Súlyos pusztítást okozott a Batsirai nevű ciklon Madagaszkáron, legalább hatan életüket vesztették – közölte vasárnap a helyi katasztrófavédelmi hivatal.
Az orosz csapatok hetven százalékban készen állnak az Ukrajna elleni teljes körű invázióra – állítják amerikai tisztviselők, akik szerint az orosz hadsereg napokon belül el tudná foglalni Kijevet. Moszkva őrültségnek nevezte a találgatásokat. Közben már Svédország sem zárja ki, hogy az oroszok megtámadják a skandináv országot. Az ATV Híradójának ri
A kínai teniszező egy francia újságnak adott interjút, és találkozott a NOB elnökével is. Tagadta novemberi eltűnését, ahogy azt is, hogy bántalmazták volna.
Bizarr történet borzolta a kedélyeket egy spanyol börtönben. A 29 éves Gonzalo Montoya Jiménez egy Asztúria tartományban lévő börtönben töltötte a büntetését három évvel ezelőtt, amikor a névsorolvasásnál a rendőrök arra lettek figyelmesek, hogy a férfi nem mozdul és nem ad magáról életjelet. Három orvos is halottnak hitte, de Gonzalo a boncolás el
A koronavírus járvány megjelenése óta a legtöbb súlyos Covid-beteget ápolják Izraelben, noha egyre kevesebb új fertőzöttet azonosítanak - jelentette az egészségügyi minisztérium honlapja vasárnap.
Blokkolták a belvárost, egész nap akadályozzák a közlekedést és baromi hangosan dudálnak megállás nélkül. Minden járványügyi korlátozás eltörlését követelik. A trumpista szélsőségesek közben tombolnak, hogy nem finanszírozhatják őket az interneten.
Szükségállapotot hirdetett a kanadai főváros, Ottawa polgármestere vasárnap, miután több mint egy hete tüntetések zajlanak a koronavírus megfékezését célzó intézkedések és a védőoltással kapcsolatos szabályozás ellen.
Tudatosan negatív színben tünteti fel a német média a járvány miatt utcára vonultakat. A résztvevőket szélsőségeseknek és rasszistáknak nevezik. Erről volt szó Globál című külpolitikai műsorunkban.
Naftali Bennett izraeli miniszterelnök telefonon gratulált Joe Bidennek az Iszlám Állam vezetőjének, Abu Ibráhim al-Hásemi al-Kurejsinek a megöléséhez, és izraeli látogatásra invitálta az amerikai elnököt - jelentette a Jediót Ahronót című újság hírportálja hétfőn.
A hétvégi összesített adatokat közöljük. A beoltottak száma 6 374 293, közülük 6 120 914 személy már a második, míg 3 735 329 a megerősítő, harmadik oltását is felvette. Az elmúlt három napban 33 716 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 650 562-re nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.
Ausztrália február 21-től megnyitja határait azon turisták előtt, akik a koronavírus elleni védőoltás mindkét dózisát megkapták - jelentette be hétfőn Scott Morrison ausztrál miniszterelnök.
Túlnőtt az ottawai hatóságokon a kanadai kamionosok blokádja, akik eredetileg azért indultak meg, mert a hatóságok elrendelték az Egyesült Államok és Kanada között ingázó kamionsofőrök számára a kötelező koronavírus-elleni védőoltást, ha nem akarnak két hetet karanténban tölteni.
Ausztrália február 21-től megnyitja határait azon turisták előtt, akik a koronavírus elleni védőoltás mindkét dózisát megkapták - jelentette be hétfőn Scott Morrison ausztrál miniszterelnök.
Trónra lépése 70. évfordulójának napján az angol királynő közölte: nem mond le, de amikor fia, Károly herceg veszi át a helyét, akkor felesége, Camilla, Cornwall hercegnője királynéi rangot kap.
Marc Dillard, az USA budapesti nagykövetségének ügyvivője szerint Amerika diplomáciai úton szeretne megoldást a helyzetre, de készen áll arra is, hogy ha kell, súlyos szankciókat rójanak ki Oroszországra.
Nem látta kizártnak a Vlagyimir Putyinnal kötött megállapodást Emmanuel Macron francia elnök, aki a mai napon találkozik az orosz elnökkel Moszkvában. Macron „új egyensúlyra” hívott fel, hogy mind az európai országok védelme szavatolva legyen, mind Oroszországot is megbékítsék. A francia lapok kockázatos küldetésnek nevezik ezt a vizitet, melyet ke