Idén is több tízezer forintba kerül majd az iskolakezdés, így érdemes időben elkezdeni a tanszerek beszerzését. A nagyobb boltláncok, de a kisebb papír-írószer szaküzletek is készülnek a rohamra, és akciókkal is várják a szülőket. Ugyanakkor sok önkormányzat támogatja ilyenkor az iskolakezdést. A HelloVidék megnézte a nagyobb áruházak nyári kínálat
Újabb funkciók jelentek meg az RTL Most és RTL Most+ platformon, amelyek a gyerekeknek és szüleiknek kedveznek, illetve megnyílt a letöltés lehetősége is. Az újonnan elérhető Gyereksarok funkcióval a legkisebbeknek és szüleiknek kedvez az RTL Most+. A streamingszoltáltatást a webböngészőben vagy a mobilapplikációban megnyitva, a főmenüből egyetlen
Az Agrárminisztérium az Aszály Veszélyhelyzeti Operatív Törzs döntése alapján kidolgozta annak a 3 milliárd forint értékű támogatásnak a koncepcióját, amely a történelmi léptékű aszály miatt ellátási gondokkal küzdő állattartók tömegtakarmány szállítási költségeinek finanszírozásában nyújt segítséget – közölte Nagy István agrárminiszter.
A Gazdasági Versenyhivatal 32 milliós bírságot rótt ki a Fatbond fogyókúrás termék forgalmazójára és egy reklámügynökségre, amiért téves besorolás szerint, valamint megtévesztő állításokkal népszerűsítették a fogyasztószert.
Látványos bővülés vár a villanyautók piacára az uniós piacokon, a tervek szerint ugyanis 2035-től várhatóan csak elektromos autókat lehet értékesíteni. Magyarországon 2020 májusa óta megháromszorozódott a tisztán elektromos személyautók száma, igaz, a teljes autóparkhoz képest még marginális az arányuk - derül ki a K&H összeállításából.
Összeolvasztja két streamingszolgáltatását a Warner Bros. Discovery, az amerikai piacon már jövő nyáron érkezik az új platform, a világ többi részén még kicsit várni kell majd. A lépés része annak a 3 milliárd dolláros megtakarítási tervnek, amiről a cég vezetője, David Zaslav beszélt, és ami több produkció végét is jelentette. Arról már korábban i
Látványos bővülés vár a villanyautók piacára az uniós piacokon, a tervek szerint ugyanis 2035-től várhatóan csak elektromos autókat lehet értékesíteni. Magyarországon 2020 májusa óta megháromszorozódott a tisztán elektromos személyautók száma, igaz, a teljes autóparkhoz képest még marginális az arányuk - derül ki a K&H összeállításából. A pénzintéz
Ukrán és török tisztviselők közölték vasárnap, hogy négy ukrán élelmiszert szállító hajó indult el az ukrán fekete-tengeri kikötőkből az ország tengeri exportjának feloldását célzó megállapodás részeként.
Miközben az országok versenyképességét befolyásoló tényezők között ma már kritikus helyen szerepel a gazdaság és társadalom digitális fejlettsége, hazánk rendre csak hátulról szemléli az élbolyt az európai rangsorokban: a 2022. évi DESI (Digital Economy and Society Index) mutató alapján Magyarország a 27 uniós tagállam között mindössze a 22. helyen
Milyen bevételnek számít az, amikor a beérkezett előleget augusztusban számlázza ki a gazdálkodó még katás bt.-ként, de a végszámla kiállítására már csak később kerül sor, amikor már a bt. a tao hatálya alatt működik? Az alanyi mentes határ szempontjából melyik dátum a mérvadó? Olvasói kérdésre Szipszer Tamás adószakértő válaszolt.
Az elmúlt hetet vegyesen zárták a vezető amerikai részvényindexek, ma reggel az ázsiai tőzsdéken felemás hangulat látszik, Európában jó hangulatban indul a kereskedés, a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján pedig Amerikában is emelkedéssel kezdődhet a nap.
Három, a tudomány számára teljesen új, nyolcvanötmillió éves darázsfajt fedeztek fel az Eötvös Loránd Tudományegyetem (Elte) kutatói Ajka közelében; az egyik fajt a 30Y zenekarról nevezték el - közölte az egyetem az MTI-vel.
Mindenki számára természetes, hogy van áram: eszközeink, irodánk, gyáraink, kórházaink működnek, nem kis részben az energiának köszönhetően. Azt azonban már kevesebben tudják, hogy az árammal éppen úgy kereskednek, mint sok más termékkel. A villamos energia kereskedelme pedig óriási információs bázist igényel, piaci információk, politikai nyilatkoz
Júniusban 471 millió euró volt a magyar külkereskedelmi hiány, az elmúlt 1 évben így majdnem 4 milliárd eurós deficitet mutat az egyenleg. A következő hónapokban nem várható javulás.
A 10% feletti infláció, ami ráadásul az élelmiszerek esetében még magasabb és az üzemanyag-drágulás kemény helyzet elé állítja az iskolai menzákat: ősztől akár 30%-kal is többe kerülhet a szülőknek az iskolai étkeztetés – írja az Index.
Az erdőgazdálkodás fontos része az energia-vészhelyzet megoldásának, ezért a kormány a tűzifa biztosítása érdekében enyhítette a fakitermelés szabályait – közölte Nagy István agrárminiszter. A fa kitermelése továbbra sem jár erdőirtással, nem csökkenti az erdőterületet, és nem rontja az erdők természeti állapotát sem - tette hozzá a tárcavezető.
A múlt heti jelentős erősödése után ezt a hetet is jól kezdi a forint, a hétfői kereskedésben határozott erősödést mutat, és 393 alá került a jegyzés az euróval szemben. A dollár ugyanakkor szintén erősödik, ami akár még fordulatot is hozhat a forint piacán.
A Gartner tavasszal megjelent elemzése azt mutatta, hogy idén 5,1 százalékos növekedés várható a globális IT piacon, ami így akár a 4454,4 milliárd dollárt is elérheti. Ez a növekedés főként a pandémia hatására felgyorsult digitalizációnak, és a hibrid munkavégzéshez szükséges beruházásoknak köszönhető. Ezt az előrejelzést azonban némiképp árnyalja
Az MSZP vasárnapi bejelentése után hétfő reggel a Jobbik sajtótájékoztatót tartott, ahol Gyöngyösi Márton, a párt elnöke közölte: ők is népszavazást kezdeményeznek Magyarország uniós tagságáról.
Alig akad olyan hatás, amely érdemben visszafoghatta júliusban az áremelkedéseket - írja VG. A lap elemzői konszenzusa szerint a nyár közepén a 13 százalékot is elérte az infláció.
300 millió forintos fogyasztóvédelmi bírságot kapott a Ryanair a magyar légiközlekedési különadó áthárítása miatt – közölte Varga Judit egy Facebook-posztban.