Vészesen közeledik az év vége, jönnek az ünnepek, szóval valószínűleg hamarosan esedékes az a bizonyos céges karácsonyi parti is. 12 hónapnyi megfeszített munka után itt az idő, hogy egy kicsit lazíts
A DWS Group, a Flow Traders és a Galaxy Digital Holdings egy új vállalat alapítását tervezi. Az AllUnity névre keresztelt cég célkitűzése egy euróban denominált stablecoin bevezetése.
A beérkezett észrevételek értékelése után végleges a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A nemzeti versenyhatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében. A GVH – az Országgyűlésnek benyújtot
A mesterséges intelligenciával és a legkorszerűbb technológiákkal felszerelt SuperSmartLab az ELTE eddigi legnagyobb – az EU Helyreállítási és Rezilienciaépítési Alapból (RRF) finanszírozott, központi koordinációval megvalósuló – kémiai beruházása, ahol 2024-től vegyészeket és kémiatanárokat képeznek, valamint a többi természettudományos szak kémia
Továbbra is marad a diákhitel kamatstop. A Kormány döntésének köszönhetően 2024 első felében is rendkívül kedvező feltételekkel érhető el a szabad felhasználású Diákhitel1.
A folyamatos rohanás, a vásárlási láz és készülődés miatt könnyedén terelődik el a figyelmünk a karácsony igazi lényegéről, az Árukereső.hu célja pedig az, hogy emlékeztesse erre a vásárlókat. A shopping, a böngészés és az ár-összehasonlítás közepette sosem szabad elfelejteni, hogy miért is tesszük mindezt: hogy örömöt okozzunk másoknak. Pont ezért
Stabil, pontos és gyors: az INH 63 maximálisan termelékeny összetett munkadarabok megmunkálásakor, igény esetén magas fokon automatizált gyártási megoldásként is. A Machining Transformation (MX) egyik alappillére az automatizált gyártás, amelyhez olyan szerszámgépek szükségesek, amelyek nemcsak nagy termelékenységűek, hanem magbízható a működésük i
Két éve a kínai kormány 600 millió jüant (körülbelül 78 millió euró) bocsátott egyebek között klímaszabályozás, víztisztító berendezések és tápanyag-utánpótlási technológiák fejlesztésére.
Az év végi céges és iskolai rendezvények közepette sokszor megfeledkezünk magunkról. Ez azonban nem kívánt mellékhatásokkal járhat, így érdemes betartani pár alapvető szabályt. Dr. Szabó Gergely Gábor ügyvéd segítségével összeszedtünk pár jótanácsot, hogy mire érdemes odafigyelni munkavállalóként, vagy akár büszke szülőként.
A légkörünkben megtalálható üvegházhatású gázok teszik lehetővé az életet a Földön. Az olyan tevékenységek, mint például a fosszilis tüzelőanyagok elégetése, az erdőirtás és az állattenyésztés azonban növelik e gázok mennyiségét, ami a globális felmelegedés gyors növekedését eredményezi. Ezért életbevágóan fontos, hogy újragondoljuk az energiafelha
A Dumaszínház és a Viasat-csatornák fél évvel ezelőtt összebútoroztak, így idén számos új önálló estet kizárólag a Viasat3-on és a Viasat6-on láthattak a tévénézők. Ennek folytatásaként most a humortársulat szülinapi gáláját is a Viasat3 hozza el a közönségnek, exkluzív tartalomként. A Dumaszínház 20 – Röhögve kibírtuk! egész estés stand-up előad
Az adventi ünnepkörben a leginkább előtérbe kerülő növények a fenyőfélék. Nemcsak a hagyományos karácsonyfák elsőszámú növényei, de az adventi koszorúnak, ajtókopogtatónak és egyéb díszeknek is elengedhetetlen kelléke a fenyőág. De ne feledkezzünk meg a fenyő értékes gyógyító tulajdonságairól sem!
Az emberi hiúságra és hiányos önértékelésre épített vállalkozások hatalmas vagyonokat termelnek ki. Legyenek akár gyógyszergyárak, akár luxuskonglomerátumok. Jaksity György vendégírása.
A Budapest Főváros Kormányhivatala (BFKH), valamint a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) együttműködési megállapodást írt alá, hogy a jövőben a felek szorosabban bevonják egymást pályaorientációs és szakképzési tevékenységükbe, és közösen járuljanak hozzá a munkaerő-utánpótlás biztosításához.
Mozgalmas évet zár idén a magyar biztosítási és a nyugdíjpénztári piac, de talán még izgalmasabb esztendő elé néz. Az első lakásbiztosítási kampány és a Posta Biztosítók eladása után belevág a kormány a nyugdíjcélú megtakarítások reformjába is, várhatóan a biztosításközvetítők bevonásával, mert ahogy Kovács Zsolt miniszteri biztos fogalmaz, változá
A szakértő szerint óriási a tétje a decemberi jutalomosztásnak, a munkavállalók ugyanis ilyenkor döntik el, hogy az adott cégnél folytatják-e a munkát, vagy inkább odébbállnak. Egy rossz évzárással akár a jövő évet is tönkreteheti a munkaadó.
Ez az év ismét nagyon különleges volt, tele érdekes és változatos fordulatokkal. A gazdasági válság hatásai ötvöződtek a lassan élénkülő, visszatérő turizmussal, és ez természetesen más területek mellett a budapesti, belvárosi ingatlanpiacon is kifejtette hatását. Fenti tényezők következtében nem számolnak be a szakértők egyértelmű diadalmenetről,
A forint nagy árfolyamesései idején sokan menekítették a megtakarításaikat devizába. A többnyire dollárban vagy euróban tartott pénzek általában kamat nélkül hevernek a devizaszámlákon vagy készpénzben, holott lehet találni akár 3-4 százalékos lekötési ajánlatokat is ezekre.
Az utóbbi évtized egyik legnagyobb technológiai újítása a biológiai kutatások terén a nagy áteresztőképességű szekvenálások (high-throughput sequencing – HTS) megjelenése volt. A témáról a szerző a 18. Növényorvos Napon tartott előadást.
Az év vége indig kiemelkedő jelentőségű bizonyos jövedéki tevékenységet folytató gazdasági szereplők számára. Az adóraktár-engedélyesek, a jövedékiengedélyes kereskedők és a felhasználói engedélyes gazdálkodók – ha a pénzügyi évük megegyezik a naptári évvel – az év utolsó napjával kötelesek éves készletfelvételt tartani. Azoknak, akiknél a pénzügyi
Az Európai Tanács úgy határozott, hogy megkezdi a csatlakozási tárgyalásokat Ukrajnával és Moldovával - jelentette be a tagállamok vezetőit tömörítő Európai Tanács elnöke csütörtökön.
A MET Csoport első spanyolországi naperőműve, a ’Puerto Real 3’ projekt megkezdte a kereskedelmi működést. A beruházás 130 hektáron valósult meg, ahol több mint 88 ezer napelemet telepítettek.
A bankok még számítanak arra, hogy a későn ébredők a hátralevő néhány napban rohamoznak az év végével kifutó városi CSOK lehetőségeinek kihasználására. Mutatjuk, nekik mire érdemes figyelni. A piaci lakáshitel felvételét fontolgatóknak viszont biztosan érdemes várni.
A várakozásoknak megfelelően erősödő tendenciát mutat az év végéhez közeledve a hazai ingatlanpiac, az otthonteremtési támogatás változásainak hatása egyértelműen érződik az aktivitási mutatókon a tranzakciószámokat és a keresletet is beleértve. A Duna House által becsült 8 800 tranzakcióval a november az egyik legaktívabb hónapnak számít idén. Az
Alapvetően kevésbé figyel a lakosság a környezettudatosságra ezen a karácsonyon – derül ki a Rondo Hullámkartongyártó Kft. tavalyi és idei kutatási eredményeinek összehasonlításából. Az elmúlt évhez képest csökkent azok aránya, akik hajlandóak lennének többletköltséget vállalni a környezetbarát csomagolóanyagért, és az online vásárlók priorit
A Go-Ahead, Anglia egyik vezető tömegközlekedési vállalata, amely busz- és vasúthálózaton segít utasainak eljutni A pontból B-be, olyan kezdeményezésnek állt az élére, ami lehetővé teszi ügyfelei számára, hogy teljesebb képet kaphassanak utazási előzményeikről és az időalapú viteldíjak révén felhalmozott megtakarításaikról. A vállalat bejelentette,
Az iparban használatos robotok a többség számára messze nem annyira érdekfeszítők, mint az ember – vagy éppen állatok – mintájára formázott társaik. Ennek ellenére a fontosságuk megkérdőjelezhetetlen.