A legfrissebb jelek szerint súlyos pénzügyi szankciós javaslatot fogalmaz meg vasárnap az Európai Bizottság a tagállamokat tömörítő Tanács felé a magyar jogállamisági eljárásban, de nyitva hagyja az ajtót arra is, hogy ha a következő 1-3 hónapban a magyar kormány felőli felajánlások a gyakorlatban is megvalósulnak, akkor még elkerülhető legyen a sz
Az Oracle Corporation bejelentette a 2023-as pénzügyi év első negyedévének eredményeit.A teljes negyedéves bevétel az előző évhez képest dollárban számolva 18%-kal, változatlan devizanemben pedig 23%-kal, 11,4 milliárd dollárra nőtt. A felhőszolgáltatásokból és licenctámogatásból származó bevételek USD-ben 14%-kal, változatlan devizanemben 20%-kal,
A médiának szabadon, politikai befolyástól mentesen kell működnie, nem válhat egyetlen párt propagandagépezetévé - jelentette ki Vera Jourová átláthatóságért és értékekért felelős biztos a médiapluralizmus és a média függetlenségének védelmét célzó európai bizottsági javaslatok bemutatásakor pénteken.
A médiának szabadon, politikai befolyástól mentesen kell működnie, nem válhat egyetlen párt propagandagépezetévé – jelentette ki Vera Jourová átláthatóságért és értékekért felelős biztos a médiapluralizmus és a média függetlenségének védelmét célzó európai bizottsági javaslatok bemutatásakor pénteken, közölte az MTI.
Miután sok vállalat számol be háromszorozódó villamosenergiaárakról és 8-10-szereződő földgázárakról, kíváncsiak voltunk arra, hogy ezzel a hazai termelő vállalatok hogyan próbálnak megküzdeni. A cégeket tömörítő egyik nagyobb hazai szövetség most méri fel az ezzel kapcsolatos spórolási praktikákat, de az már most látszik, hogy komoly kényszerpályá
Augusztusban folytatódott a nyári hónapokra jellemző utasszám-növekedés, 1 299 814 utas fordult meg a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, a nyári hónapokban összesen 3 802 591 utast szolgáltak ki, megközelítően annyit, mint a járvány által leginkább sújtott 2020-as évben összesen - közölte a Budapest Airport.
Magyarország mindig a kölcsönös tisztelet talaján állva építette a külpolitikáját, ami természetesen így van Kína esetében is – jelentette ki az államtitkár.
Augusztusban folytatódott a nyári hónapokra jellemző utasszám-növekedés, 1 299 814 utas fordult meg a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, a nyári hónapokban összesen 3 802 591 utast szolgáltak ki, megközelítően annyit, mint a járvány által leginkább sújtott 2020-as évben összesen.
A Covid-járvány első időszaka óta először fordul elő, hogy a Magyarországon működő vállalatok közül többen terveznek elbocsátást, mint létszámnövelést. A következő negyedévben a hazai munkáltatók 20 százaléka jelez előre bővítést, miközben 26 százalékuk tervezi csökkenteni jelenlegi munkaerő-állományát. A legnagyobb mértékű leépítések a legfejlette
Kifogástalan a Sajó vízminősége, a folyó magyarországi szakaszán szennyeződés nem mutatható ki - ismertette Raisz Anikó, a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) környezetügyért és körforgásos gazdaságért felelős államtitkára szerdai miskolci sajtótájékoztatóján.
A JQA japán tanúsító szervezet a svájci székhelyű IQNET Nemzetközi Tanúsító Hálózattal közösen - hagyományt teremtve - 2022-ben huszonkettedik alkalommal hirdette meg a Nemzetközi Környezetvédelmi Gyermekrajzversenyt a 7-15 éves korosztály számára, az UNICEF Tokyo Iroda támogatásával.
Az idei súlyos aszály ellenére a tavalyinál jobb eredményt várnak a németországi borászok, az előrejelzések alapján 8,88 millió hektoliter bor kerülhet a hordókba - közölte csütörtökön a német szövetségi statisztikai hivatal.
A testület döntött a Tilos Kulturális Alapítvány pályázati nyilvántartásba vételéről a Budapest 90,3 MHz frekvencia használatára indított pályázati eljárásban, miután az egyedüli pályázó sikeresen teljesítette a Médiatanács hiánypótlásra vonatkozó kérését.A hatóság 2022. július 6-án tette közzé pályázati felhívását a Budapest 90,3 MHz körzeti rádió
A becslések szerint az adatvédelmi incidensek miatt felmerülő éves költség legalább 10 milliárd euróra rúg, míg az internetes forgalom megzavarására irányuló rosszindulatú kísérletek miatti költség évente legalább 65 milliárd eurót tesz ki.
Az ellátás biztonsága érdekében a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) felhívja a földgázkereskedők figyelmét, hogy a versenypiacon vásárló ügyfeleiknek időben adjanak a kockázati besorolásuknak megfelelő ajánlatot, az érintett földgázfelhasználók pedig ne halasszák tovább földgázszerződésük megkötését.
Hónapok óta nem teljesíti az előírt adatszolgáltatási kötelezettségét a SET Group Nyrt., a jegybank emiatt már kétszer eljárási bírságot szabott ki, és szükség esetén kész akár a legsúlyosabb szankció alkalmazására is - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénteken az MTI-vel.
Ipari csoportok arra figyelmeztettek, hogy az Európai Unió sürgősségi intézkedéscsomagja az energiaköltségek csökkentése érdekében nem megy elég messzire, és sürgetik Brüsszelt, hogy tegyen többet a gázárak megfékezése érdekében - írja a Reuters.
A Bamosz-tagok által kezelt befektetési alapok összvagyona 2,5 százalékkal, 200 milliárd forinttal 8176 milliárd forintra nőtt augusztusban - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz).
A Babaváró hitel akár remek lehetőség is lehet azoknak a fiatal pároknak, hiszen ez a konstrukció akár a futamidő végéig is kamatmentes maradhat. Ráadásul a második és a harmadik gyerek érkezésekor elengedik a tartozás részét vagy egészét, így előfordulhat, hogy egy forintot se kell visszafizetni. Azonban vannak a hitelnek olyan feltételei, amik mi
A Magyar Mezőgazdasági Múzeumban alapítástól kezdve folyamatosak a halászatot bemutató kiállítások. A megújult kiállítás célja, hogy emléket állítson a magyarság egyik ősfoglalkozásának, a halászatnak, megmutassa, milyen sok halfaj él vizeinkben, rávilágítson arra, hogy a halászat és a horgászat az egyik legkisebb ökológiai lábnyomot hagyó tevékeny
A lengyel PKN Orlen finomító érdeklődik a Rosznyefty Németországban állami vagyonkezelői felügyelet alá helyezett PCK Schwedt olajfinomítója többségi részesedése iránt.
Miután sok vállalat számol be háromszorozódó villamosenergiaárakról és 8-10-szereződő földgázárakról, kíváncsiak voltunk arra, hogy ezzel a hazai termelő vállalatok hogyan próbálnak megküzdeni. A cégeket tömörítő egyik nagyobb hazai szövetség most méri fel az ezzel kapcsolatos spórolási praktikákat, de az már most látszik, hogy komoly kényszerpályá
Egymás után zárják be a győri közintézményeket, a város mindkét uszodája bezárt, de az olimpiai sportpark fedett teniszpályái sem látogathatók, és hamarosan a múzeumhoz tartozó kiállítóhelyek és a városi fiókkönyvtárak sem, írja a Telex.
Charles Michel, az Európai Tanács elnöke pénteken kijelentette, hogy az EU-nak túl kell lépnie az energiaválság kezelésére irányuló jelenlegi tervein, hogy az emberek ki tudják fizetni az energiaszámlákat - írja a Reuters.
Magyarország mára akkumulátorgyártó nagyhatalommá lépett elő, 2021-ben a világ harmadik legnagyobb akkumulátorgyártója volt, ami nagy eredmény, ha figyelembe vesszük az ország méretét és lakosságszámát - mondta a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) kétoldalú kapcsolatok fejlesztéséért felelős államtitkára.
A PKN Orlen érdekelt abban, hogy irányító részesedést szerezzen a PCK Schwedt finomítóban, amelyet Németország állami kontroll alá helyezett, nyilatkozták pénteken a Reutersnek az ügyet ismerő berlini és varsói források.
A napokban két jelentős elismerésben részesült az Auchan Magyarország. Szisztematikusan végrehajtott fenntarthatósági lépéseiért az Év Zöld Nagyvállalata lett a Green Awards-on, prémium sajátmárkás tejtermékcsaládja pedig Érték és Minőség Nagydíjat kapott és jogosultságot a díjat hirdető védjegy használatára. Az Érték és Minőség Nagydíj Pályázatot
A Morgan Stanley egyik vezető stratégája szerint az S&P 500 amerikai tőzsdeindex az év végére visszapattanhat a mostani szintről, mivel az infláció valószínűleg júliusban már tetőzött. Azt is elárulta a szakember, hogy ő milyen részvényeket javasol most vételre.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) bő fél éve célvizsgálatot folytat a SET GROUP Nyrt.-nél a nyilvános közzétételek megalapozottságát áttekintve, azonban a kibocsátó hónapok óta nem teljesíti a felügyelet által előírt adatszolgáltatási kötelezettségét – tette közzé honlapján az MNB.
Palkovics László technológiai és ipari miniszter és Orbán Tibor, a Magyar Távhőszolgáltatók Szakmai Szövetségének elnöke a két szervezet együttműködését rögzítő stratégiai partnerségi megállapodást írtak alá 2022. szeptember 14-én, Budapesten.
Manapság az a szokatlan, ha valami nem szokatlan. Például az EU a gázár sapkát ugyan nem vezeti be, de meglépi a fosszilis energiatermelő cégek különadóját, ami az elmúlt három év átlagos nyeresége plusz 20 százalék fölötti rész egyharmada.