Az erdőirtás Brazíliában már elképesztő méreteket ölt, de a közeljövőben még több fát vághatnak ki, ami csak fokozhatja az egyre súlyosbodó globális felmelegedést. A környezetvédők már kongatják a vészharangot.
Létrejött a megegyezés a legfőbb uniós tisztségekről, az Európai Bizottság elnökének Ursula von der Leyent javasolják. Megszavazta az Országgyűlés a Magyar Tudományos Akadémia kutatóintézeti hálózatának átalakítását. Az azonnali átutalás bevezetésével egy időben a tranzakciós illeték megváltoztatását is javasolja a Bankszövetség. Az InfoRádió legfo
A szicíliai bíróság szerint csak a kötelességét teljesítette, amikor kimentette az embereket. Matteo Salvini háborús bűnösnek nevezte a Sea Watch 3 mentőhajó kapitányát.
Az Európai Néppárt Járóka Líviát jelöli az Európai Parlament egyik alelnökének. A hírt Deutsch Tamás fideszes delegációvezető jelentette be a Twitter oldalán.
Járóka LíviaFotó: youtube / EPAz Európai Néppárt képviselőcsoportja Járóka Lívia fideszes európai parlamenti képviselőt jelöli az EP egyik alelnökének - közölte Deutsch Tamás irodalomtörténész a Twitterén. Kedden felmerült az is, hogy a szocialisták pedig Dobrev Klárát jelölnék az EP alelnökének.