Az otthoni munka áldás, de ugyanúgy átok is lehet; attól függ, hogyan használjuk ki az előnyeit, és hogyan kerüljük el a hátrányait. Szakértőnk, Őri Júlia cikkét olvashatjátok.
Mire kitavaszodik, legyen egészségesebb a hajad. Néhány dologra figyelj oda, és akár pár hónap alatt dúsabbá, szebbé varázsolhatod a hajkoronád. Mutatjuk az ötleteket!
Mielőtt bárki belevágna az edzésbe, érdemes átgondolni, pontosan mit is szeretnénk elérni és milyen út vezethet a leghatékonyabb eredményekhez. Dr. Matusovits Andrea, a Budai Kardioközpont sportorvosa, aneszteziológus, intenzív terapeuta szerint a mozgás a szív-érrendszer egészségének is egyik legjelentősebb védőfaktora, azonban e téren is fontos a
Még a télben járunk, de lassan ideje kitalálnod, milyen legyen a nyári ruhatárad, mik legyenek az alapdarabok. Egy biztos, legyen köztük néhány csíkos holmi, ragyogni fogsz ezekben a cuccokban!
A köhögés soha nem normális állapot, annak mindig oka van, amit fel kell deríteni: ez lehet banális ok, mint a megfázás, de állhat komolyabb betegség is a háttérben.
Mutatunk 9 szobanövényt, amelyek a hálószobába téve tisztítják a levegőt, nyugtató hatásúak, ellazítanak és csökkentik a szorongást. A jó alvás titka a megfelelő szobanövény?
Tejcsokoládé, keserű csokoládé, fehér csokoládé, töltött vagy töltetlen: a csokoládé ma már számos változatban kapható. Gyerekek, felnőttek, fiatalok és idősek hazánkban is évente több kilót esznek meg belőle. Sokak számára a csokoládé fogyasztása jutalmazást, boldogságot jelent.
Az ülőmunka, a számítógép, a mobiltelefon és a táblagép használatának előtérbe kerülésével szinte napról napra nő a nyak- és vállmerevséggel, fejfájással, migrénnel és karba sugárzó fájdalommal küzdők száma. A mozgáshiány, a helytelen, egyoldalú terhelés (pl. a napi több órányi görnyedt tartással járó irodai munka, SMS-ezés, tabletezés stb.) és az
Hollywood? Ugyan már... A magyar filmtermésben is akad néhány fontos darab, amit érdemes talonban tartani, ha végképp nem bírsz kikászálódni a levertségből.
Míg az Alzheimer-kór kezelésében a legtöbb gyógymód a memória javítását célozza meg, az Ohiói Állami Egyetem Wexner Orvostudományi Központjának kutatói mély agyi stimulációs eljárással próbálkoznak a betegek problémamegoldó és döntéshozó képessége csökkenésének lelassítására.