hozzátartozóktól, ami gyakran kellemetlen feladatok elvégzésével is járhat. Több kutatás is kimutatta azonban, hogy a demens betegek ápolása jóval nagyobb stresszforrást jelenthet, mint az egyéb betegségben szenvedő vagy a kizárólag fizikailag korlátozott betegek ellát
A korábbi híreszteléseknek megfelelően a frissen újraélesztett francia Alpine vállalat zseniális középmotoros sportautójának, a kétüléses A110-nek a radikálisabb, sportosabb változata stílusos módon most hétvégén, a Le Mans-i 24 órás versenyen fog debütálni, de a vállalat már a szombati start előtt leleplezte büszkeségét.
Szerintük Karácsony a legalkalmasabb, de támogatni fogják Kálmán Olgát vagy a Momentum jelöltjét, Kerpel-Fronius Gábort is, ha ők nyerik az előválasztást.
„Még nem vagyok galaktikus, de igyekszem azzá válni” – mondta szerényen Eden Hazard, a Real Madrid új szerzeménye a bemutatásán. A belga válogatott csatár ötvenezer szurkoló előtt viselte először új klubja fehér mezét.
Az európai parlamenti választások nem voltak mentesek a félrevezető információktól, főként orosz forrásokkal kapcsolatban álló külső és belső szereplők megpróbálták befolyásolni a szavazókat és a választások eredményét - közölte az Európai Bizottság a dezinformáció elleni küzdelem terén elért eredményekről pénteken kiadott jelentésében.
Az országos tisztifőorvos – az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése alapján, figyelembe véve a Nemzeti Népegészségügyi Központ ajánlását – június 12-én (szerda) 0:00 órától június 16-án (vasárnap) 24:00 óráig a legmagasabb, harmadfokú hőségriasztást adta ki. Harmadfokú hőségriasztást akkor rendelnek el, ha legalább három egymást követő nap
A szervezet honlapján pénteken megjelent közlemény szerint az ÁSZ megalapozottnak tartja a törvényjavaslatot, amely hozzájárul a magyar gazdaság makrogazdasági stabilitásához.
Csak részmegállapodás született, ezért a finanszírozás forrásáról és az allokációs kritériumról további egyeztetésekre lesz szükség – jelentette ki Varga Mihály.
A gyanú szerint nem tartotta be az előzés szabályait a Viking Sigyn kapitánya - mondta a két hete elsüllyedt Hableány balesetével kapcsolatban Borbély Zoltán közlekedési szakjogász az M1 aktuális csatornán péntek délelőtt.
Megnyílt a Zöld-foki Köztársaság magyarországi konzuli képviselete Budapest VI. kerületében pénteken. A mintegy 550 ezer lakosú afrikai ország tiszteletbeli konzuli feladatait Vándor Péter Antal egykori karrierdiplomata látja el.
Június 18-án lehet utoljára osztalékért venni a Richter részvényeit. A Richter április 24-i közgyűlése részvényenként 100 forintos osztalék kifizetéséről határozott a tavalyi év eredménye után, a Richter a saját részvényeire...
A Fidesz szerint a jövő évi költségvetés elfogadásakor a "Gyurcsány által vezetett ellenzéknek" színt kell vallania, hogy a magyar családok vagy a bevándorlók oldalán áll - mondta Dunai Mónika, a kormánypárt országgyűlési képviselője pénteki sajtótájékoztatóján.