Londoni pénzügyi elemzők egybehangzó szerdai előrejelzései szerint a folyamatos inflációs meglepetések miatt az eddig vártnál jóval agresszívabb jegybanki kamatemelések várhatók a közép-európai EU-gazdaságokban, köztük Magyarországon.
Regionális ügyvezető igazgatót nevezett ki a nemzetközi utalásokra szakosodott iBanFirst. Johan Gabriels felelős a vállalat délkelet-európai terjeszkedésének megvalósításáért és a helyi irodák irányításáért egyaránt. Az Ő vezetésével működik a magyar mellett a román, bolgár és olasz képviselet is.
Nem kell már sokáig várniuk a nyugdíjasoknak: a bankszámlákra holnap érkezik a novemberi nyugdíjprémium, illetve az -emelés, és az emelés miatt visszamenőleg egy összegben járó kiegészítés. Lapunk számításai szerint egy átlagos összegű nyugdíj esetén közel 100 ezer forinttal lehet majd több holnap a számlákon a szokásosnál. A novemberi nyugdíj és k
Századik vállalkozásként csatlakozott az NCT Ipari Elektronikai Kft. a Modern Mintaüzem Programhoz, jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára szerdán Taksonyban.
A magyar tárcavezető találkozott Merav Michaeli közlekedési miniszterrel (édesanyja a magyar származású Suzan Kastner), akivel közlekedésfejlesztési kérdésekről tárgyalt a magyarországi vasút- és repülőgép-fejlesztési kormányzati program kapcsán, valamint egyeztettek a hidrogén meghajtású járművek jövőbeli felhasználási lehetőségeiről. A miniszter
„A napokban kaptuk meg az adatokat Magyarországról, ahol több, mint 1 millió embert oltottak be a Szputnyik V vakcinával és csak 0,4%-uk betegedett meg az oltást követően” – jelezte Mihail Murasko orosz egészségügyi miniszter (képünkön) az orosz parlament egészségügyi bizottsága előtt.
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben csütörtök reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizapiacon. A dollárral és a svájci frankkal szemben a forint idei leggyengébb jegyzését érte el. Az eurót a szerda esti 363,19 forint után csütörtök reggel 363,95 forinton jegyezték.
8394 új koronavírus-fertőzöttet igazoltak Magyarországon, ezzel a járvány kezdete óta összesen 931 414 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 132 beteg, így az elhunytak száma 31 751 főre emelkedett.
Lefelé módosította a német gazdaság növekedésére adott előrejelzését szerdán a szövetségi kormány mellett működő független gazdaságpolitikai tanácsadó testület, az úgynevezett gazdasági bölcsek tanácsa.
Bár a nem ipari méretben végzett pálinkafőzés adómentessé tétele idén januártól átlagosan több mint harmadával olcsóbbá tette a gyümölcspárlatok előállítását, a pálinkafőzők mégsem lehetnek maradéktalanul elégedettek az idei évvel: a fagy ismét jelentős terméskiesést okozott, a külföldi vendégek elmaradása pedig további érzékeny veszteségeket okozo
8394 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 931 414 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 132 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 31 751 főre emelkedett.
Bennfentes kereskedéssel és 450 ezer dollárnyi illegális nyerészkedéssel vádolják Amerikában a McKinsey tanácsadó cég egyik volt alkalmazottját – számol be a hírről a Financial Times.
Miközben szállítási nehézségekről, hiányról szólnak a híradások, a játékokat – tette közzé az egyik forgalmazó – mindez nem érinti. A játékpiac ugyanis „előfinanszírozott”, így az ünnepi árukészlet már a nyáron beérkezett.
2021. november 16-18. között ismét megnyitja kapuit az Automotive Hungary Nemzetközi járműipari beszállítói szakkiállítás a Hungexpo Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központban. Regisztráljon most és tekintse meg díjmentesen a szakkiállítást!
A Da Vinci Kids, a szórakoztató oktatási app a Vodafone Magyarország kínálatában is elérhető. A bevezetés apropóján a Da Vinci interaktív online eseménnyel jelentkezik a Magyar Nemzeti Múzeummal közösen, ahol regisztrált résztvevők a Tudomány világnapja alkalmából magyar tudósok találmányaival ismerkedhetnek. A Da Vinci Kids az első gyermekeknek sz
Úgy tűnik, a Gyurcsányék vezette baloldal miniszterelnök-jelöltje vagy nem tudja, melyik politikai oldalhoz tartozik, vagy mindig hazudik, aztán néha elfelejti, mi volt az előző hazugság.
Sok a tapasztalt IT-s, de az utánpótlással gondok lehetnek a magyar informatikai szektorban, derült ki a kifejezetten a technológiai szektorban állásokat kínáló portál, a No Fluff Jobs legújabb nemzetközi kutatásából.
Egyre több jel mutat arra, hogy a koronavírus-járvány terjedésében nagy szerepet játszhat a vakcinák csökkenő hatékonysága. Amennyiben a legfrissebb kutatási eredményekből indulunk ki, akkor számításaink szerint akár több millióval több ember lehet Magyarországon fertőzőképes, mint ami a nyers oltási statisztikából következik.
Közölték, hogy hány magyar kapta el a koronavírust oltás után, ám az adatokból semmilyen érdemi következtetést nem lehet levonni - állapította meg az NNK leveléből a Telex.
Októberben több mint 20 magyar szerző könyvére volt kíváncsi az olvasóközönség, Orvos-Tóth Noémi Örökölt sors című könyve pedig több mint 1000 napja szerepel a Bookline havonta megújuló sikerlistáján. A múlt hónapban Bödőcs Tibor, a @nemakarokbeleszólni-lányok, valamint Náray Tamás könyvei iránt érdeklődtek a legtöbben – ez a Bookline októberi sike
A globális felmelegedés elleni harc egyik fegyverének számító elektromos gépkocsik egyes térségekben szennyezőbbek benzinmotoros társaiknál, mutatta ki a Radiant Energy Group tanulmánya. Elvileg az is környezetbarátabb, ha nappal vagy délután töltjük az autót, persze a többség éjjel tölt, amikor az áram többnyire gázból vagy szénből származik.