Az euróövezeti gazdasági kilátásokat különösen nagy bizonytalanság övezi és a kockázatok továbbra is negatív irányban hatnak - közölte csütörtökön nyilvánosságra hozott havi jelentésében az Európai Központi Bank (EKB).
Az Ipsos francia piackutató cég szeptember 30-án sikeresen lezárta a londoni székhelyű Synovate piackutató 525 millió font-sterling (595 millió euró) értékű akvizícióját és ezáltal a világ harmadik legnagyobb piackutató vállalatává lépett elő - közölte az Ipsos csütörtökön az MTI-vel.
Rekordszintre emelkedett az Egyesült Államok kereskedelmi hiánya Kínával szemben augusztusban - derül ki az amerikai kereskedelmi minisztérium csütörtökön ismertetett havi kereskedelmi adataiból.
Az MGYOSZ álláspontja szerint többek között a banki különadó, az előtörlesztés és a minimálbér emelés is hátrányosan fogja érinteni a vállalati szférát
A Sony mégsem hív vissza 1,6 millió LCD televízió készüléket, csupán felajánlotta a korlátozott számú alkalommal meghibásodott termékek ellenőrzését és javítását
A nemzetközi expressz szállítmányozási piac meghatározó szereplője az infláció és a szállítási költségek alakulásának figyelembe vételével évi rendszerességgel vizsgálja felül árait. A 2012. januárját...
Versenykorlátozó magatartással gyanúsítja a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az ALT CASH Kereskedelmi és Szolgáltató (ALT CASH) Kft-t, ezért október 11-én eljárást indított ellene - közölte a versenyhatóság.
Az Európai Pénzügyi Stabilitási Eszköz (EFSF) ideiglenes uniós pénzügyi mentőcsomaghoz való legnagyobb hozzájárulást Németország adja, őt követi Franciaország, majd pedig Olaszország.
A Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) szerint a "drasztikus" minimálbér- és garantált bérminimum-emelés kigazdálkodhatatlan a vállalatok jelentős hányadának, és az 5 százalékos béremelési elvárás is "indokolatlan és teljesíthetetlen" a legtöbb vállalkozásnál, többszöröse a termelékenység növekedési ütemének - ez az MGYOSZ csütörtöki, MTI-hez is eljuttatott állásfoglalásában…
Ami Olaszországban nem sikerült, azt az Egyesült Államokban valósította meg a Fiat. A torinói csoport előzetes megállapodást írt alá az amerikai autóipari szakszervezettel és ez szárnyakat adott a Fiat-részvényeknek.
Nyolc hónap kényszerszünet után ismét üzemel a Líbia és Olaszország közötti, tenger alatti gázvezeték - jelentette be az ENI olasz energiaipari cég csütörtökön.
A korábbi médiaértesülésekkel szemben a japán elektronikai óriás Sony nem hív vissza 1,6 millió LCD televízió készüléket, csupán felajánlotta a korlátozott számú alkalommal meghibásodott termékek ellenőrzését és javítását.
Megnyílnak az üzletek pénteken a KÖKI Terminálban, a 60 ezer négyzetméternyi bérbe adható kereskedelmi terület 85 százalékán már fogadják a vevőket, és a maradék területnek is lesz bérlője karácsonyig...
Megnyílnak az üzletek pénteken a KÖKI Terminálban, a 60 ezer négyzetméternyi bérbe adható kereskedelmi terület 85 százalékán már fogadják a vevőket, és a maradék területnek is lesz bérlője karácsonyig - mondta László Márton, a KÖKI Terminál kereskedelmi és pénzügyi igazgatója az ünnepélyes megnyitón csütörtökön, a helyszínen.
Az európai bankoknak fel kell készülniük arra, hogy a tervezettnél nagyobb mértékben kell hozzájárulniuk Görögország és az euróövezet megmentéséhez - jelezte a francia pénzügyminisztérium csütörtökön, alig egy nappal az után, hogy az Európai Bizottság átfogó menetrendet tett közzé a szektor sürgős feltőkésítése érdekében.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 64,59 pontos, 0,37 százalékos csökkenéssel, 17.247,09 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 16,3 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen alakult az előző napi záráshoz képest.
A Raiffeisen Bank International (RBI) számára jól megy az üzlet Kelet-Európában, csupán egy probléma van, ez pedig Magyarország - fejtette ki az osztrák bankcsoport vezérigazgatója egy csütörtökön megjelent lapinterjúban.
A gyorséttermek és a bevásárlóközpontok vendéglőiben csökkent a feketefoglalkoztatás aránya, azonban történtek más, súlyos munkaügyi jogsértések - állapította meg az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) a szeptemberben elvégzett országos ellenőrzése során.
Csökkenéssel zártak a nyugat-európai értéktőzsdék csütörtökön. Az európai tőzsdemutatók szerdán még kilenc hete legmagasabb szinten álltak, innen részben annak a hatására gyengültek csütörtökön, hogy Kína a vártnál kisebb szeptemberi külkereskedelmi többletet jelző adatot ismertetett, ami felerősítette a globális gazdaság kilátásaival kapcsolatos aggodalmakat.
Több mint tucatnyi Wal-Mart üzletet bezártak a délnyugat-kínai Csungkingban (Chongqing), és az amerikai áruházlánc két alkalmazottját is őrizetbe vették, miután a cégről bebizonyosodott, hogy a hagyományos sertéshúst organikus élelmiszernek feltüntetve árulták - adta hírül helyi rendőrségi forrásokra hivatkozva a Hszinhua hírügynökség csütörtökön.
Németországban több mint 25 méter hosszú kamionokat próbálnak ki a forgalomban, a jövő tavasszal kezdődő vizsgálatban 400 darab országúti óriással tesztelik a Gigaliner (gigakamion) néven is ismert EuroCombi koncepciót.
Eddig több mint ötezren csatlakoztak a Hiteltársuláshoz, egy héttel az indulás után több mint 60 milliárd forintra nőtt csatlakozók hiteligénye - közölte csütörtökön a társulás az MTI-vel.
Bár minden bizonnyal ösztönzőleg hat a kamattámogatott forinthitel újbóli megjelenése a hitelpiacon, azért meghatározóvá nem fog válni - véli a Portfolio.hu elemzője. Palkó István felhívta a figyelmet arra is, hogy a kamattámogatás mértéke évente csökken. A Cordia Zrt. vezérigazgatója szerint a lakásépítésre pozitívan fog hatni az otthonteremtési program.
A Pannunion Nyrt. részvényeire tett nyilvános vételi ajánlat lezárásához szükséges utolsó feltétel is teljesült - tette közzé a Pannunion a BÉT honlapján csütörtökön.
A kgfb-díj 30 százaléka lenne a baleseti adó, az autóst terhelné, de a biztosító felelőssége lenne beszedni - derül ki az Origo birtokába került 2012-es adócsomagból, amelyet csütörtökön ismertetett a portál.
A Google a várakozásokat is meghaladó, 2,730 milliárd dolláros adózás utáni nyereséget könyvelt el a harmadik negyedévben, 26 százalékos növekedést érve el az előző év hasonló időszakához viszonyítva - jelentette be csütörtökön a kaliforniai székhelyű, világvezető internetes kereső és tartalomszolgáltató cég.
Az adóhatóság összetett szervezet, nevében az a revizor jogosult eljárni, akinek megbízólevelet adtak. Mikor melyik szerv járhat el egyes ügyekben, és azon belül ki jogosult a megbízólevél aláírására?
Mit tehet az ügyfél, ha a májusban jóváírt fedezeti tartalékára nem kapott reálhozamot? Érdemes perelni? Olvasónk kérdésére a Csurgay Ügyvédi Iroda válaszol.
A General Electric (GE) megnyitotta csütörtökön Budapesten európai világítástechnikai bemutatóközpontját, amely mintegy 200 millió forintos beruházással valósult meg. Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter értékelése szerint a cég ezzel megerősítette magyarországi jelenlétét.
Ma kerül ismertetésre az októberre vonatkozó amerikai fogyasztói hangulatindex, valamint az euróövezet szeptemberi harmonizált fogyasztói árindexe. Emellett fény derült az amerikai szeptemberi kiskereskedelmi adatokra és az import árindex alakulására.
A legnagyobb változások 2013-tól várhatóak a közoktatásban - közölte a Nemzeti Erőforrás Minisztérium közoktatásért felelős helyettes államtitkára csütörtökön sajtótájékoztatón, Gyulán.
A Suzuki Motor Corp. írásban értesítette a Volkswagen autógyárat, hogy a 2009-ben megkötött együttműködési szerződést megszegve az nem bocsátotta rendelkezésére az ígért technológiákat - közölte pénteken a Suzuki Tokióban.
A gyorséttermek és a bevásárlóközpontok vendéglőiben csökkent a feketefoglalkoztatás aránya, azonban történtek más, súlyos munkaügyi jogsértések - állapította meg az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) a szeptemberben elvégzett országos ellenőrzése során.
A kgfb-díj 30 százaléka lenne a baleseti adó - derül ki az origo birtokába került 2012-es adócsomagból. A termőfölddel ügyeskedőket 48%-os szja-val terhelné a kormány, egy válóper esetén 30 ezer forintos illetéket kell leszurkolni. Évi ezer literig lehet adómentesen sört főzni vagy pezsgőt készíteni, az alacsony keresetűek kompenzációjának mikéntjét még nem találták ki