2022. január 23. vasárnap

jan. 23
0:12
Épp az Australian Opent kommentálta, amikor megváltak Köves Gábortól, a legsikeresebb magyar férfi teniszválogatott kapitánytól (Blikk)
Köves Gábornak lejárt a szerződése. Fucsovics Márton volt edzője, az új teniszszövetségben szakmai igazgatói szerepet vállaló Sávolt Attila javaslatára nem hosszabbítottak azzal a kapitánnyal, aki a magyar tenisz történetében kétszer is a Davis Kupa világcsoportjába vezette a csapatot. Ilyet korábban senki sem tett. Helyét Nagy Zoltán kapja meg.
jan. 23
0:12
Most közölték a lesújtó hírt: Elhunyt a sportlegenda (BorsOnline)
Elhunyt a négyszeres Stanley Kupa-győztes Clark Gillies.
jan. 23
0:12
Schäfer András: "Érzem a bizalmat, jó helyre jöttem" (Eurosport)
A válogatott labdarúgó elárulta, Németországban több klub is kiszemelte, az Union Berlin viszont már a nyáron is szerződtetni akarta, amit jó jelnek tekintett.
jan. 23
0:16
Čilić legyőzte Rublevet, történelmi brit siker alpesi síben (Eurosport)
Dave Ryding már korábban is elcsípett néhány dobogót a világkupában, nyernie viszont - egészen mostanáig - nem sikerült. Nagy meccset játszott Marin Čilić, aki ismét megvillantotta top 10-es formáját - ennek Andrey Rublev látta a kárát.
jan. 23
0:20
A 93. percig kellett várni a Manchester United góljára, különös közjáték Londonban (Eurosport)
A Manchester United a negyedik helyre lépett előre a Premier League tabelláján, miután a csereként beálló Marcus Rashford drámai, utolsó pillanatos góljával 1-0-ra nyert a West Ham United ellen az Old Traffordon szombaton. Közben a Brentford-Wolverhampton Wanderers meccsen különös közjáték zavarta meg az eseményeket, félbe kellett szakítani a talál
jan. 23
0:24
Egy csodahotel, ahol a tengerszinten is magaslaton lehetsz (Eurosport)
Januárban Dél-Spanyolország, pontosabban Alicante környéke egy valóságos bázis minden profi kerékpáros számára. Jó idő, jó utak, nyugodt tekerés, nem kell másra figyelni, csak a melóra. Ott edzőtáborozik Peák Barna a Wantyval, és a közeli Olivában készült az új idényre Dina Marci, illetve Fetter Erik.
jan. 23
0:28
Négy győztes meccs után nagy pofonba szaladt bele az olimpiai bajnok a kézi Eb-n (Eurosport)
Izland meglepetésre 29-21-re legyőzte az olimpiai bajnok francia válogatottat a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában, szombaton a budapesti MVM Dome-ban. A Telekom Veszprém irányítója, Kentin Mahé pozitív koronavírustesztje miatt nem volt ott a francia keretben, és ugyanezért hiányzott
jan. 23
0:32
25 Gs-győzelem, Barty menetelése, Zverev első próbatétele a vasárnapi programban (Eurosport)
A nyolcaddöntős párosításokkal folytatódik az Ausztrál Open hetedik napja. Sok jó meccsért érdemes hajnalban is felkelni, de a délelőtt sem telik minőségi tenisz nélkül. Itt lesz a női világelső, de nyolc közé juthat Rafael Nadal és Matteo Berrettini is.
jan. 23
0:36
A 90. percben döntött az Inter, tovább szenved a legrégebbi olasz klub (Eurosport)
Serie A - A címvédő és listavezető Internazionale hajrában szerzett góllal 2-1-re múlta felül a Veneziát, míg a Genoa gól nélküli döntetlent játszott a vendég Udinesével az olasz labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának szombati játéknapján.
jan. 23
0:40
Megint kitartott a Southampton, oda a Manchester City győzelmi sorozata (Eurosport)
Ősszel idegenben ikszelt a Southampton a Manchester Cityvel, ezúttal hazai pályán viccelte meg a bajnokot. Azért a Guardiola-csapat így is elképesztő menetelésen van túl: sorozatban 12 mérkőzést nyertek meg ezt megelőzően.
jan. 23
0:44
Horvátország sem tudta megállítani a világbajnokot (Eurosport)
A világbajnok Dánia 27-25-re legyőzte Horvátországot a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában, szombaton a budapesti MVM Dome-ban.
jan. 23
0:48
Könnyek és örömmámor- így reagált Dave Ryding edzője a történelmi brit győzelemre (Eurosport)
Elképesztő érzelmeket váltott ki Dave Ryding történelmi győzelme a kitzbüheli szlalomon.
jan. 23
0:54
Imsa: Vautier szerezte meg a pole-t a Daytona 24 kvalifikációs futamának kvalifikációján (USAracing)
A Jdc Miller Motorsports kaparintotta meg a rajtelsőséget a Daytona International Speedwayen rendezendő Rolex 24...
jan. 23
7:12
Galambos Péter maradt a hazai kick-box szövetség elnöke (HírTV)
Az elnök kiemelte, hogy a sportágat tavaly a tokiói olimpián a NOB teljes jogú olimpiai taggá nyilvánította.
jan. 23
7:48
Botrány a magyar utánpótlásban, furcsa váltás a teniszválogatott élén (Eurosport)
Állandó szakkommentátorunkat, Köves Gábort annak ellenére küldték el a Davis-kupa-csapat éléről, hogy ő volt az eddigi legsikeresebb kapitány. Botrányos módon távozott a magyar foci utánpótlásából az egykori játékos Fehér Csaba is, miközben arra is kerestük a választ, hogy miért sült el nagyon rosszul a hazai Eb a kézilabdázóink számára.
jan. 23
8:06
A korábbi Us Open-döntős leütötte a pályáról a bombaformában lévő Badosát (Eurosport)
Madison Keys nagy meglepetést okozva búcsúztatta a világranglista-6. Paula Badosát az Ausztrál Open negyedik fordulójában.
jan. 23
8:18
Ha van egy szabad fél órád, nézd meg a legőrültebb tie-breaket, amit Nadal valaha játszott! (Eurosport)
A 21. Grand Slam-címéért hajtó Rafael Nadal végól ugyan három szettben megoldotta a negyeddötőbe jutást az Australian Openen, az első játszmában egy 28 perces (!!!) rövidítésbe bonyolódott a francia Adrian Mannarino ellen.
jan. 23
8:30
Nadal félórás tie-breaket élt túl, három szettben pipálta ki a negyeddöntőbe jutást (Eurosport)
Rafael Nadal a francia Adrian Mannarinóval találkozott az Australian Open negyedik fordulójában, és végül ugyan három szettben bejutott a negyeddöntőbe, az első játszmában komoly kihívás elé állították. Minden más az összefoglalóban!
jan. 23
8:42
Nem ment neki a játék, Zverev az ütőjén vezette le a frusztrációját (Eurosport)
Az olimpiai bajnok Alexander Zverev a Denis Shapovalov elleni mérkőzés második szettjének elején dühöngött egy sort - persze nem úszta meg figyelmeztetés nélkül.
jan. 23
9:24
Az utolsó másodperc döntött, az NFC-első Packers máris búcsúzott az NFL rájátszásától (m4sport.hu)
Az Amerikai Főcsoportban a Bengals megtréfálta a Titanst.
jan. 23
9:36
Szokott totózni? Itt a 13+1-es focikvíz, ha valóban ért a magyar futballhoz – Még a profik sem tudják százszázalékosan kitölteni (Blikk)
Sokszor hangzik el az az általános közhely, hogy tízmillió futballkapitány országa vagyunk. Az tény, a foci az, amihez mindenki hozzátud szólni, van véleménye róla, hasznos kritikákat tud megfogalmazni, úgy általában ért hozzá.
jan. 23
9:36
Tovább menetel az éllovas Suns az NBA-ben (m4sport.hu)
A Phoenix sorozatban a hatodik sikerét aratta, a legutóbbi tíz mérkőzését tekintve pedig a kilencediket nyerte meg.
jan. 23
9:54
Itt a torna meglepetése: Zverev simán kapott ki a nyolcaddöntőben (Eurosport)
Az olimpiai bajnok Alexander Zverev idén Melbourne-ben sem lesz Grand Slam-bajnok, miután három szettben kikapott Denis Shapovalovtól az Ausztrál Open negyedik fordulójában.
jan. 23
10:00
A vér nem hazudik - robbant a vegán étrendbomba, a bizonyítékok egyre meggyőzőbbek (Eurosport)
A vegetáriánus és a vegán, azaz az állati eredetű dolgokat teljesen nélkülöző étrend egyre elterjedtebb az élsportolók, így az országúti kerékpárosok körében is. De vajon tényleg okoz pozitív változásokat a növényi étrend a teljesítményben? Vajon tényleg a növények a kulcs a gyorsabb regenerációban?
jan. 23
10:12
A téli olimpiák eddigi helyszínei egy kivétellel most mind elbuknának (Infostart)
Egyre kevesebb helyen találkozik a februári rendezés és a megfelelően hideg téli idő.
jan. 23
10:12
Nincs a meccskeretben Európa egyik legkeresettebb csatára, köszöbön a váltás? (m4sport.hu)
Bombaüzlet állhat a mellőzés hátterében.
jan. 23
10:24
jan. 23
10:36
Shapovalov makulátlan tenisszel verte Zverevet, Nadalnak meg kellett dolgoznia a negyeddöntőért (Eurosport)
Nem jutott be a negyeddöntőbe a harmadik helyen kiemelt Alexander Zverev a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon.
jan. 23
10:42
Kiesett a harmadik kiemelt Zverev; Nadal ott van a negyeddöntőben az Australian Openen (m4sport.hu)
A tavaly olimpiai és ATP-világbajnok német játékost a kanadai Denis Shapovalov búcsúztatta.
jan. 23
10:54
„Verstappennek minden mindegy” (m4sport.hu)
Korábbi csapattársa szerint az adja Max Verstappen megingathatatlannak tűnő mentális erejét, hogy nem ismeri az idegesség fogalmát
jan. 23
10:56
Feszültség támadt a Ferrari elnöke és csapatfőnöke között? (m4sport.hu)
Már nem Jean Todt szerepvállalása, hanem Mattia Binotto jövője a nagyobb kérdés a Ferrari elnökénél? Olaszországban konfliktusról pletykálnak a két vezető között
jan. 23
11:06
Fotókon a Jégpályák Éjszakája a Városligetben (SzMo)
Aki tehette, korcsolyát kötött, szerte az országban szombat éjjel rendezték a sok embert megmozgató koris eseményt.
jan. 23
11:24
A Liverpool az egyik legnagyobb angol tehetséggel erősítené meg a keretét (m4sport.hu)
Hivatalos ajánlat még nincs, de Jürgen Kloppék hónapok óta figyelik a fiatal középpályást.
jan. 23
11:48
Északmacedón támadót igazolt a Gyirmót – hivatalos (m4sport.hu)
A 24 éves játékos hazája listavezetőjétől érkezett.
jan. 23
11:48
Nadal már negyeddöntős, kiesett viszont az olimpiai bajnok Zverev az Ausztrál Openen (Eurosport)
Az Ausztrál Open szombat éjjeli meccsein két kivétellel az esélytelenebbnek tartott teniszezők győztek. Madison Keys a nyolcadik kiemelt Paula Badosa, Jessica Pegula az ötöddiként rangsorolt Maria Sakkari, Denis Shapovalov pedig Alexander Zverev ellen nyert. Barbora Krejčíková és Rafael Nadal hozta a maga meccsét.
jan. 23
12:00
Elképesztő tie-break után jutott tovább Rafael Nadal (Infostart)
Kiesett viszont a harmadik helyen kiemelt Alexander Zverev az Australian Openen. Negyeddöntős a női világelső.
jan. 23
12:00
Kyrgios felrobbantotta a lelátókat, most a csak látszólag alsónadrágban teniszező Kokkinakis oldalán (Eurosport)
Australian Open: Nick Kyrgios és Thanasi Kokkinakis negyeddöntőbe jutott párosban Melbourne-ben, miután 6:4, 4:6, 6:4-re verték a Behar/Escobar kettőst. Az ausztrál közönség szinte megőrült, akármit is csináltak a hazaiak a pályán, de volt is okuk az ünneplésre: röptecsata, átemelések, és a Kyrgiostól jól megszokott show-elemek tarkították a meccse
jan. 23
12:24
Az IFFHS kimutatása brazil a legerősebb futballbajnokság a világon, az NB I az 53. (m4sport.hu)
Az IFFHS történetében 1991 óta először végzett az élen a brazil Série A.
jan. 23
12:24
Az tuti, hogy a hétvége gólja egy félamatőr meccsen született! (Eurosport)
Babington majd’ félpályáról vágta be kapásból az ellenfél védőjétől elé kerülő labdát.
jan. 23
12:30
jan. 23
12:30
Idén először elbukta a szerváját, de így is lazán besétált a negyeddöntőbe a világelső (Eurosport)
A női világelső Ashleigh Barty bejutott a negyeddöntőbe az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.
jan. 23
12:48
Hat évet kellett várnia rá, de ott van a legjobb nyolc között Gael Monfils az Ausztrál Openen (Eurosport)
A francia Gael Monfils a 10. Grand Slam-negyeddöntőjébe jutott, miután egy szórakoztató csatát vívott a szerb Miomir Kecmanoviccsal az Australian Open negyedik fordulójában vasárnap. Monfils pályafutása során másodszor jutott be a nyolcaddöntőbe a Melbourne Parkban, ahol a hetedik kiemelt Matteo Berrettini vagy a 19. kiemelt Pablo Carreno Busta les
jan. 23
13:24
Harminc éve nem történt ilyen a világ futballéletében (Infostart)
Nem európai lett a világ legerősebb nemzeti futballbajnoksága. A magyar visszaesett a tavalyi helyezéshez képest.
jan. 23
14:00
Kizárt dolog, hogy a téli olimpián doppingszeres hússal érintkezzenek a sportolók (Infostart)
Erre figyelmeztette korábban a világeseményre készülő sportolókat a WADA.
jan. 23
14:00
Hazai siker szuperóriás-műlesiklásban az alpesisí-világkupán (m4sport.hu)
Az olasz Elena Curtoni nyerte a női alpesi sízők világkupa-sorozatának vasárnapi szuperóriás-műlesikló versenyét Cortina d'Ampezzóban.
jan. 23
14:24
A férfi kézi Eb góllövőlistájának éllovasa is elkapta a koronavírust (m4sport.hu)
Kay Smith mellett két játékos és egy stábtag is pozitív tesztet produkált.
jan. 23
14:42
Pep Guardiola rekorder lett (Infostart)
Maga mögé utasította José Mourinhót, Jürgen Kloppot és Alex Fergusont is.
jan. 23
15:00
„Csillag született!" – Karanténból méltatta parádézó posztriválisát az izlandi kapus (m4sport.hu)
Kinyírta az olimpiai bajnok támadásait.
jan. 23
15:18
Vas Kata Blanka ötödik helyen zárt a cyclocross-vk hollandiai versenyén (m4sport.hu)
A viadalt a szakág hétszeres világbajnoka, Marianne Vos nyerte.