A projekt tervezetten 3,49 milliárd forint európai uniós támogatás mellett, 4,04 milliárd forint teljes költséggel valósul meg - tudatták. A program társfinanszírozója a magyar állam - közölte a Honvédelmi Minisztérium hétfőn az MTI-vel.
Menni, vagy nem menni? Sokak számára ez a kérdés az újpesti Erdősor utca egyik társasházában, ahol két éve próbálják megvalósítani álmukat egy 60 lakásos épület lakói. Liftet szeretnének a 80-as évekbenben épült, négyszintes házra. Ám ehhez a jelenlegi törvény értelmében a lakók 100 százalékának a hozzájárulása szükséges, viszont vannak néhányan, a
Moszkva nagyra értékeli történelmileg tartósnak, barátinak és bizalminak bizonyult kapcsolatait a latin-amerikai, ázsiai és afrikai országokkal, és kész korszerű fegyvereket felkínálni szövetségeseinek és partnereinek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az Armija-2022 haditechnikai fórum megnyitóján hétfőn a Moszkvához közeli Kubinkában.
A Telex kérdésére Salamon Gergő elárulta: már csak pár napig tervez a párt tagja maradni. A politikus korábban úgy nyilatkozott a portálnak: „ha Jakab Péter úgy döntene, hogy új pártot alapít, akkor nemcsak én fogok vele menni, hanem jó eséllyel a kelet-magyarországi tagság jelentős része”.
A Magyar Közlönyben a közelmúltban megjelent kormányrendeletekkel véglegessé vált a H5, H6 és H7 HÉV-ek nyomvonala, a kormány felgyorsítja az 5-ös metró fejlesztését - közölte a Fidesz-KDNP fővárosi képviselőcsoportja hétfőn közösségi oldalán.
„Nálunk sincs kolbászból a kerítés, de van támogató környezet.” Ilyen és ehhez hasonló szövegekkel keresnek tanárokat a Facebookon iskolák és tanárok. Egyre kétségbeesettebben már nem csak a hivatalos állásportálon hirdetnek állásokat. Közben a Diákok a tanárokért csoport közölte, támogatják a tanárokat, ha sztrájkolnak a tanév elején. Tüntetést is
Az energiaárrobbanás érintheti az iskolák működését is, hetek óta folyik a találgatás arról, hogy az emelt rezsiszámlákra hogyan reagálnak majd az oktatási intézmények, előfordulhat-e, hogy a spórolás jegyében online oktatásra álljanak át. Szombaton a Népszava arról írt, az ELTE Természettudományi Kara már vizsgálja a lehetőségét, átálljanak-e az o
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
Egyre több cégnél fizetésemelést követelnek a dolgozók a magas infláció, a növekvő élelmiszerárak és a dráguló rezsiköltségek miatt. Az ATV Híradónak több szakszervezet képviselője azt mondta: 5 és 12 százalék közötti béremelést harcoltak ki a munkavállalóknak, de a legtöbb esetben csak egyszeri kompenzációt adnak a dolgozóknak. A vasutasok szaksze
A polgármester vette meg egy négygyerekes Veszprém megyei család elárverezett házát, augusztus végéig ki is kell költözniük az épületből. A devizahitele miatt eladósodott család korábban hiába kért segítséget Béb község vezetőjétől, és most sem kaptak haladékot a költözésre. Erről elsőként a 24.hu írt. Gémesi György, a Magyar Önkormányzatok Szövets
Még öt nap van augusztus 20-áig, de már most felborult a közlekedési rend Budapesten. A Szent István napi ünnepségsorozat miatt hét kerületben is vannak korlátozások, ezek egy része a tömegközlekedést is érinti. Az ünnep közeledtével egyre több helyen változik a megszokott rend. Hétfőn délután a Duna fölött katonai gépek repültek.
Tumultus az utolsó pillanatban – a hétfői határidő előtt még sokan próbálták bediktálni az óraállásukat az MVM ügyfélszolgálatain. Éjfélig jelentheti be a július 31-i óraállását az, aki rögzítené a rezsicsökkentés korlátozása előtti fogyasztását. Éjfélig nyilatkozhatnak a közös mérővel rendelkező társasházak kezelői is a lakások számáról. Ők augusz
Mélységesen elítélik, egyben elfogadhatatlannak tartják a Sziget fesztivál szervezői, hogy a Tribade nevű barcelonai zenekar meggyalázta a fesztiválon részt vevő izraeliek zászlóját. A szervezők közleményben reagáltak a csapat tettére.
Egy friss országos kutatás szerint a magyarok rengeteg használaton kívüli elektronikai eszközt tárolnak otthon. Régi mobiltelefont például a lakosság 63 százaléka tart a fiókjában. Sokan tartaléknak őrzik ezeket, de többen nem is tudják, mit érdemes velük kezdeni, vagy csak nincs kedvük foglalkozni a kérdéssel.
A hőség és az aszály is fokozódik a következő napokban - közölte hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az aszállyal kapcsolatban a Facebook-oldalukon úgy fogalmaztak: "tragikus a helyzet".
A Miss Balaton szépségversenyt a koronavírus miatt két év kihagyás után rendezték meg. A top 12 lány közt a legtöbben már tapasztalt modellek és a szépségversenyek világa sem idegen számukra, de van köztük bébiszitter, versenytáncos, rádiós gyakornok és funkcionális táplálkozási tanácsadó. A zsűri egyöntetű döntése alapján a 25 éves, frissen szülés
Számításaink szerint mintegy 450 ezren buliztak az idei Szigeten. A nyitónap teltházas volt, további kettő, a pénteki és a szombati csaknem teltházas - mondta a fesztivál főszervezője hétfőn este az MTI-nek.
A Széchenyi-díjas szociológus arról beszélt: Magyarországon nagyon hiányzik egy olyan, feltétel nélküli alapjövedelem, ami már sok európai országban jelen van valamilyen formában. Mint mondta, a magyar társadalom mindig is többé-kevésbé elfogadta a kormánydöntéseket, kevés olyan eset van, amikor az emberek fellázadtak, és akkor sem nagy számban.
A Széchenyi-díjas szociológus arról beszélt: Magyarországon nagyon hiányzik egy olyan, feltétel nélküli alapjövedelem, ami már sok európai országban jelen van valamilyen formában. Mint mondta, a magyar társadalom mindig is többé-kevésbé elfogadta a kormánydöntéseket, kevés olyan eset van, amikor az emberek fellázadtak, és akkor sem nagy számban.
A szervezők számításai szerint mintegy 450 ezren buliztak az idei Szigeten. A nyitónap telt házas volt, további kettő, a pénteki és a szombati csaknem telt házas – közölte a Sziget fesztivál hétfő este.
Keményen visszaszólt a korábban uniós források felhasználásáért felelős helyettes államtitkárságokon dolgozó, mostanra a Momentum elnökségi tagjában politizáló Kele János Ujhelyi István kritikájára.
Ártalmatlannak tűnő tréfa miatt kellett az életével fizetnie egy 42 éves férfinak Tarpán. A támadója ököllel esett neki, a férfi pedig olyan erős ütést kapott, hogy eszméletét vesztette. A férfi haláltusáját tizennyolc éves fia is végig nézte. Az édesanyja nem érti, hogy a támadó miért van még szabadlábon.
Fele annyi szavazatot kapott, mégis a Kúria elnökének feleségét választották meg a Fővárosi Ítélőtábla tanácselnökének - erről írt a brit Observer. Kovács Helga Mariann a Polgári Kollégium tanács-elnökeként politikailag érzékeny ügyekkel is foglalkozhat. Lattmann Tamás nemzetközi jogász szerint az ügy nem segíti a megállapodást a helyreállítási pén
Hűsítő hírekkel jelentkezünk a forró nyárban. Utolsó szakaszához érkezett a sífutó- és szánkópálya fejlesztése a Normafánál: most telepítik a hóágyúkat és megérkeztek a területet bevilágító lámpák is.
Miközben a nyugati társadalom visszatérne pogány gyökereihez, nálunk egyre több fiatal érdeklődik a vallás iránt – mondta a Demokratának Michels Antal atya.
A művész régi patrónusa az állatkerti állatoknak, korábban két sziamang támogatója volt, majd Buana és Bulan, két Cebu szigeti disznó örökbefogadója lett.
Azonnali 5 százalékos nyugdíjemelést szeretne a folyamatosan emelkedő infláció miatt a Magyar Szakszervezeti Szövetség nyugdíjas tagozata. A szervezet ugyanis úgy látja, az élelmiszerárak emelkedését leginkább a kiskeresetű nyugdíjasok érzik a pénztárcájukon. A Pulzus kutatásából pedig kiderül az is, hogy a nyugdíjasok 22 százaléka érzi úgy, hogy m
Bár egyre gyakrabban láthatóak drámai felvételek a Balaton vízszintjéről, az még messze van a valaha mért legalacsonyabb értéktől. A tó legsekélyebb részén is lehet strandolni, bár a vízből sok helyen emelkedtek ki homokpadok. Sokkal rosszabb a helyzet a Velencei-tónál, de több folyónál, így a Dráván is annyira alacsony a víz szintje, hogy sok hely
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.