Az USA Nagydíj sprintversenyének egyik incidense újra rivaldafénybe helyezett egy ügyet, amelynek megoldásáért a versenyzők már régóta nyaggatják az FIA-t.
A BVSC nagy csatában 11-10-re nyert a mérkőzés előtt hozzá hasonlóan százszázalékos Vasas ellen a férfi vízilabda ob I 7. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott az újonc Diósgyőr otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga tizedik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén, s ezzel ismét az élre ugrott a tabellán.
Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség elnöke szerint Milák Kristóf tartozik Magyarországnak, és önmagát is meg kell tisztelnie azzal, hogy komolyan edzésbe áll, s elvégzi azt a munkát, amivel jövőre Párizsban megvédheti olimpiai bajnoki címét.
"A magyar rajongók éhezik a sikert, amit Tokióban láthattunk. Ő Tartozik Magyarországnak annyival, és tisztelje meg önmagát azzal, hogy elvégzi a munkát" – mondta Wladár Sándor, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke.
Közeledik a 2023-as F1-es szezon vége, a csapatok pedig még adósak újonckvótájuk teljesítésével. Arra számíthatunk, hogy Mexikóvárosban és Abu-Dzabiban szokatlan nevek lepik el a pályát az első edzésen, de a Red Bull megteheti, hogy egy már sokat megélt versenyzőhöz nyúljon.
A dobogóért harcoló Mosonmagyaróvár a papírformának megfelelően könnyed, 35-20-as győzelmet aratott a bennmaradásért küző Kozármisleny vendégeként a női kézilabda NB I vasárnapi találkozóján.
A Fehérvár négy mérkőzés után is hibátlan, így vezeti a férfi kosárlabda NB I. alapszakaszát, miután vasárnap szoros összecsapáson öt ponttal kerekedett vendéglátója, a Kecskemét fölé.
A válogatott jobbátlövő Máthé Dominik mind a hat kísérletét gólra váltotta a Paris Saint-Germain csapatában, amely otthon 46-31-re verte a Saran Loiret HB-t a francia férfi kézilabda-bajnokság vasárnapi játéknapján.
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott az újonc Diósgyőr otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga tizedik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén, s ezzel ismét az élre ugrott a tabellán.
Udvardy Panna kikapott a döntőben az egyesült államokbeli Maconban rendezett, 80 ezer dollár (29 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztorna vasárnapi döntőjében.
A háromszoros világbajnok holland 50. futamgyőzelmét szerezte az F1-ben, de egy technikai hiba miatt a vártnál szorosabb lett a vége. Hamiltont és Leclerc-et a futam után kizárták, módosult a sorrend.
A verseny elején jelentkezett a kiszámíthatatlanságot eredményező fékprobléma Max Verstappenél, ami majdnem a győzelmébe került. Helmut Marko beszélt a részletekről.
Elszúrták az első kiállás időzítését, és ezen végül a futamgyőzelmük úszott el. Lewis Hamilton nem értette a döntést, és bár így is örül csapata javulásának, némi frusztráltság vegyült az ünneplésbe.
Nem volt kegyelem a Mercedes és a Ferrari számára. Az FIA a padlólemezük szabálytalansága miatt kizárta Lewis Hamiltont és Charles Leclerc-t az austini versenyből. Carlos Sainz dobogós, Logan Sargeant pontszerző.
Bár a pole-pozícióból indult, végül csak a hatodik helyen ért célba az Egyesült Államok Nagydíján Charles Leclerc, miután a mezőnyből egyedüliként egykiállásos boksztaktikával teljesítette a futamot.
Bár egyik versenyzőjüket kizárták, a Ferrari dobogót ünnepelhet Austinban. Logan Sargeant végre F1-es pontszerző lett, Sergio Pérez pedig vereséggel is növelte előnyét – avagy ők az austini kizárások nyertesei.
A Mercedes volt a leggyorsabb autó az austini vasárnapon Toto Wolff csapatfőnök szerint. Elismerte, a korai taktikai döntésükkel úszott el Lewis Hamiltont a győzelme. Elmagyarázta, miért ezt választották.
Max Verstappen egy idén számára szokatlanul nehéz versenyen szerezte meg 50. F1-es győzelmét az Egyesült Államok Nagydíján. A fékhibával küszködő holland szerint azonban a futam könnyen a hajrában őt szorongató Lewis Hamiltoné is lehetett volna.
A WRC legújabb videójában a vb pilóták, Sébastien Ogier, Dani Sordo, Elfyn Evans, Esapekka Lappi, Kalle Rovanpera, Thierry Neuville, Takamoto Katsuta és Ott Tanak karrierjük legrosszabb élményeit osztották meg.
Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség elnöke szerint Milák Kristóf tartozik Magyarországnak, és önmagát is meg kell tisztelnie azzal, hogy komolyan edzésbe áll, s elvégzi azt a munkát, amivel jövőre Párizsban megvédheti olimpiai bajnoki címét.