Óriási kihívások előtt áll a HR szakma, a BrandMania stábja pedig utánajárt, hogy ezeket hogyan próbálják kezelni és milyen trendekre érdemes készülni a következő időszakban. Az RTL magazinműsorának legújabb adásából az is kiderül, hogy a TikTok mekkora szerepet játszik a márkák kommunikációjában. COVID-járvány, az ellátási láncok bedőlése, draszti
A Binance a fogyasztói pénzek helytelen kezelése és a szabályozó hatóságok vizsgálatára hivatkozva elállt az FTX kriptotőzsde megvásárlásától. November 9-én,
A kormány, szem előtt tartva a gazdasági recesszió elkerülését, valamint a teljes foglalkoztatottság megőrzését, mérlegelte a helyzetet, és a már bejelentett Gyármentő programon túl, újabb segítségként 200 milliárd forintos keretösszegű Gyármentő garancia- és hitelprogram megindításáról döntött. A két részből álló program 2023. január 1-jén indul -
Kedvező gazdasági környezet jellemezte a közép- és kelet-európai régiót 2021-ben: a térség GDP-je 5,7 százalékkal nőtt éves összevetésben, szemben az egy évvel korábbi 3,7 százalékos hanyatlással - áll a Coface hitelbiztosító CEE Top 500 kiadványában, amely évről évre rangsorolja a régió félezer legnagyobb vállalatát.
Számos kínai repülőtéren törölték a járatok többségét a koronavírusos esetszámok jelentős emelkedése miatt - jelentette csütörtökön a Global Times című kínai lap. A dél-kínai Kantonban (Kuangcsou) több mint ezer repülőjáratot töröltek, Peking két nagyobb légikikötőjéből pedig több mint 700 járat nem tudott felszállni a korlátozó intézkedések miatt.
Az MNB 37 milliárd euró körüli devizatartaléka jelenleg kielégít minden olyan ökölszabályt, ami szükséges mértékre vonatkozik. Ugyanakkor nem mondató bőségesnek, ezért a magyar jegybanknak nincs tere olyan látványos devizapiaci intervencióra, mint amilyet például a csehek hajtottak végre a közelmúltban. Ráadásul az MNB vállalta, hogy az energiaszám
Kedvező gazdasági környezet jellemezte a közép- és kelet-európai régiót 2021-ben: a térség GDP-je 5,7 százalékkal nőtt éves összevetésben, szemben az egy évvel korábbi 3,7 százalékos hanyatlással - áll a Coface hitelbiztosító CEE Top 500 kiadványában, amely évről évre rangsorolja a régió félezer legnagyobb vállalatát.
Bizonytalanságból egyre több, cégeladásból viszont kevesebb volt az idei év első nyolc hónapjában. Mindez azonban nem önmagában az ukrajnai háborúnak vagy a kedvezőtlen inflációs és energiahelyzetnek köszönhető. 2021 ugyanis nagyon erős év volt, amely a Covid–19 járvány enyhülésével sorra döntötte a rekordokat vásárlói érdeklődésben és a konkrét tr
Októberben 15,1 százalékra esett vissza az éves infláció Csehországban a szeptemberi 18 százalékról - közölte a Cseh Statisztikai Hivatal csütörtökön Prágában. A drágulás ütemének lassulása jóval nagyobb, mint amit az elemzők vártak, akik néhány tized százalékpontnyi fékezésre számítottak. Az előző hónaphoz viszonyítva átlagosan 1,4 százalékkal csö
Az Eurostat havonta adja közre a legfontosabb gazdasági, társadalmi és környezeti adatokat. 25 mutatót elemez, amelyekből 15 gazdasági, 2 környezeti és 8 társadalmi-humán.
Az energiaellátási zavarok és az erős inflációs nyomás függvényében, valamint a fokozódó geopolitikai kockázatok árnyékában az euróövezet gazdasági teljesítményének további gyengülésére számít az év hátra lévő részében és a jövő év elején az Európai Központi Bank (EKB) havi rendszeres gazdasági bulletinjének csütörtökön publikált legfrissebb számáb
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 15,75 millió forint bírságot szabott ki az Equilor Befektetési Zrt.-re, egyebek közt befektetési tanácsadás, az informatikai területen feltárt problémák miatt – közölte az MNB csütörtökön az MTI-vel. Az intézkedések nem érintik az ügyfelek értékpapír-állományát és pénzeszközeit, amelyek teljes mértékben rendelkezésre áll
Az energiaellátási zavarok és az erős inflációs nyomás függvényében, valamint a fokozódó geopolitikai kockázatok árnyékában az euróövezet gazdasági teljesítményének további gyengülésére számít az év hátra lévő részében és a jövő év elején az Európai Központi Bank (EKB) havi rendszeres gazdasági bulletinjének csütörtökön publikált legfrissebb számáb
Szerény, 0,1-0,2 százalékos erősödést ért el a forint csütörtök reggelre a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Állatvédelmi témahét indul decemberben Varga Judit igazságügyi miniszter fővédnökségével - tájékoztatta az Igazságügyi Minisztérium (IM) sajtóosztálya szerdán az MTI-t.
Az energiaellátási zavarok és az erős inflációs nyomás függvényében, valamint a fokozódó geopolitikai kockázatok árnyékában az euróövezet gazdasági teljesítményének további gyengülésére számít az év hátra lévő részében és a jövő év elején az Európai Központi Bank (EKB) havi rendszeres gazdasági bulletinjének csütörtökön publikált legfrissebb számáb
A kriptopiacok az FTX.com kriptotőzsde válságának következményei miatt hetekig tartó adósság leépítéssel nézhetnek szembe, ami a JP Morgan stratégái szerint a bitcoin árfolyamát akár 13 000 dollárig is lenyomhatja - írja a Bloomberg.
A növényvédelemben a növényt érő külső hatásokat két nagy csoportra osztjuk. Vannak az élő/biotikus és élettelen/abiotikus tényezők. A biotikus stresszt kórokozók és kártevők váltják ki, ide sorolható például a varasodást okozó gomba, vagy a gyümölcsben fejlődő alamoly. Ezzel szemben az abiotikus stresszt élettelen, környezeti okok idézik elő, ami
Az autópályakezelők november 10-ével átálltak téli üzemmódra. Idén nemcsak a Magyar Közút felelős a magyarországi úthálózat üzemeltetésért, hanem szeptember 1. óta az autópályakoncessziót 35 évre elnyerő, Mészáros Lőrinc- és Szíjj László-közeli Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (MKIF) is.
Novemberben sem kell a kifizetőnek ekhót fizetnie, és a katás egyéni vállalkozók továbbra is választhatják az ekho szerinti adózást – hívja fel a figyelmet az adóhivatal.
Az OTP-re Magyarországon aránytalanul nagy teher nehezedik, ez rontotta az idei első kilenchavi teljesítményt – mondta Bencsik László, a pénzintézet vezérigazgató-helyettese a bank csütörtöki sajtótájékoztatóján.
Az OTP jelentése még a felfokozott elemzői várakozásokat is felülmúlta, mégis esik a részvény. A forint és a gázár viszont jól tartja magát, a dollár erősödése ellenére is. A bitcoin két éves mélypontra süllyedt a második legnagyobb kriptovaluta-tőzsde küszöbön álló csődje miatt.
A jelenlegi, folyamatosan változó gazdasági helyzetben a munkáltatónál felmerülő kiadások csökkentésére megoldást nyújthat a munkáltató szervezetrendszerének optimalizálása. Cikkünk az átszervezési határozathoz kapcsolódó fontosabb tudnivalókat foglalja össze.
Egy helyet javítva a magyar Mol a harmadik helyre lépett előre a listavezető lengyel PKN Orlen és a második cseh Skoda mögé a régiós vállalati toplistán - derül ki a Coface hitelbiztosító csütörtökön ismertetett CEE Top 500 kiadványából.
Jogosulatlanul igényelt vissza környezetvédelmi termékdíjat egy gumieladással és -szervizzel foglalkozó cég. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) jogkövetési vizsgálata nyomán korábbi igénylésüket nulla forintra módosították.
Hamarosan új tulajdonosa lehet a Forbes magazinnak, miután a kiadó tárgyalásokat folytat egy családi irodákból és külföldi befektetőkből álló konzorciummal- írja a Bloomberg.
Egészséggel és betegséggel kapcsolatos tévhitek nyomába ered stábjával az RTL ismert híradósa a Praxis című új műsorában, ami november 9-én debütált. Erős Antónia 25 éve vezeti az RTL Híradóját, új saját műsora, a Praxis címe részben arra utal, hogy az egészséggel, betegségekkel foglalkozik majd, részben pedig arra, hogy szeretné megtanítani az emb
Fajsúlyos átalakítási javaslatcsomagnak tartja a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkárságának az ágazat átalakítását célzó tervezetét Velkey György. A Magyar Kórházszövetség elnöke a Portfolio-nak adott interjújában úgy vélekedett, hogy számára személy szerint az ápolók ügye a legfontosabb kérdés, amit rendezni kell. Ezzel kapcsolatban úgy fo
Az FTX kriptotőzsde körül kialakult helyzet úgy tűnik, felforgatta fenekestül a kriptopiacokat. Az FTX likviditási nehézségeinek napvilágra kerülése után alig