Az MVM Csoport új tanműhelyt hozott létre Salgótarjánban a jövő villanyszerelő szakembereinek képzésére; az idei tanévben 12 tanuló kezdte meg tanulmányait a duális képzés keretében, amelyben a helyi iskolák is aktív szerepet vállalnak - közölte a cégcsoport szerdán az MTI-vel.
Idén 1 százalék alatt, jövőre viszont - a lakossági fogyasztás bővülésének köszönhetően - kicsivel 3% feletti ütemben bővülhet a magyar gazdaság - vélik a CIB Bank szakértői. Frissített előrejelzésük szerint 2024 végére a 400-as szintig erősödhet vissza a forint az euróval szemben, a következő két évben pedig kicsit e felett alakulhat az árfolyam.
Rég várt pozitív fordulatot hozott a július-szeptemberi időszak az önkéntes nyugdíjpénztárak taglétszámában, amivel párhuzamosan folytatódott az egészségpénztári tagság gyarapodása is. Szintén fontos eredmény, hogy az öngondoskodók eddig egyetlen esztendő harmadik negyedében sem tettek félre olyan magas összeget nyugdíj- és egészségügyi célra, mint
"A színpad készen állhat arra, hogy Trump csökkentse az Ukrajnának nyújtott támogatásokat, hogy Zelenszkijt tárgyalásokra kényszerítse Oroszországgal."
Ukrajna és Oroszország a háború miatt aligha tudna megállapodni az év végén lejáró gázszállítások meghosszabbításokról, de mindenki keresi a megoldást. Ennek lehet egy lépése a mostani szlovák–azeri üzlet.
A vashiány leggyakrabban fáradtsággal, sápadt bőrrel vagy gyakoribb megbetegedésekkel jár, de sokan nem tudják, hogy ennél jóval több, sőt, meglepően bizarr tünetek is figyelmeztethetnek rá.
Minden év végén kérdéses, hogy az egyes kereskedelmi láncok miként döntenek az ünnepi nyitva- illetve zárvatartási rendjükről. A vásárlói vagy a munkavállalói igényeket tartják-e szem előtt, esetleg kompenzálják-e dolgozóiknál az ünnepek alatt végzett munkát? Folyamatosan frissülő cikkünkben összefoglaljuk, mit lehet tudni a 2024-es év végéről.
Egy friss kutatás szerint a TISZA Párt népszerűsége a Fidesz-KDNP elé került, és négypárti parlament jöhetne létre, ha most tartanának választásokat. Az IDEA Intézet 2024. október 31. és november 8. között végzett felmérése szerint ez az elmozdulás a jelenlegi politikai hangulatot tükrözi. Ugyanakkor azt fontos megjegyezni, hogy a most vasárnap kit
A második Trump-kormány célkeresztjébe elsősorban Mark Milley volt vezérkari főnök és emberei kerülhetnek, aki állítólag korábban lefasiztázta a republikánus elnököt.
Komárom-Esztergom vármegyében is kimutatta a madárinfluenza vírus jelenlétét a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma. Az érintett állomány felszámolása és a járványügyi nyomozás folyamatban van.
Csütörtök hajnalban teljes terjedelmében égett egy csarnok Budapest IX. kerületében, a Soroksári úton. Később az is kiderült, hogy a raktárépület Jákob Zoltáné.
Új impulzusokra várnak a befektetők a tőzsdéken, a Donald Trump megválasztását követő tőkepiaci lendület lelassult, szerdán a vezető amerikai és európai részvényindexekben csak mérsékelt elmozdulások voltak, és csütörtökön is kis pluszokkal indult a nap. Közben az OTP új történelmi csúcsra emelkedett. Piaci összefoglalónkban folyamatosan követjük a
Ismeretlen támadók ellophatták a Védelmi Beszerzési Ügynökség összes anyagát, a rendszert zárolták, és ötmillió dollárt követelnek azért, hogy ne publikálják a dokumentumokat.
A második Trump-kormány célkeresztjébe elsősorban Mark Milley volt vezérkari főnök és emberei kerülhetnek, aki állítólag lefasiztázta a republikánus elnököt.
Újabb botrányos hangfelvétel került nyilvánosságra, ezúttal saját pártjának EP-képviselőiről beszél minősíthetetlen stílusban Magyar Péter. A Tisza Párt elnöke szerint ugyanis Soros-ügynökök, idióták és tehetségtelenek azok, akiket a párt delegált az Európai Parlamentbe, ahol 10 millió forintos fizetést vesznek fel érdemtelenül. Egészen elképesztő
A magyar lakosság egészségértése, egészségtudatossága még mindig alacsony szinten van, pedig az egészségműveltség, a kapott vagy szerzett információ helyes értelmezése szoros összefüggésben áll az egyén egészségi állapotával.
A világ népességének elöregedésével az életkorral összefüggő egészségügyi ágazatok gyorsan bővülnek, ami közel négymillió egészségügyi szakember hiányához vezet a WHO legutóbbi becslései szerint.
Most már tényleg itt van a nyakunkon a tél, ami néha-néha már beköszön: az országban több helyen is hószállingózásra és zúzmarás tájra ébredhettek. Az idő továbbra is túlnyomóan borult, párás, helyenként ködös, a hőmérséklet pedig akár fagypont alá is mehet. A jövő héten viszont nagy fordulatot jöhet.
Ma délelőtt 10 órakor Kormányinfót tart Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő – derült ki a Kormányzati Tájékoztatási Központ közleményéből.
D. Tóth Krisztina népszerű YouTube-on és a Spektrum Home csatornán futó sorozata, az Elviszlek magammal nemzetközi pályára lép. Az autós talkshow ugyanis egy cseh adaptációt fog kapni az AMC megrendelésére. D. Tóth Krisztina maga mutatta meg a cseh változat műsorvezetőjét.
Válogass okos háztartási gépekből, elektronikai termékekből és számítástechnikai eszközökből, amelyek egyszerűsítik a mindennapokat és csökkentik az energiafogyasztást.
A harmadik negyedévben a naptárhatással kiigazított adatok szerint 0,2 százalékkal csökkent Románia GDP-je 2023 azonos időszakához képest – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
2025-ben az önkéntes nyugdíjpénztári (ÖNYP) megtakarítást immár lakáscélra és szabad felhasználású jelzáloghitelek törlesztésére is fel lehet majd használni. A money.hu szakértője megnézte, hogy mikor érdemes egyáltalán előtörlesztésben gondolkodni.
Közel a hároméves bérmegállapodás a munkaadók és a munkavállalók között, de a kormány szükségesnek látja a beavatkozást, és továbbra is a radikális emelés pártján áll. Mi történt? Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón jelentette ki, hogy a kormány továbbra is a radikális béremelések pártján áll. A miniszter s
A Lidl egyik állandó terméke a szeletelt kenyér, amelyből többfélét is kínál vásárlóinak az üzletlánc. Az egyik ilyen toastkenyér a Tastino márkájú többmagvas szelet, melynek nemrég megújult a csomagolása és maga a kenyér összetétele is megváltozott.
A kormány döntött a fiataloknak adható adómentes lakhatási támogatás bővítéséről – jelentette be a mai kormányinfón Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter.
"Ha valaki a saját EP-listáján Soros-ügynököket helyez el, és sajátmaga is így minősíti őket, akkor vagy neki, vagy pedig a Soros-ügynököknek kell lemondani" - mondta Gulyás Gergely a kormányinfón.