Állatvédők tiltakoznak az ellen, hogy az Európai Állatkertek és Akváriumok Szövetsége felnőtt hím gorillákat tervez leölni. Az állatvédők szerint ezeket az egyedeket vissza kellene engedni a vadonba.
A közhiedelemmel ellentétben Magyarország nem víznagyhatalom, sokkal inkább a szélsőségek jellemzik a vízháztartásunkat, mindeközben több víz folyik ki az országból, mint amennyit a folyók behoznak. Összességében folyókban gazdag, de csapadékban szegény ország vagyunk, és a folyóvizeinkből mintegy 37 van kiszáradófélben, miközben két évvel ezelőtt
A politikai kommunikációnak egyetlenegy mércéje van: hoz-e szavazatot, vagy sem? A politikai brand azonban azon áll vagy bukik, hogy egy politikus vagy egy párt tudja-e hozni, amit a szavazók várnak tőle: az integritást – mondja lapunknak a márkatanácsadó. Kőszegi András több évtizedes vállalati tanácsadási tapasztalattal válaszolt kérdéseinkre: Mi
A Montréali Egyetem kutatói fejlesztettek ki egy olyan módszert, amellyel viszonylag biztosan megmondható, melyik koronavírusos betegnek van nagyobb esélye a halálozásra.
Az X-Faktor volt az elmúlt hét legnézettebb műsora. Az RTL Klub egy filmmel is egész jó nézőszámot ért el, a TV2-n pedig erősen kezdett a Farm VIP. A korábbi héthez képest az RTL Klub és a TV2 főműsoridős közönségaránya is csökkent a mögöttünk álló hét napban. Viszont a TV2-é többet csökkent, így nőtt a két […] A Nézettség: RTL-es produkció az élen
A találkozó központi kérdése, hogy miként őrizhetjük meg a bolygót a következő generációknak. A Planet Budapest 2021 fővédnöke Áder János köztársasági elnök – számolt be az M1 Híradója.
A személyautók kötelező gépjármű-felelősségbiztosításának (kgfb) átlagos állománydíja 44 ezer forint volt az idei harmadik negyedév végén, 3 százalékkal kevesebb, mint az előző év azonos időszakában, ezen belül a budapesti autók átlagos díja 11 százalékkal csökkent ugyanebben az időszakban - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn, friss negyedé
A Moderna vezérigazgatója Stephane Bancel úgy véli, hogy az amerikai cég és más vállalatok vakcinája is kevésbé lehet hatékony a koronavírus omikron variánsával szemben – írja a Daily Mail.
A magyar gazdaság Európában az egyik leggyorsabban indult újra, az év közepére már meghaladta a járvány előtti szintet; idén 6,8 százalékos, jövőre pedig 5 százalék feletti növekedés várható.
Magdalena Anderssont múlt héten egyszer már megválasztotta a parlament, de mindössze hét órával ezt követően le is mondott, miután a Zöld Párt kilépett a kormánykoalícióból az ellenzék által benyújtott alternatív költségvetési tervezet elfogadása miatt.
Erről az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért felelős helyettes államtitkára, Simon Attila Istvén beszélt egy konferencián Békéscsabán.
Vera Jourová értékekért és átláthatóságért felelős uniós biztos szerint az Unió mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy a média betölthesse alapvető szerepét a demokráciában.
A volt miniszterelnök arról is beszélt, hogy az ellenzéknek nem azt kellene bizonygatnia, hogy tudnak feles többséggel alkotmányt módosítani, hanem azt, hogy jól fognak kormányozni.
Van egy rózsákkal beborított világ, amit a háború sem tudott tönkretenni. Ebben a vajdasági világban a rózsa nem csupán a szépséget jelenti, hanem a mindennapok harcait, a családtörténetet és a túlélést is. Hogyan ismerjük fel a bezárkózást saját, örökölt történetünkbe, hogyan szabadíthatjuk fel ez alól magunkat? Danyi Zoltán megírta az év legszebb
A gombakomposzt újrahasznosítására dolgoznak ki új megoldást uniós támogatással a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és az Új Champignons Kft. munkatársai - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.
Egy mára milliárdos cégcsoportot felépítő zalaegerszegi polihisztor, Péntek Károly, a Windoor cégcsoport tulajdonosa lett az Év Fiatal Vállalkozója díj 2021 nyertese – írja a Piac és Profit.
Az elmúlt évtizedekben számos területen kipróbálta magát az erotika koronázatlan királynője. Cikkünkben nemcsak eddigi életét és pályafutását mutatjuk be, de a jövőbeli terveit is eláruáljuk. Annyi biztos, hogy nyugdíjas korában sem unatkozik az egykori pornószínésznő.
A nyugati országrész és a főváros kedvezőbb helyzetét mutatja a Takarék Index 2021-es élhetőségi rangsora: Budapesten a legkedvezőbb az összkép, de bűnözésben vagy a megfizethetőségben a főváros rosszul szerepel.
Erősödött a forint hétfő estére a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon: 0,4 százalékot ért el az euró, 0,3 százalékot a dollár, és 0,2 százalékot a svájci frank ellenében.
A gombakomposzt újrahasznosítására dolgoznak ki új megoldást uniós támogatással a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és az Új Champignons Kft. munkatársai - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.
Magyarországon 70 százalékos az átoltottság, ami tovább emelkedik majd, az lenne a legjobb, ha akár a 100 százalékot elérné - egyebek között erről beszélt az ATV-stúdiójából a CNN-nek nyilatkozva a külgazdasági és külügyminiszter.
A meghosszabbított oltási akcióhét keretében további több mint 60 fővel bővül a kórházakban, egészségügyi intézményekben folyamatosan szolgálatot teljesítő katonák létszáma.
Póta György az RTL Híradónak azt mondta, egyre több szülő keresi fel, mert a járvány miatt szorongásos tünetekkel küzd a gyereke, de nem tudja hova tovább küldeni őket, annyira túlterheltek a gyermekpszichiátriai osztályok.
A Szegedi Tudományegyetem harmadik éve folyó kutatásai szerint növekszik a mikroműanyagok mennyisége a Tiszában, a szennyezés elsősorban kommunális eredetű - közölte a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-vel.