Az 1974-es Párizsi Autószalonon csodálhatta meg először a nagyvilág, így bizony már 40 gyertyát fújhat el születésnapi tortáján a Citroën egyik legmerészebb, legstílusosabb modellje. Korszerű turbódízel motorjai, izgalmas GTi változata és hidropneumatikus futóműve a CX-et kiemelte korának mezőnyéből.
Az október elején kezdődő Párizsi Autószalon hajrájában a Škoda közzétette az első fotókat a Fabia új generációjáról, amelyet most műszerfali képpel is tetézett. Az alaposan megújult modell a várakozásoknak megfelelően nem lépett túl messzire önmagától: a formai és a műszaki alapokat is megőrzite. Ennek ellenére a lemezek alatt találunk jócskán újításokat.
Noha számos autógyártó állít a PR gépezet élére híres, ismert személyiséget, aligha találunk hitelesebb párost, mint a Land Rover és Bear Grylls duettjét. A kalandor méltó módon képviseli majd a márkát, hiszen legalább annyiszor megjárta már a természet poklát, mint a britek terepjáró modelljei.
Mint azt már jól tudjuk, a BMW és a Toyota között igen szoros barátság alakult ki, melynek keretein belül eddig motorok megosztásáról, elektromos fejlesztésekről és egy vadonatúj sportautó alapjainak megalkotásáról esett szó leginkább. Most azonban úgy tűnik, a japánok egy egész autót kölcsönvennének a németektől, méghozzá az 1-es sorozat személyében.
Már évek óta várjuk hatalmas érdeklődéssel a márka 12 éve, szinte változatlan formában kapható SUV-jának, az XC90-nek az utódját, melyet az októberi Párizsi Autószalonon mutatnak majd meg először élőben a nagyközönségnek. Most azonban úgy tűnik, vége a várakozásnak, hiszen a hivatalosan leleplezett utastér után most az autó külső vonalait is megismerhetjük.
A Nissan Note érdekes területen lavírozik: bár a gyártó az új pozicionálás alapján praktikus kisautónak nevezi, kategóriáját tekintve valójában valahol a városi B-kategóriás modellek (Opel Corsa, VW Polo és társaik) és a mini egyterűek (Kia Venga, Opel Meriva, Citroen C3 Picasso stb.) között mozog. Éppen ezért sok esetben épp két szék közé, a pad alá kerül a vásárlási döntések során, pedig…
Nem, hogy visszatért a játékba, de jó húzással egyenesen a jövőbe katapultál a Volvo. Sok hónapnyi ízelítő és előzetes után végre lehullott a lepel az XC90 új generációjáról, amely alapjaiban határozza meg a márka jövőjét. Az előzetesen már kóstolt recepthez pedig hűek maradtak a tervezők.
A Daimler jelenleg is birtokában van az Aston Martin részvények 5 százalékának, ám az interneten keringő híresztelések szerint ez sem elég: a konszern a sportautó-gyártó teljes felvásárlását mérlegeli.
Új idők friss szeleit meglovagolva úgy tűnik, hogy a BMW egyre inkább szakít a hagyományaival. Elsőként az elsőkerékhajtás javára szakít a hátsó kerekek meghajtásával, most pedig az akut hátulkaparós M modellekkel kacsintgat az összkerékhajtás irányába.
A Renault már eddig sem vette félvállról a Dacia sorsát, hiszen a folyamatos fejlesztések mellett egyre jobb autókat készít a volt román márka neve alatt, a modellkínálat kiszélesítéséről nem is beszélve. Most azonban egy új szintre emelnék a franciák fiókgyártójukat: a Sanderót veszi kezelésbe a Renault Sport egy „forró ferdehátú” megalkotásának érdekében.
A prémiumgyártók egyre szélesedő modellpalettájának egyik vonzata, hogy bizony rendet kell tenniük a típusnevek világában. Ez pedig hatványozottan igaz a BMW és a Mercedes-Benz névadási stratégiájára, hiszen a bajoroknál például egyszerre fut 2-es sorozat néven egy hátsókerekes kupé és egy elsőkerekes egyterű – igaz, utóbbi Active Tourer utónévvel. A Mercedes-Benznél pedig az SUV szegmensben…
Az Audi manapság egyre több fejlesztéssel hívja fel magára a figyelmet. A hamarosan megjelenő, finomabb működést ígérő négyhengeres motorjaik mellett most autójai elektromos rendszerét javítaná, mellyel eddig nem várt előnyöket élvezhetnének a felhasználók.
Az autógyártók fejlesztésének középpontjába az utóbbi években minden kétséget kizáróan a motorok kerültek. Noha fontos a karosszéria, a futómű és persze az utastér is, valamint a formaterv sem elhanyagolandó rész, mégis, a fogyasztás csökkentése körüli felhajtás, az NEDC fogyasztásmérés minél kisebb értékkel való abszolválása az erőforrások hihetetlen fejlődését hozta magával.