Thaiföldi születésnap, őrült poénok, megható pillanatok hatalmas önismereti utazás – így emlékeznek vissza a Jobb később, mint soha! szereplői az Ázsiában töltött hetekre. Csuja Imre bevallotta, voltak félelmei, hiszen "mégiscsak 65 éves". A kaland azonban mindenkit magával ragadott: Epres Attila, Scherer Péter, Badár Sándor és Frohner Fecó együtt
A szereplők gondjai ismerősek, de a gyújtópontba azok a pillanatok kerülnek, amikor váratlanul és érthetetlenül mégiscsak felizzik az öröm és a feloldódás fényessége: az időn kívüli perc, amiért érdemes élni. A vágy az, ami éltet, és ha kell, összetöri a világ szigorú kereteit. – Szabó T. Anna frissen megjelent novelláskötetéből ajánlunk részletet.
Stephen King gyilkos bohóca mélyen beivódott a popkultúrába. A nemes egyszerűséggel az Az címet viselő regény 1986-ban robbant be a köztudatba, és okozott álmatlan éjszakákat. Már a négy évvel későbbi tévéváltozat is nagy sikert aratott, de a borzongatás művészetét az 1917-es moziváltozat emelte új szintre, amit 2019-ben követett a folytatás.
Rosalía alapjaiban formálta át a kortárs könnyűzenét a popnak álcázott operájával, ami szembemegy mindenféle elvárással. Az énekesnő 13 különböző nyelven énekel a Lux című, rekordokat döntő albumán a női szentek előtt tisztelegve.
Hogyan igazodjunk ki a hozott mintáink, a digitális kihívások és saját elvárásaink labirintusában? Steigervald Krisztián új könyve a szülői generáció számára nyújt segítséget.
Már játsszák a hazai mozikban a "Sárkányok Kabul felett" című magyar háborús akciódrámát. A Dyga Zsombor rendezésében készült film cselekményét megtörtént események ihlették. A rendező az InfoRádiónak nyilatkozott az alkotásról.
Az orvos, aki egy országot nevel arra, hogy a mikrobiomját nyers zöldségekkel táplálja, most szakácskönyvvel rukkolt elő. A kötet azonban sem pontos életmód-útmutatással, sem igazán újat mutató receptekkel nem kecsegtet.
Sally Rooney felszólította az Egyesült Királyság kormányát, hogy tegyen valamit az éhségsztrájkoló foglyokért. David Szalay Booker-díja vitát indított a maszkulinitásról. Nyilvánosságra hozzák Amy Levy személyes archívumát. William Blake verse akár 120.000 fontért is elkelhet. – Heti külföldi hírösszefoglalónkat olvashatják.
A kétszeres Oscar-díjas sztárnak egy 10 milliárd forintos per vitte el a vagyonát. Most hotelekben és Airbnb-kben él, és csak reménykedik a visszatérésben.
Az Élet és Irodalom idei 47. számában Margócsy István esszéje Kovács András Ferenc szonettkoszorújáról. Kritika Percival Everett és Barnás Ferenc könyvéről. Jónás Tamás verse, Petőcz András prózája. – Az Élet és Irodalom új számát a kulturális cikkek rövid részleteivel ajánljuk.