A kísérleti projekt áfa nélkül 973 millió euróra becsült költségét a nemzeti helyreállítási és ellenállóképességi tervben, vissza nem térítendő külső forrásokból fedezik.
Az orosz külügyminiszter egy olasz televízióban hangoztatta, hogy szerinte Volodimir Zelenszkij ukrán elnökben Adolf Hitler náci vezérhez hasonlóan "zsidó vér folyik".
A Putyin szócsöveként ismert Dmitrij Kiszeljov az orosz tévé vasárnap esti műsorában arra szólította fel az elnököt, hogy egy víz alatti atomdrónnal támadja meg Nagy Britanniát.
Az orosz hadsereg tényleg képes víz alatti nukleáris torpedóval tengerparti városokat elpusztítani, radioaktív cunamit előidézni? Az állami tévében ezzel fenyegetőznek!
Jeruzsálemben bekérették a külügyminisztériumba Oroszország nagykövetét Szergej Lavrov orosz külügyminiszter Adolf Hitler részbeni zsidóságát hangoztató szavai miatt - jelentette a Jediót Ahronót című újság hírportálja, a ynet hétfőn.
Több mint fél éve először nem regisztráltak halálesetet Németországban az új típusú koronavírus okozta betegséggel kapcsolatban a hétfőn közölt hivatalos adatok szerint.
2020 júniusában a George Floyd halála miatt tüntetők annyira feldühítették az elnököt, hogy legszívesebben éles lőszerrel oszlatta volna fel a fehér háznál összegyűlt tömeget.
Súlyos gazdasági válsággal kell szembenéznie a Kárpátalján élőknek, miután az oroszok inváziója komoly recesszióba taszította az ukrán gazdaságot. Az üzemanyag ára az egekbe emelkedett, ráadásul a már most jelentős hiány és a mezőgazdasági idény kezdetével további drágulásra számítanak – írja a Világgazdaság. A napilap beszámolója szerint már kárt
Egy nagyjából hetvenéves McDonald's-os zacskót talált egy amerikai pár, miközben felújították Chicago melletti otthonukat. Rob és Gracie Jones Crystal Lake-i háza még 1959-ben épült.
„Amikor az evakuációs buszon voltunk, azt mondtam a férjemnek: 'Vaszja, nem zseblámpával kell majd a vécére mennünk?' Nem egy kukászsákot kell használnunk elemlámpával?”
Németország elviselné, ha Oroszország Ukrajna ellen indított háborúja miatt az Európai Unió embargót vezetne be az orosz kőolajra, de vannak tagországok, amelyek még nem állnak készen erre, és ezt tiszteletben kell tartani - mondta a német szövetségi gazdasági és klímavédelmi miniszter hétfőn Berlinben.
Az ukránok nem hajlandók feladni Ukrajna területének egy részét sem Oroszország javára, különösen több ezer katona és civil ukrán halála után - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az ERT görög közszolgálati televíziónak adott interjújában.
Az energetikai miniszterek rendkívüli EU-s megbeszélésén azt erőltette a Bizottság, hogy senki se fizessen úgy a gázért, ahogy azt Putyin előírta. Szijjártó pénteken még azt mondta, Magyarország teljesíti az orosz igényt, de az ITM államtitkára ezt a hétfői tanácskozáson állítólag nem ismételte meg.
Az ukrán fél megtörte a fegyvernyugvást a mariupoli Azovsztal acélműnél, az üzem területén lévő állásaiból tüzet nyitott, amire a donyecki szakadár fegyveres erők válaszoltak - közölte a RIA Novosztyi hírügynökség hétfő este a Moszkva által függetlennek elismert donyecki entitás belügyminisztériumára hivatkozva.
Moszkva nem kommentálta a veszteségről szóló híreket. Azt ugyanakkor elismerte, hogy az ukránok nehézfegyverekkel lőtték a Donbasz-régió szakadárok által ellenőrzött több települését.
Az Európai Bizottságnak nincs információja arról, hogy bármelyik európai uniós tagország vagy magáncég rubelben fizetne az orosz gázért, vagy hajlandó lenne erre – közölte hétfőn Kadri Simson, az energiaügyekért felelős uniós biztos.
Fülsüketítő robajjal indult első útjára a tesztelés során április végén a Szarmat RS-28 rakéta Oroszország területén, még a föld is beleremegett a lökéshullámba. A „Sátán-2” becenevű rakéta tucatnyi nukleáris töltetet képes szállítani a hírek szerint, ami hatalmas pusztítást végezhet akár 18 000 km-rel messzebb a kilövéstől.
„Szlovákia jelenleg nem hajlandó lemondani az orosz nyersanyagokról, de mindent megtesz annak érdekében, hogy kevésbé függjön az orosz gáztól” – nyilatkozta Eduard Heger szlovák miniszterelnök a BBC-nek. A kormányfő szerint az ukrajnai háború ellenére nem növekszik a közvetlen veszély Szlovákiára nézve. A brit közszolgálati televíziónak elmondta, P
Mark Esper volt védelmi miniszter azt állítja, Trump korábbi amerikai elnök bele akart lövetni a tömegbe, amikor tüntetők jelentek meg a Fehér Háznál George Floyd halála miatt.
Több mint fél éve először nem regisztráltak halálesetet Németországban az új típusú koronavírus (Sars-CoV-2) okozta betegséggel (Covid-19) kapcsolatban a hétfőn közölt hivatalos adatok szerint.