Szeptemberben 2,3 százalékkal csökkent a hazai bruttó áramfogyasztás az előző év azonos időszakához képest - derül ki a Magyar Energetikai és Közmű-szabályzási Hivatal (MEKH) pénteken közzétett szeptemberi riportjából.
Magyarország az ukrajnai háború szempontjából békefórumként tekint a Türk Államok Szervezetére (TÁSZ) - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök pénteken az üzbegisztáni Szamarkandban, a szervezet csúcstalálkozóján.
Matematikát és informatikát tanít 25 éve az a Pest megyei pedagógus, akinek októberi fizetéséből 33 ezer forintot vont le a tankerülete -közölte a Szabad Európa.
Magyarország az ukrajnai háború szempontjából békefórumként tekint a Türk Államok Szervezetére (TÁSZ) – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök pénteken az üzbegisztáni Szamarkandban, a szervezet csúcstalálkozóján. A csúcs előtt magyar–üzbég üzleti együttműködések kerültek terítékre.
Az Egyesült Államok és Oroszország közötti háborúvá vált az ukrajnai konfliktus, amelynek középpontjában az ukránok állnak – ez is téma volt a 48 perc – Házigazda: Lánczi Tamás című műsorban.
A jelenlegi nehéz és bizonytalan globális helyzetben Magyarország számára hatalmas versenyelőnyt jelent a részvétel a Türk Államok Szervezetének (TÁSZ) munkájában - jelentette ki pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az üzbegisztáni Szamarkandban.
Bár a magyarok is egyre inkább preferálják a bankkártyás és online fizetéses megoldásokat, előfordulnak olyan élethelyzetek, amikor a készpénznek még mindig nincs alternatívája. Ilyenkor a legtöbbeknek komoly könnyedséget nyújt az államilag garantált 150 ezer forintos keret, amin belül ingyenes juthatunk hozzá pénzünkhöz bármelyik magyarországi ban
A 24.hu forrásai szerint azt a munkát, ami az alá tartozó minisztériumban maradt, három nap alatt el lehet végezni, ez pedig már nem jelentett kihívást a miniszternek.
Novembertől ismét jogellenesen, két részletben fizeti ki a béreket az ISD Dunaferr – derül ki a Vasas Szakszervezeti Szövetség Facebook-oldalán megjelent közleményből - írja a merce.hu.
A makrogazdasági adatok azt mutatják, hogy Oroszország jól bírja a szankciókat, míg Európában az emberek húsbavágóan érzik a háború és a szankciók hatásait.
A magyar határ térségében is gyakoriak az illegális migráció miatti fegyveres incidensek, a Horgosnál talált fiatal férfi holtteste sokadik példája ennek - mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli műsorában.
A kormányfő jó egy hónapja kérte Matolcsy György jegybankelnököt és utasította Varga Mihály pénzügyminisztert, hogy vigyék le az inflációt 2023 végére 10 százalék alá. Kérdés, mi lehet ennek a záloga? Hogy az ársapkák nem, azt most már nemcsak a független közgazdászok vallják – maga Gulyás Gergely miniszter ismerte el a Kormányinfón, hogy a tojás é
A népszerű dalok mellett ikonikus előadók idézik fel a korszakot, köztük Nádas György Jó pihenést! című műsorának vendégei, Korda György és Balázs Klári.
Autóbuszok járnak a fogaskerekű helyett egész télen, az ideiglenes üzemszünet a tervezett tavaszi pályafelújítás végéig tart a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteki tájékoztatása szerint.
A kisboltok nem tudnak az egyéb termékeken nagyobb árrést alkalmazni. Az ársapkás termékek minimálisan segítik az infláció visszaszorítását. Az egyeztetések folynak a kormánnyal.
Lehet-e más megközelítése az orosz-ukrán háborúnak? Érthetjük-e a megszokottól eltérő szempontok szerint a világot? Láthatjuk-e benne a saját helyünket árnyaltabban? Rónai Egon Demkó Attilával biztonságpolitikai szakértővel, hazánk korábbi NATO-képviseletének védelempolitikai vezetőjével beszélgetett a Húzósban.
Ortopéd szakorvosokat vett őrizetbe a rendőrség, mert a gyanú szerint csaknem háromezer ember személyes adatával visszaélve írtak fel gyógyászati segédeszközöket, amelyek után a gyártók törvénysértően hívták le a támogatást a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőtől (NEAK) - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) igazgatóhel
A korábbi főpolgármester a Magyar Nemzetnek adott interjúban Karácsony Gergely tevékenységének elmúlt időszakára utalva úgy fogalmazott: ma csak olyan fejlesztés van a városban, amelyet az előző városvezetés kezdett el.