Magyar Péter pártjának 36 éves alelnöke eddig színészként, rendezőként és egy tíz évvel ezelőtti botrányáról volt ismert. Kollégái vehemens karakternek írták le, akivel egy idő után a színházigazgatók egy része nem szívesen dolgozott. Radnai a Telexnek azt mondta: két nappal március 15. előtt hívták fel, hogy rendezze meg Magyar Péter tüntetését. Á
A reptéri kifutópálya bővítésé miatt a Debrecenhez tartozó Szepes városrészben elkezdték felvásárolni a helyiek házait. A lakók csak azt látják, hogy az önkormányzat felvásárolja a telkeket, ám arról pontosat nem tudnak, hogy a reptér bővítése hogyan érinti majd őket. Az önkormányzat tájékoztatása szerint eddig 10 ingatlant vásároltak meg és 45 adá
Kihullanak a csontvázak a szekrényből. A. Tibor ügyében újabb fejlemények látnak napvilágot. Ő az a jászberényi edző, aki néhány héttel ezelőtt egy hétéves fiút rúgott fel a szolnoki kalandparkban. Ám sorra szólalnak meg az áldozatok a férfival szemben, aki cáfolja, hogy valaha is erőszakos lett volna a múltkori incidenst megelőzően.
Szombat helyett vasárnap tartották a hagyományos Balaton-átúszást Révfülöp és Balatonboglár között. Az 5,2 kilométeres távolság komoly kihívás még gyakorlott úszóknak is, Járai Máté pedig egy előadása előtt vállalkozott a kalandra.
Bár mind a Fidesz, a Tisza Párt, a DK és a Mi Hazánk is a júniusi eredményekhez hasonlóan szerepelne, ha most lennének a választások, a Nézőpont Intézet friss közvélemény-kutatása szerint komoly változásokra is fel kell készülni a pártok versenyében. A Híradónak nyilatkozó elemzők szerint a Tisza Pártnak jelentős növekedési tartalékai vannak, főleg
A következő hónap elejétől már nem vesznek fel új fogvatartottat a győri börtönbe, amit nyár végéig kiürítenek. A változásról a helyi bíróság is csak egy BVOP-közleményből értesült, miután már több tucat rabot rendelt be Győrbe. Hivatalosan most sem közlik a részleteket, és még nem döntöttek az épületről, aminek sorsáról társadalmi vita kezdődött.
Több mint két és félmillió üveg- és műanyagpalackot, valamint alumíniumdobozt váltanak vissza országszerte a MOHU Repontjain. Az így visszaigényelhető összeget az üzletben le lehet vásárolni, a Repont alkalmazás segítségével pedig saját bankszámlára, vagy jótékony célra is fel lehet ajánlani. A rendszer majdnem két hónapja üzemel teljes gőzzel, a n
Ma este hozzák nyilvánosságra az idei felsőoktatási felvételi ponthatárokat, ezzel eldől, hogy a több mint 120 ezer jelentkező közül az általános eljárásban hányan kerülnek be egyetemre, főiskolára. A központi ponthatárváró rendezvényt ezúttal Debrecenben tartják, de Budapesten és számos más nagyvárosban is szerveznek hasonló Pont Ott Partit.
A horgászfogás - nem a megfogott, hanem a vízpartól elvitt (kifogott) halak - mennyisége éves összevetésben 0,2 százalékkal, 4488 tonnára nőtt 2023-ban; a fogások legnagyobb részét a ponty, a keszegfélék, az ezüstkárász és az amur adta – közölte az Magyar Országos Horgász Szövetség a honlapján.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
Az új felvételi rendszernek is köszönhetően, a tavalyihoz hasonlóan, idén szintén meghaladja a 120 ezret a felsőoktatási intézményekbe jelentkezettek száma, ami nagy áttörés a korábbi, 100 ezer körülihez képest – közölte hétfőn a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Este nyolckor hirdetik ki az idei felvételi ponthatárokat. Tavalyhoz képest 5500-zal csökkent a jelentkezők száma, most 121 ezer fiatal várja az eredményeket. Idén a gazdálkodási és menedzsment, a pszichológia és a jogász a legnépszerűbb szak. A Telexen este közzétesszük néhány fontosabb képzés ponthatárát.
Ma este hozzák nyilvánosságra az idei felsőoktatási felvételi ponthatárokat, ezzel eldől, hogy a több mint 120 ezer jelentkező közül az általános eljárásban hányan kerülnek be egyetemre, főiskolára. A központi ponthatárváró rendezvényt ezúttal Debrecenben tartják, de Budapesten és számos más nagyvárosban is szerveznek hasonló Pont Ott Partit.
Az egyoldalú kötelezettségvállaló nyilatkozat lakásbérlés esetén nemcsak a kiköltözésről rendelkezik, hanem a bérleti díj, a közös költségek vagy a közüzemi díjak megfizetéséről is, amelyek így pereskedés nélkül, közvetlenül végrehajthatók – mondta az InfoRádióban Kapitány Andrea közjegyző.
Baleset miatt teljes szélességében lezárták a 4-es számú főutat a 141. kilóméterszelvényében (Kenderes külterülete) - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
Július elejéig összesen 2297 külföldi embercsempészt engedtek szabadon a magyar börtönökből, ám ez sem oldotta meg a büntetés-végrehajtás zsúfoltsági problémáit. Ugyanakkor a kialakult helyzet újabb diplomáciai feszültséget is kelthet. Bár a börtönök túltelítettsége nem magyar sajátosság, a százezer főre jutó elítéltek számában viszont 2021-ben és
A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke szerint mindez rengeteg idő, ráadásul a tanárok felelősek lesznek azért, hogy a gyerekek ugyanolyan állapotban kapják vissza a mobiljaikat. De honnan tudják majd, működtek-e a leadáskor?
Az új szerződést május 16-án kötötték meg, tárgyként ugyanúgy "egyéb szolgáltatást" adtak meg, mint korábban. A friss megállapodás hatálya 2025. február 28-ig tart.
Fokozza a nyomást az autóipar az Európai Bizottságra annak érdekében, hogy kerüljön le a napirendről a belső égésű motorok eredetleg 2035-től tervezett betiltása. Erről még tavaly márciusban döntött az Ursula von der Leyen vezette testület. Az autóipar vezetői "ráéreztek" arra, hogy van mód a kezdeményezés halasztására.
Idén májusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 652 000 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 448 700 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,8, a nettó átlagkereset 14,6, a reálkereset pedig 10,4 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest - jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hi
A BVOP adatai szerint idén július elejéig 2297 külföldi embercsempészt engedtek szabadon, ám a börtönök zsúfoltsága továbbra is fennáll- írja a HVG. A külföldi fogvatartottak aránya tavaly májushoz képest 13%-ról 5,7%-ra csökkent.
Június közepén derült ki, hogy a javasoltnál súlyosabb, közel 80 milliárd forint lett a büntetése Magyarországnak az uniós menekültügyi szabályok megszegése miatt, az Európai Unió Bírósága összesen 200 millió eurós büntetést szabott ki.
Szerdán hidegfront érkezik, amely mögött több fokkal visszaesik a hőmérséklet. Több helyen kell záporra, zivatarra számítani, melyeket felhőszakadás kísérhet. A hét második felében lassan megnyugszik felettünk a légkör, de ismét melegebb léghullámok érkeznek, fokozódik a nappali felmelegedés - írja a HungaroMet.
Fontos nap a mai a felsőoktatásban továbbtanulni szándékozók számára, hiszen szerdán hirdetik ki a felvételi ponthatárokat. A felvételizők jelentős része ilyenkorra már tudja, hogy mennyi pontot sikerült összeszednie a középiskolai tanulmányi átlagukkal és az érettségi eredményeivel. Azonban érdemes áttekinteni, pontosan hogy is állnak össze a pont
Születésének 124. évfordulója alkalmából, Bay Zoltánra fizikusra és emberre emlékeztek a Gyulavári Református temetőben. A 20. század világviszonylatban is meghatározó természettudósa és feltalálója nevéhez többek között olyan kísérletek és eredmények fűződnek, mint a Hold-radar kísérlet vagy a fotoelektron-sokszorozó.
Augusztus 1-jével súlykorlátozást vezetnek be Jász-Nagykun-Szolnok vármegye északkeleti térségében a Tiszafüred és Kunhegyes környéki települések átmenő teherforgalmának csökkentése érdekében - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Az intézkedés a 4-es, a 33-as és a 34-es főutat nem érinti.
2024. augusztus 02-04. között rendezik meg a Krúdy Vigadó előtti sétányon az évről-évre elmaradhatatlan SóstóSerFeszt, ahol a gasztronómia, a zenei programok, és természetesen a sörkülönlegeségek rajongói csemegézhetnek. Az évről-évre több látogatót megmozgató rendezvényen minden eddiginél több, már közel 100 féle sörből válogathat a sörértő közöns