2023. október 18. szerda

okt. 18
0:12
Fürjes Balázs: alázattal fogom szolgálni a magyar sportot a NOB szívében (Infostart)
A korábbi államtitkár azt mondta az InfoRádióban, legfőbb célja az új, modern sportágak megkedveltetése itthon, illetve a hagyományos magyar sportágak népszerűsítése az egész világon, valamint azt is fontosnak tartja, hogy az olimpia a felnövekvő generációk számára is érdekes legyen.
okt. 18
0:12
Ukrán zászlót rongáltak meg a Litvániában őrizetbe vett magyar szurkolók (444.hu)
Ami ott büntetendő.
okt. 18
0:12
Óriásit mentett a magyar válogatott, novemberben kijuthatunk az Eb-re (BorsOnline)
A második félidőben mentettünk pontot Litvániában.
okt. 18
0:12
Döntetlen Litvániában – bár éllovas a válogatott, még nem biztos az Eb (Demokrata)
A mieink előnye egy pontra csökkent az eggyel több meccset játszó szerbekkel szemben, de hatra nőtt a harmadik Montenegró előtt.
okt. 18
0:12
Eb-selejtező: litván–magyar 2-2 (Telex)
Előbb Černych lőtt gólt egy nagy szóló végén, aztán egy szögletből találtak be a hazaiak, a második félidőben viszont több nagy helyzet után Szoboszlai tizenegyesét már nem tudta védeni a litván kapus, aztán Varga Barnabás ki is egyenlített. Így az Eb-kijutás novemberben jöhet majd össze.
okt. 18
0:16
Gazdag Dániel a kezdő tizenegyben (Infostart)
Marco Rossi kijelölte a magyar válogatott kezdő tizenegyét a litvánok elleni, 20.45-kor kezdődő Európa-bajnoki selejtezőre. Egyetlen változás van a szombati, szerbek elleni csapathoz képest.
okt. 18
0:16
Litvánia egy félidőn át Klaksvíkot játszott, 2-2-es döntetlen a kaunasi selejtezőn, Magyarország még nem jutott ki az Eb-re (444.hu)
Ehhez minimum 1 pontra még szüksége lesz a magyar futballválogatottnak a hátralévő két meccsén.
okt. 18
0:16
Döntetlent játszott a fociválogatott Litvániában, még várni kell az Eb-részvételre (Telex)
Egy félidő előnyt adott a litvánoknak a magyar fociválogatott, a szünet után a kétgólos hátrányát ledolgozta, de megfordítani nem tudta a meccset, így Szófiában kell egy pont a kijutáshoz.
okt. 18
0:20
"A nyolcadikról" pletykálkodnak Messi ügyében (Infostart)
Aligha menekül meg a most még csak hétszeres aranylabdás.
okt. 18
0:20
Rossi: Ha nincs meg a megfelelő hozzáállás, akkor rémálom lehet belőle, sajnos most ez történt (Telex)
Szoboszlai elismerte a litvániai 2-2- után, hogy nagyon rég játszott olyan rosszul a válogatott, mint az első félidőben. Egy pozitívumot emeltek ki a játékosok: fel tudtak állni 2-0-s hátrányból.
okt. 18
0:24
Fájó döntést hoztak Milák Kristóf versenyzéséről (Infostart)
Virth Balázs és Sós Csaba is megszólalt.
okt. 18
0:28
ÉLŐ: Litvánia–Magyarország 2-2 (Infostart)
A magyar válogatott egy litvániai győzelemmel biztosíthatta volna a helyét a 2024-es labdarúgó Eb-n, de az első félidőben 2 gólos hátrányba került, ezt csak ledolgozni tudta.
okt. 18
0:32
Nincs többé főtitkára az atlétikai szövetségnek, vezérigazgatója viszont igen (Infostart)
A poszton Deursch Péter áll munkába.
okt. 18
0:36
Visszhangok a litvániai döntetlen után - "Jobban be kell tartani a taktikai utasításokat" (Infostart)
Nem volt meg az agresszivitás; sok párharcot vesztettek a játékosok, "nem voltak meg" a párharcok, ugyanakkor "nem halt meg senki, nincs nagy szomorkodás". A litvániai Eb-selejtező után a főszereplők értékeltek.
okt. 18
0:42
Marco Rossi: Az első félidőben mutatott teljesítmények alapján 7-8 embert lecserélhettem volna a szünetben (m4sport.hu)
Az első félidőt látva nem panaszkodhatunk az eredményre – nyilatkozta a 2-2-re végződő litván-magyar Európa-bajnoki selejtezőt követő sajtótájékoztatón Marco Rossi szövetségi kapitány, aki szerint a magyar válogatott "nem a zsenik csapata, hanem fejlődni vágyó fiataloké, akik lépésről lépésre tanulnak".
okt. 18
6:00
napi 10.17. (Eurosport)
napi 10.17.
okt. 18
6:00
Galéria: így álltunk fel kétgólos hátrányból Litvánia ellen (Sportal)
Az első félidőben kétgólos hátrányba került a magyar válogatott a Litvánia elleni Eb-selejtezőn, ám a fordulás utáni feltámadásnak, valamint Szoboszlai Dominik és Varga Barnabás góljainak köszönhetően a döntetlent kiharcolta Kaunasban. Tekintse meg a mérkőzésen készült legjobb képeinkből összeállított galériánkat!
okt. 18
6:06
Sértettség vagy realitás? Az elutasított csapat szerint ma a Haast sem vennék be az F1 bulijába (Racing)
Az F1 bővítési fordulójából elutasított egyik jelentkező szerint az Andretti pályázata mellett ma a Haas sem kapna belépőt a bajnokságba.
okt. 18
6:12
Horvát ellenféllel játszik a Ferencváros a Bajnokok Ligájában – szerdai sportműsor (Sportal)
A magyar válogatott Tajvan ellen játszik a curling vegyescsapat-világbajnokságon.
okt. 18
6:24
Szoboszlai őszintén kimondta: rég játszottunk ilyen rosszul (BorsOnline)
Óriási hátrányból jött vissza a válogatott.
okt. 18
6:24
Ogier: Lehetetlen megmondani, hogy mire számíthatunk a Közép-Európa Rallyn (Racing)
Sébastien Ogier általában nagyon jó teljesítményt tud nyújtani aszfaltos rally versenyen, de a Közép-Európa Rally előtt nem tudja, hogy pontosan mire is számítson, milyen eredményre lehet esélyes.
okt. 18
6:30
Marco Rossi elmagyarázta "ötletét" Szoboszlai Dominikkal kapcsolatban (Infostart)
Marco Rossi szövetségi kapitány szerint nem Szoboszlai Dominik megváltoztatott pozíciója okozta a magyar labdarúgó-válogatott gyengébb első félidei játékát a Litvánia vendégeként kedden elért 2-2-es döntetlen alkalmával az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.
okt. 18
6:30
"Nagyon rosszak voltunk" - nem leplezte csalódottságát a magyar válogatott sztárja (Ripost)
Így értékelt a főszereplő a lefújást követően.
okt. 18
6:42
Még nem jutott ki az Európa-bajnokságra a magyar válogatott; Milák döntött a visszatérésről – reggeli hírösszefoglaló (Sportal)
Lemaradt a legfontosabb kedd esti sporthírekről? Semmi gond! Most egy kattintással mindent pótolhat.
okt. 18
6:44
Szoboszlai Dominik: "Ebből tanulnunk kell, így nem lehet kimenni egy mérkőzésre!" (Sportal)
Az első félidőben kétgólos hátrányba került a magyar válogatott a Litvánia elleni Eb-selejtezőn, ám a fordulás utáni feltámadásnak, valamint Szoboszlai Dominik és Varga Barnabás góljainak köszönhetően a döntetlent kiharcolta Kaunasban. A 2–2 még nem jelent Eb-részvételt, ám a hátralévő két meccsen révbe érhet Marco Rossi csapata. A mérkőzés után a
okt. 18
7:06
Milák Kristóf nem indul a budapesti világkupa-versenyen, nemhogy versenyzésre, még edzésre alkalmas állapotban sincs (444.hu)
Az edzője egyetértett az úszó döntésével.
okt. 18
7:12
Messi duplájával nyert Argentína; Uruguay ellen kikapott Brazília – videókkal (Sportal)
Folytatódtak a 2026-os világbajnoki-selejtezők Dél-Amerikában. Argentína Peru ellen nyert, Brazília viszont kikapott Uruguaytól.
okt. 18
7:14
Nagy Ádám: "A Mister, ha tudott volna, egy egész csapatot cserélt volna a szünetben" (Sportal)
okt. 18
7:30
okt. 18
7:42
Dobogóra pályázó csapatok csatája a női kézibajnokságban, Mosonmagyaróvárra látogat a DVSC (m4sport.hu)
Ez a két csapat végzett a legutóbbi három szezonban a tabella harmadik helyén, az aktuális kiírásban a DVSC eddig veretlen, az MKC pedig hazai pályán mondhatja el ugyanezt.
okt. 18
7:45
"Nem halt meg senki" – Szoboszlai nem kertelt a litvániai döntetlen után (Metropol)
A magyar labdarúgó-válogatottnak egyetlen pontra van szüksége a kijutáshoz az Eb-re a hátralévő két találkozóján.
okt. 18
7:54
Szoboszlai: Így nem lehet kimenni meccsre, pláne nem a válogatottban (Telex)
Nagy Ádám szerint ha nem oroszlánokként küzdenek, előnyt adnak az ellenfélnek. Nem becsülték le a litvánokat, de hiányzott a gyilkos ösztön.
okt. 18
8:06
Prost: Verstappen levetkőzte a korábbi hiányosságát (Racing)
A négyszeres világbajnok Alain Prost elmondta, az ő szemében miért kiemelkedő versenyző Verstappen.
okt. 18
8:08
Ezt még Vettel sem engedhette meg magának, de vajon Verstappen megengedheti? (Racing)
Max Verstappen viccesen megjegyezte, reméli, a Ferrari elnöke felhívja őt, ha elolvassa a szavait a Gazzetta dello Sport hetilapjában.
okt. 18
8:12
Továbbra is veretlen Julian Nagelsmann-nal a német válogatott (Sportal)
A német labdarúgó-válogatott 2–2-es döntetlent játszott Mexikóval felkészülési mérkőzésen.
okt. 18
8:24
Meeke szívesen lenne az M-Sport pilótája (Racing)
Kris Meeke a Portugál Rally Bajnokságban elért idei negyedik győzelme után elárulta, szívesen segítene az M-Sport csapatának jövőre.
okt. 18
8:30
Marco Rossi: Lépésről lépésre haladunk, és jó úton járunk (Demokrata)
Szoboszlai hátrébb került, ami nem működött, ezért felelősséget vállalok – mondta a szövetségi kapitány.
okt. 18
8:30
Neymar hordágyon hagyta el a pályát – újabb hosszú kihagyás vár rá? (Sportal)
A brazil labdarúgó-válogatott nem csak az Uruguay elleni vb-selejtezőt, hanem Neymart is elveszítette.
okt. 18
8:54
Vancsa Zalán és Balogh Botond is vissza szeretne kerülni a felnőttválogatottba (Sportal)
Az U21-es válogatott Belgium elleni 1-0-ás vereségét követően a felnőtt válogatott két korábbi játékosa, Vancsa Zalán és Balogh Botond mondta el véleményét a felnőtt csapat teljesítményéről. Balogh Botond csak pár napja tudta meg, hogy a Litvánia elleni meccs helyett a belgák ellen számítanak rá, de örült, hogy alapemberként lehet a pályán. Vancsa
okt. 18
9:06
Uruguay kettővel verte a brazilokat, akik Neymart is elvesztették, Messi duplázott a Peru elleni vb-selejtezőn (m4sport.hu)
A braziloknál Neymart már az első félidőben hordágyon kellett levinni a pályáról.
okt. 18
9:12
Milák Kristóf mégsem indul a budapesti világkupán (Telex)
Az olimpiai bajnok úszó edzője két hete még azt mondta, felmérő tesztversenyként tekintenek a világkupára.
okt. 18
9:18
Hatalmi harc a Red Bullnál? Horner állást foglalt Marko helyzetéről (m4sport.hu)
Reagált a közte és Helmut Marko között zajló hatalmi harcokról szóló híresztelésekre Christian Horner. A Red Bull csapatfőnöke tisztelettel beszélt kollégájáról.
okt. 18
9:24
Mindkét kapitány egyetértett: megérdemelt a szerb siker (Sportal)
A magyar válogatott Európa-bajnoki selejtezős csoportjában Szerbia 3–1-re győzött Montenegró ellen, és nagy lépést tett a kontinenstornán való szereplés felé. Így látták a szakvezetők a mérkőzést.
okt. 18
9:26
Csodához közel, elvesztettünk két pontot – így látta a litván sajtó a magyar válogatott elleni mérkőzést (Sportal)
A magyar labdarúgó-válogatott 2–2-es döntetlent játszott Litvániával Európa-bajnoki-selejtezőn. A mérkőzés után a litván sajtó csalódott volt.
okt. 18
9:36
Két meccs, egyetlen pont – ennyire van szüksége a magyar válogatottnak az Eb-kijutáshoz (m4sport.hu)
Azzal, hogy pontot rabolt a magyar labdarúgó-válogatottól, a litván együttes talán a legtöbbek számára nem várt meglepetést okozott kedd este, az Európa-bajnoki selejtezősorozat 8. fordulójában. Ám a váratlanul felbukkanó akadály remélhetőleg csak elodázta néhány héttel a magyar álom beteljesülését.
okt. 18
9:42
Borzalmas sérülése után sem adja fel álmait a magyar tornászlány (BorsOnline)
Kovács Zsófia nem adja fel a harcot egykönnyen, ezért térdműtétjét követően ott lehet Párizsban.
okt. 18
9:42
Neymar súlyosan megsérült, Messi duplázott és beérte Suárez rekordját (Eurosport)
A hétszeres aranylabdás Lionel Messi két góljával 2-0-ra nyert a világbajnoki címvédő Argentína Peru vendégeként a 2026-os labdarúgó vb dél-amerikai selejtezőjének negyedik fordulójában, kedden.
okt. 18
10:00
Rossi elárulta, Szoboszlai miért játszott más poszton a litvánok ellen (Eurosport)
okt. 18
10:12
Egy gólt elkérhettünk volna tegnapra Messitől (Infostart)
A hétszeres aranylabdás Lionel Messi két góljával 2-0-ra nyert a világbajnoki címvédő Argentína Peru vendégeként a 2026-os labdarúgó vb dél-amerikai selejtezőjének negyedik fordulójában.
okt. 18
10:12
Dorgálás helyett dicséret: Wolff először nyilatkozott Hamilton és Russell ütközéséről (m4sport.hu)
Elégedetten volt Toto Wolff azzal, ahogyan két versenyzője, Lewis Hamilton és George Russell a katari ütközésüket kezelte.