Több tízmilliárd forint értékű beruházásként hozza létre első magyarországi kutatás-fejlesztési központjátját a Mercedes-Benz, melynek nyomán tovább erősödhet hazánk szerepe az autóipari forradalomban, jelentette be a Külgazdasági és Külügyminisztérium.
Maratoni vitát tartott az Európai Parlament szerdán a következő hétéves pénzügyi költségvetésről. Az Európai Bizottság terve szerint a tagállamok szabadabb kezet kapnának, a Parlament azonban elfogadhatatlannak tartja, hogy csökkenjen az agrártámogatások mértéke. Abban mindenki egyetért, hogy a védelmi költségvetést a többszörösére kell emelni, a B
Bár az infláció jelentősen lassult a múlt év során, mégis, a közép-kelet-európai régió 2 százalékos gazdasági növekedése visszafogottnak mondható - derül egy átfogó régiós elemzésből, amely egyúttal rangsorolja a térség 500 legnagyobb vállalatát is. A 2024-es számok szerint a listavezető továbbra is a lengyel Orlen olajcég, a második helyet a cseh
A vikingek hátasaként ismert fjordot manapság különleges külleme és sokoldalúsága teszi vonzóvá a lótartóknak. Szerteágazó felhasználási köre a közelmúltban új területtel bővült: a working equitation szakágban egyre gyakrabban lehet velük találkozni.
Hátrányos helyzetű családok és gyermekek támogatásához járulhat hozzá július elseje óta az, aki a REpont automatáknál az adományozás lehetőségét választja. A Mosolyra váltó programban eddig beérkezett felajánlások összértéke meghaladja a 87 millió forintot, mely a Magyar Máltai Szeretetszolgálat, a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet és a Magyar Vörö
A hulladékmentes életmód nem bonyolult. Ismerd meg, hogyan csökkentheted a szemeted, spórolhatsz pénzt, és élhetsz fenntarthatóbban a saját otthonodban.
A fiatalok digitális tanulását támogató magyar oktatási startup, a Jójegy kommunikációs és PR-partnert választott. A jövőben az egyik legdinamikusabban fejlődő hazai oktatási márka tevékenységét Károly Róbert PR-szakértő, marketing-tanácsadó támogatja, aki vállalkozásán, a Károly Róbert PR & Marketing | KRPR.hu-n keresztül teszi mindezt. A 2025-ben
Az ADHD, vagyis a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar gyakran kezeletlen marad felnőttkorban is. Bár az Egyesült Államokban becslések szerint mintegy 10 millió ember él ezzel a rendellenességgel, mindössze tízből egy kap megfelelő kezelést. Hazánkban pedig szintén sok ember él ADHD-val, még akkor is, ha nem tudnak róla. Íme a jelei, amelyek a munk
A tapasztalt középpályás, Luka Modric kulcsfigurává vált a Milan idei szezonjában, és hazája válogatottjával készül a világbajnokságra. Az olasz klub vezetősége rendkívül elégedett, hogy a játékos elfogadta szerződésének meghosszabbítási opcióját, a football-italia.net forrásai alapján.
A zenekar minden tagjánál járt kora reggel a rendőrség, közölte az énekes, aki elismerte, hogy találtak nála drogot. Azt kéri a rajongóitól, hogy ebben ne kövessék a példáját.
Kutatás-fejlesztési (K+F) projektet indít Kecskeméten a Mercedes-Benz; a német autógyártó első alkalommal választotta Magyarországot ilyen típusú beruházás helyszínéül.
A MÁV több mint húszévi szünet után gépi kocsimosót épített a Szeged rendező pályaudvaron. A napokban már megkezdték a próbaüzemet, az indulás 2026 első negyedévében várható.
A kormányzati leállás miatt akár egyáltalán nem jelenhetnek meg a kulcsfontosságú októberi gazdasági jelentések – közölte szerdán a Fehér Ház egyik magas rangú tisztviselője.
Az elmúlt hétvégén Torinóban rendezték meg a festői Pó folyón a Silverskiff elnevezésű nemzetközi evezős regattát, ahol a versenyzőknek 11 km-es távot kellett teljesíteniük egypárevezős hajóban. A mezőny idén is rendkívül erős volt, összesen 713 indulóval. A Bajai Spartacus Sc versenyzői első alkalommal vettek részt a megmérettetésen. Nagy Réka női
Érdekes információkkal szolgált egy új jelentés a tévében megjelenő LMBTQ karakterek kapcsán – az adatokat rendszeresen közli a GLAAD (Gay & Lesbian Alliance Against Defamation). Eszerint jelentősen csökkenhet a karakterek reprezentációja a képernyőn.
Kihúzták a Skandináv lottó 2025/45. heti nyerőszámait. Ezen a héten nem volt telitalálatos szelvény a skandin, így a következő héten (47.) 285 millió forint lesz majd a tét a Skandináv lottón.
November 12-én a Mixát Udvarban adtuk át a Kreatív nagy designversenyének díjait. Idén is két külön csoportban vártuk a beérkezett pályaműveket, a piaci munkákat az RGB Pro, a diákmunkákat az RGB Talent nevezési csoportban értékelte a két zsűri. Mutatjuk az RGB Pro legjobbjait.
Mintegy 58,5 milliárd forint támogatás utalása kezdődött meg, indulnak az alaptámogatások, az újraelosztó támogatások, a fiatal gazdák kiegészítő jövedelem támogatása mellett, az agrár-környezetgazdálkodási (AKG) és ökológiai gazdálkodást támogató programok (ÖKO) kifizetései, melyek majd 37 ezer kérelem alapján jutnak el az érintett gazdálkodókhoz
Jászberényi Dániellel, a Cezar Winery Kft. ügyvezető igazgatójával beszélgettünk, akinek a 2024-es Irsai Olivérrel elnyerte a legjobb fehérbor díjat az Országos borversenyen.
Hidegzuhanyként érte az ékszerpiacot, hogy mindössze 25,5 millió dollárt (mintegy 8,5 milliárd forintot) adtak a Christie’s genfi árverésén a Mellon Blue-ért, amelyet a világ egyik legkülönlegesebb gyémántjaként tartanak nyilván. A csodás kék, kivételes tisztaságú 9,51 karátos kő ezelőtt 11 esztendővel már megfordult aukción, akkor 32,6 millió doll
Az Aqua.hu bezárta valamennyi fizikai üzletét, miközben az online értékesítés egyelőre változatlanul működik; az expressz szaküzlet működését határozatlan időre felfüggesztették.
A Uniswap alapítója, Hayden Adams bemutatta első nagyobb irányítási javaslatát, a „UNIfication” nevű tervet, ami fordulópontot jelenthet a világ legnagyobb decentralizált tőzsdéje (DEX) számára.
Több mint 4000 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök egy bolgár járműben bútorokba rejtve – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.
Immunerősítés, fáradtság, téli megfázások – a C-vitamin szinte minden háztartásban ott lapul a házipatikában. De sajnos komoly mellékhatásai is lehetnek!
Matthew McConaughey és Michael Caine is beleegyezett, hogy a mesterséges intelligencia alkalmazásával a hangjukat újraalkossák, így azokat majd licenszelni is lehet.
A dolgozó fiatalok döntő része, 68 százaléka egyértelműen derűlátó a jövőbeni fizetésemelésekre nézve, azaz emelkedést várnak. Ugyanakkor az inflációval korrigált emelés, azaz a reálkeresetek alakulását tekintve már jóval árnyaltabb a kép a K&H ifjúsági index szerint. Tény azonban, hogy a bére csökkenésére csak nagyon kevés fiatal számít. Idén is f
Marco Rossi szövetségi kapitány szerint semmiféle kifogás nem lehet, a magyar labdarúgó-válogatottnak meg kell nyernie csütörtökön az örményországi világbajnoki selejtezőmérkőzését. "Nincs helye alibinek, nem foghatunk semmit az időeltolódásra, a pályára vagy bármire. Nekünk ki kell használni az esélyünket és elvinni a három pontot, mert azzal jó
Idén az elmúlt évhez képest várhatóan ugyanannyit terveznek költeni a magyarok karácsonykor – derült ki egy friss, országos, reprezentatív kutatásból. Az eredmények alapján csökkent a nagyobb költést tervezők aránya, emellett a megajándékozottak és a szélesebb családdal ünneplők köre is szűkült. A praktikum fontosabbá vált, hiszen míg a legnépszerű
Egy Bitcoin felhasználó több mint 105 208 dollárt, azaz jelenlegi árfolyamon majdnem 35 millió forintot fizetett, hogy mindössze 10 dollárnyi BTC-t küldjön kedden a blokklánc adatok szerint. A kriptoközösség az X-en dobta be először a témát, hogy valaki hatalmas összeget fizetett, hogy mindössze 0,00010036 BTC-t küldjön derül ki a Mempool adataibó
A világ legnagyobb vagyonkezelője, a BlackRock nem rohan az altcoin ETF-ek után, és továbbra is kizárólag a Bitcoinra és az Ethereumra fókuszál – a korrekciót követően is több tízbillió forint értékű kriptoállományt kezel. A cég digitális eszközökért felelős vezetője, Robert Mitchnick egy friss interjúban nem is habozott nyíltan kiállni a cég kript
A hardveres tárcákról sokaknak a nagy márkák jutnak eszébe, pedig ma már hétköznapi alkatrészekből is összeállítható biztonságos aláíróeszköz. Két nyílt forráskódú projekt, a SeedSigner és a Satochip megmutatja, hogy a „csináld magad” megközelítés nem csak olcsó, hanem átlátható és jól auditálható is lehet. Mi a SeedSigner lényege A SeedSigner egy
Az airdrop utáni visszaesésből kilábalva újra lendületbe jött a Meteora, és rövid időn belül 30%-os emelkedést produkált. A Solanán futó DeFi platform célja a mémcoin gyártás és kereskedelem forradalmasítása, az elemzők szerint pedig előbb-utóbb az egyik vezető DEX versenytársát, az Uniswapot is megelőzheti. Meteorként száguld a Meteora árfolyama Ú
A Visa ismét bebizonyítja, hogy nem csupán a hagyományos fizetések világának egyik legnagyobb szereplője, hanem a pénzügyi innováció egyik úttörője is. A fizetési óriás legújabb kísérleti programjának – egy stabilcoin-alapú, fiat pénzzel finanszírozott fizetési rendszer – célja az, hogy a vállalatok percek alatt utalhassanak pénzt globálisan, a blo
Szerdán ülésezett a kormány és az esti közlönyben több döntés meg is jelent. Ezek egyika a villamos energiáról szóló törvényt írja felül egy rendelettel.
A Mercedes-Benz több tízmilliárd forint értékű beruházással létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját, amelynek a nyomán tovább erősödik hazánk szerepe az autóipari forradalomban – jelentette be a tárca közlése szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Kecskeméten.
Az idei évben több fontos állattenyésztési jogcím keretösszege emelkedik annak érdekében, hogy tovább erősödjön a gazdálkodók pénzügyi biztonsága és az állatjóléti feltételek javítása. Az állattartók számára így még nagyobb segítséget jelenthetnek a nemzeti támogatások - jelentette be Nagy István agrárminiszter.
Bár az Otthon Start hitel hatása még nem tükröződött erőteljesen a szeptemberi hitelstatisztikákban, októbertől látványos növekedés jön a lakáshitel-szerződéseknél az Erste várakozásai szerint. A pénzintézet tapasztalatai szerint az új támogatott kölcsön igénylői között magas a diplomások és a fiatalok aránya, és az ügyfelek nagyjából negyede haszn
Az Ensz Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Világszervezetének (Fao) legfrissebb előrejelzése szerint a globális gabonatermelés várhatóan 2990 millió tonnával rekordszintet ér el, ami 4,4 százalékos növekedést jelent 2024-hez képest. Várhatóan az összes főbb gabonafajta termelése növekedni fog, a legnagyobb éves növekedést a kukoricánál, a legkisebbet p
A november 12-én éjjel megjelenő Magyar Közlönyben újabb módosítások jelentek meg az Otthon Start és CSOK Plusz hitelekkel kapcsolatban. A bejelentett módosítások többnyire könnyítések, és nagyjából megfelelnek a korábban társadalmi egyeztetésre bocsátott tervezeteknek.