Két család története bontakozik ki a Fazilet asszony és lányai című török sorozatban, sorsuk a pénz, szerelem és a megdöbbentő titkok mentén fonódik össze. A török széria epizódjai minden hétköznap 15.40-től a Tv2-n, 22.00-tól pedig az Izaura Tv-n láthatók.
Sebő Ferenc, Kossuth-díjas énekes, zenész, dalszerző, népzenekutató, a táncházmozgalom egyik elindítója, televíziós szerkesztő, egyetemi tanár idén februárban 75 éves. A táncházmozgalom kezdetire úgy emlékszik vissza, mint a szabadság egy szelete, ami lehozta a zenét és a táncot a színpadról, de a kultúrát kisajátító politikáról is megvan a vélemén
A hétvégén ünnepelte trónra lépésének hetvenedik évfordulóját Ii. Erzsébet, aki ezzel a leghosszabb ideig hatalmon lévő brit uralkodónak számít. Az évfordulót egész évben rendezvénnyekkel, koncertekkel ünneplik a szigetországban.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, a Normális emberek után Sally Rooney első könyvéből, a Baráti beszélgetésekből is 12 részes sorozat készül. A Hulu és a Bbc Three a napokban már közzé is tett néhány képet arról, hogy milyen lesz az adaptáció. A főszereplőket Alison Oliver, Sasha Lane, Joe Alwyn és Jemima Kirke alakítják, a bemutató pedig a tavasz
Az 1972-es A keresztapa című film ma már kultikus státuszban van, de a forgatás idején ennek még nem volt semmi jele. A kihívásokkal teli időszakról The Offer címen készült sorozat - itt az előzetese.
Gyermekek tízezrei élnek ma Magyarországon a 21. századi Európához méltatlan nyomorúságban. Éhesen, gyógyszer nélkül, teljes és végleges kilátástalanságban. L. Ritók Nóra megmutatja ennek a legtöbbünk számára láthatatlan világnak a kegyetlen mindennapjait. Olvass bele!
„A megérkezés pillanata sokszor arról szól, ahonnan az utazó megérkezik” – mondta Vonnák Diána első novelláskötetének bemutatóján, az őszi Margó Irodalmi Fesztiválon. A Látlak című kötet tizenhét történetének ez a kiindulópontja, a szövegek elbeszélői olyan figurák, akik idegen környezetben próbálják megállni a helyüket, ki- vagy bevándorlók, külfö
Hatalmas felháborodást váltott ki, amikor a Tencent nevű kínai streamingszolgáltató úgy döntött, hogy megváltoztatja az 1999-es Harcosok klubja végét. A tiltakozás hatására visszaállították az eredeti befejezést.
Hatalmas port kavart a kínai Tencent streamingszolgáltató, miután azon felül, hogy kivágták a jeleneteket, amelyek meztelenkedést tartalmaznak, megváltoztatták a Harcosok klubja című film befejezését.
Lehet-e egy nő szép Auschwitzban? Megmaradhat-e üdének és kívánatosnak? Mosolyoghat-e ránk egy ott készült fotóról? Mindezekre a kérdésekre a Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál egyik, február közepéig online is elérhető alkotása, a Lehetetlen szerelem ad meglehetősen bizarr válaszokat.
Pásztor Anna elmesélte, milyen szívszorító volt a filmforgatás: „Amikor kifelé tartottunk, egy nagyon kedves idős néni jött felénk tolókocsival, lassított, hunyorgott és azt mondta: Művésznő, most ismertem csak meg... na akkor eltört nálam a mécses”.