Itt az év végi kgfb-kampány időszaka, vagyis több százezer autós döntheti el, kinél és mennyi kötelező szeretne fizetni. Az árak viszont várhatóan emelkedni fognak.
Magyarországon az elmúlt 20 évben 15,1 százalékról, 19,9 százalékra nőtt a 65 év felettiek aránya a lakosságon belül. Hazánkban az egyik legalacsonyabb a 65 évesek várható élettartama: a jelenlegi nyugdíjkorhatár elérésekor a nők várhatóan még 18,6 évet, a férfiak 14,8 évet élnek.
Egyre több részletszabály derül ki a kormány döntése után. A Nemzeti Népegészségügyi Központ közleményben tájékoztatott, mi várható a szociális intézményekben és a kórházakban.
Elindult az Első Yard, a Pénzcentrum podcastsorozata, amiben azt mutatjuk be, hogy milyen életutakat jártak be olyan magyarok, akik maradandót alkottak az üzleti életben. Az első rész Gerő Viktor befektetőről szól, aki korábban a Vatera ügyvezetője, most pedig – egyéb befektetései mellett – a Meska kézműves dizájn piactér társtulajdonosa.
A betegek védelme és a járvány megfékezése érdekében az országos tisztifőorvos november 1-jétől látogatási tilalmat rendelt el Magyarország valamennyi fekvőbeteg szakellátást nyújtó intézményében.
Suhajda Dánielt, a Jóban Rosszban Fehér Rolandját a gödör aljáról kaparta ki második felesége, amikor kiderült, hogy valójában nem az az édesapja, aki évtizedeken át annak hitt. Mindez egy családi vita során, egy odavetett mondattal derült ki, de arra végképp nem számított, hogy egyik apjának sem lesz fontos. Ehhez képest a sorozat vége kifejezette
Végtelenül kiszolgáltatottak vagyunk a digitális infrastruktúrának: akár egy szuper-napvihar vagy más természeti jelenség is tartósan leállíthatja modern civilizációnk virtuális vérkeringését. Keleti Arthur kibertitok jövőkutatóval, az Informatikai Biztonság Napja alapítójával készített interjút a Hetek.
Vészfrissítési riadót adtak ki a Chrome böngészőhöz, érdemes nem halasztgatni a programok kijavítását. Jótanácsok, hogy miként lehet manuálisan frissíteni böngészőt!
Drágult a temetés, mert drágult a koporsófa és a benzin, de januárban további 10 százalékos áremelkedés várható, részben a minimálbér növelése miatt – mondta az InfoRádiónak az Országos Temetkezési Egyesület és Ipartestület elnöke. Puskás Béla szerint az államnak csökkentenie kellene a temetkezés áfáját, és teljes mértékben át kellene vállalnia a t
Magyarország összes szakosított ellátást nyújtó szociális intézményében az intézmény vezetője saját hatáskörben dönthet és rendelhet el az intézményre vonatkozóan elhagyási és látogatási tilalmat hétfőtől - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) szombaton az MTI-vel.
Döntött az Emberi Erőforrások Minisztériuma a szalagavató bálokkal kapcsolatban. A tanulók és a tanárok korlátozások nélkül részt vehetnek majd az ünnepségeken. A szülőkre és vendégre viszont szigorú szabályok vonatkoznak majd.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk. A felolvasott hírek itt érhetőek el: https://podcast.hirstart.hu/friss-hirek/2021/10/30/5647/
A kormány egyik kedvenc bankára személyesen fáradt el a K&H-hoz, hogy jelezze: baj lesz abból, ha politizáló emberek ülnek a belga tulajdonos igazgatóságban.
Egy darabig azt hittük, a mostani óraátállítás lesz az utolsó, de most senkinél nincs napirenden a kérdés. Van viszont olyan uniós ország, ahol már eldöntötték, mit csinálnak a következő években.
Két évig sem tartott ki Tatabányán a nagy ellenzéki összeborulás. A polgármester asszony szerint egyes ellenzéki képviselők a Fidesz–KDNP-frakció érdekeit támogatták.
Kihúzták az Ötöslottó 2021/43. heti nyerőszámait; a sorsolást ezúttal is élőben közvetítette a Pénzcentrum. Mivel ezen a játékhéten sem volt telitalálat, így a 44. héten 1 milliárd 870 millió forint keresi majd gazdáját az ötös lottón.
Vasárnap hajnali 3-kor 2 órára kell majd átállítani az órákat. Ennek köszönhetően többet aludhatunk és egy kisvárosnyi energiát is megspórol az ország, a többség mégis eltörölné az óraátállítást. Az Európai Unió napirendre vette a kérdést, de a tagállamok továbbra sem tudnak megállapodni abban, hogy a téli vagy a nyári időszámításra álljanak át, ez
Van olyan étterem, amely hétfőnként bezár a szakácshiány miatt. Olyan hely is akad, ahol foglalt jelzést az asztalra rakva trükköznek, mert nincs, aki elkészítse vagy kivigye az ételt. A vendéglátást érintő, nagyjából 40-50 ezres munkaerőhiányt már csaknem az egész szakma megsínyli, miközben a negyedik hullám is megérkezett. A korábbi országos tisz