A vonatokon utazók biztonsága érdekében fokozott ellenőrzést tart szerdán a rendőrség Magyarországon is – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK).
A magyar tudomány évévé nyilváníthatja 2025-öt és 2026-ot kedden az Országgyűlés, amely dönthet a tavalyi zárszámadásról is. A parlament elkezdi a jövő évi adótörvények vitáját is.
Különös bejelentés érkezett a 112-es segélyhívó számra november 3-án este. A nem mindennapi történet szerint ugyanis egy félmeztelen nő feküdt egy, az M7-es autópálya leállósávján parkoló autóban. Állítólag többen is értesítették a rendőrséget a látottakról, de rendőri intézkedés végül nem történt.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
Különös bejelentés érkezett a 112-es segélyhívó számra november 3-án este. Többen is értesítették a rendőrséget a látottakról, de rendőri intézkedés végül nem történt.
Kedden sok napsütésre, csapadékmentes időre számíthatunk. Nyugaton fátyolfelhők jelenhetnek meg az égen. Hajnalra, reggelre helyenként pára, köd, illetve a fagyos tájakon néhol zúzmarás köd képződhet.
Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere kezdeményezte, hogy szüntessék meg az összes egyszemélyes fővárosi cégnél az igazgatóságokat, a testületek eddigi jogköreit pedig gyakorolja a Fővárosi Közgyűlés.
Delegációk közlekedése miatt 2024. november 8-ig megváltozik a forgalmi rend Budapest több kerületében. Sok parkolási tilalom már kedden reggel életbe lépett, ezt tetézik majd a forgalmi korlátozások, útlezárások.
Korábban azt javasolta, hogy jelentősen csökkenték a fővárosi cégek igazgatóságainak számát és létszámát, de a főpolgármester szerint most már ennél nagyobbat kell lépni, különben a budapestieknek nyújtott közszolgáltatások kárára mehet a helyzet.
Közeleg a karácsony, azaz a hazai halpiac főszezonja. A magyar halászok lázasan dolgoznak a Hortobágyon, hogy a megfelelő minőségű halat szolgáltassák a vásárlóknak idén is. Van olyan háztartás, ahonnan nem hiányozhat az ünnepi asztalról a hal: nekik jó hírrel szolgálhatunk, ugyanis a legnépszerűbb fajták nem drágulnak a piacon.
Hegyi Zsolt, a MÁV Csoport vezérigazgatója egy Facebook-bejegyzésében jelentette be, hogy elindult a Keleti-program, amely a 140 éves Keleti pályaudvar jelentős korszerűsítését célozza. Az elmúlt időszakban a pályaudvar két különböző váltóhibából fakadó siklás miatt került a hírek középpontjába. Ezek az események ártottak az utasok biztonságérzetén
Ideiglenes forgalmirend-változások lesznek Budapesten, káosz nem. Szerdától diplomáciai csúcstalálkozónak ad otthont Budapest. A több mint 50 delegáció közlekedése miatt néhány útszakaszt időszakosan lezárnak, amíg a védett járművek elhaladnak. Az úgynevezett dinamikus útvonal-biztosítás célja, hogy a forgalmat csak addig állítsák meg, amíg feltétl
A kitüntetés városban hosszabb ideje eredményesen tevékenykedő tudományos kutatónak vagy munkatársnak, képző- és építőművésznek, a közművelődés, közgyűjtemény, tánc, kórus, film, zene, színház, valamint a nyomtatott vagy az elektronikus sajtó területén hosszabb ideje dolgozó személynek adományozható.
A Republikon Intézet friss októberi közvélemény-kutatási eredményei azt mutatják, hogy a Fidesz-KDNP továbbra is vezet, de a Tisza Párt egyre közelebb kerül hozzá, miközben több ellenzéki párt is küzd a parlamenti küszöb eléréséért.
A MÁV-csoport vezérigazgatója kedden a Facebook-oldalán bejelentette, hogy megkezdődtek a Keleti pályaudvar váltókörzetének felújítását célzó munkálatok: a hónap végéig közel kétszáz faalj cseréjét hajtják végre a pályaudvar váltóiban.
Éjjel jégvirágok nyíltak Zabarban, csípős hideg volt a térségben kedd reggel. Már a küszöbön vannak a mínuszok, az ország egyes területein pedig már bekopogtattak a jeges reggelek. A fagyos éjjel ellenére azonban napközben verőfényes napsütés lesz az országban, csak néhol takarja majd fátyolfelhő az eget.
Orbán Viktor a Parlamentben és közösségi oldalán is keményen odaszúrt az ellenzéknek, mondván: azok, akik szerint a románok "elhúznak mellettünk", költözzenek oda. Az egyik megszólított politikus visszaszólt a miniszterelnöknek: nem akar elköltözni. Egy másik országgyűlési képviselő viszont a kormányfőt küldte el.
A MÁV vezérigazgatója bejelentette, hogy korábban, már a mai napon elkezdték a Keleti pályaudvar nagyszabású felújítását, kezdve az utóbbi időben sok fejfájást okozó váltórendszerrel. Hosszú munka lesz.
A miniszterelnök politikai igazgatója mondta korábban, hogy pont 56-ból kiindulva ők nem csinálták volna azt amit Zelenszkij elnök csinált. Most őt kérdezték a Somkuti-ügyről is.
Hétfőn elméleti előadásokkal kezdődött az Erasmus Blended Intenzív Program a Gál Ferenc Egyetem gazdasági karán. Az öt nemzet egyetemi hallgatói részvételével zajló mobilitási héten a vidékfejlesztés témaköre áll a fókuszban. Franciaországból, Lettországból, Szlovákiából és Románián belül Aradról és Kolozsvárról érkeztek egyetemi hallgatók a Gál
Futótűzként terjed a hír, miszerint új zenélő út épülhet hazánkban. Annak ellenére, hogy a Hatvan és Lőrinci közötti zenélő út nem aratott nagy sikert, van még terület Magyarországon, ahol felmerült, hogy felavatnak egy vadonatúj zenélő utat. Most úgy tűnik, a Jászságban tervezik a következő daloló útszakaszt.
A digitális adóztatásra vonatkozó csomagot is megvitatják az Európai Unió pénzügyminisztereinek tanácsülésén - közölte Varga Mihály pénzügyminiszter kedden Brüsszelben. A magyar elnökség egyik nagy sikerének nevezte a csomag lezárását eredményező kompromisszumot.