2024. szeptember 8. vasárnap

szept. 8
0:03
Marco Rossi: Ha nem tudunk reagálni erre a szituációra, akkor mindenkinek el kell tűnnie a színről (m4sport.hu)
Marco Rossi a játékosokhoz hasonlóan önkritikusan és keményen fogalmazott a németektől elszenvedett 5–0-s vereség után: a szövetségi kapitány szerint a játékosok és a stáb is szégyelli magát az eredmény miatt, amire, ha a keddi, bosnyákok elleni hazai mérkőzésen nem tudnak megfelelően reagálni, "mindenkinek el kell tűnnie a színről".
szept. 8
0:15
Elek Gábor elégedett lehet (Infostart)
Az újonc Esztergom otthon 27-19-re legyőzte a Kisvárdát a női kézilabda NB I szombati játéknapján.
szept. 8
0:15
Ezzel a csapattal kezd a magyar válogatott Németország ellen (Liner)
A Szoboszlai Dominik vezette magyar válogatott egy igen energikus csapattal fogja rohamozni a német válogatott kapuját Németországban.
szept. 8
0:15
Kolumbiai világrekord 400 méteren, Ekler Luca ezüstérmet szerzett (Sportal)
A Stade de France-ban zárult magyar szempontból a szombat este, ahol a T38-as kategóriában versenyző Ekler Luca a 400 méteres síkfutás döntőjében volt érdekelt, a táv regnáló világbajnokaként szerette volna éremmel zárni párizsi szereplését.
szept. 8
0:15
Paralimpia: Ekler Luca ezüstérmes lett 400 méteres síkfutásban (Telex)
A T38-as kategória 400 méteres síkfutó döntőjében Európa-csúccsal szerezte meg második dobogós helyét az idei paralimpián.
szept. 8
0:19
Kiesett a Ferencváros (Infostart)
A Ferencváros nem jutott tovább a női labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjéből, mivel a 10. csoport döntőjében 2-0-ra kikapott az ukrán Vorszkla Poltavától az óbudai Hévízi úton.
szept. 8
0:19
Ekler Luca európai rekorddal lett ezüstérmes a párizsi paralimpián (Liner)
Ekler Luca a 400 méteres síkfutás döntőjében villant a párizsi paralimpián.
szept. 8
0:19
Szívmelengető jelenet az Újpest felkészülési mérkőzésén (Sportal)
A labdarúgó Nb Iii-ban szereplő Dorog felkészülési mérkőzést játszott az élvonalbeli Újpesttel, amelyen a lila-fehérek 4-0-ra nyertek. A mérkőzésen egy nagyon sportszerű esemény is történt.
szept. 8
0:19
5-0: a németek elleni nagy vereséggel indult a Nemzetek Ligája Rossi csapatának (Telex)
Az Európa-bajnokságon ellenünk 2-0-ra nyerő németek gáláztak az NL-nyitányon, ez Rossi legsúlyosabb veresége a magyar kispadon.
szept. 8
0:21
Ekler Luca Európa-csúccsal ezüstérmes Párizsban (Infostart)
Ezzel megvan a párizsi magyar küldöttség 15. érme.
szept. 8
0:23
A Rossi-korszak eddigi legsúlyosabb vereségét szenvedte el a válogatott Németországban (Infostart)
A magyar válogatott az első félidő után még "csak" egygólos hátrányban volt Düsseldorfban, a németek ellen, ám a második játékrészben súlyos vereségbe szaladt bele. A Nemzetek Ligája 2024–2025-ös kiírásának első fordulójában: Németország–Magyarország 5-0.
szept. 8
0:23
5-0-ra ütötte ki Németország a magyar válogatottat (Liner)
Nagyon rossz napot fogott ki Marco Rossi magyar válogatottja, súlyos vereségbe futottak bele a németek ellen Németország ellen, akik nem hoztak ki mindent magukból.
szept. 8
0:23
Fesztiválhangulat uralkodik a négyesfogathajtó-vb-n; Exell átvette a vezetést (Sportal)
Igazi népünnepélyt hozott a vasárnapig tartó szilvásváradi négyesfogathajtó-világbajnokság leglátványosabb száma, a szombati maratonhajtás.
szept. 8
0:23
Marco Rossi: Szégyellnünk kell magunkat, a fiúknak és nekem is (Telex)
A szövetségi kapitány interjút adott a Németország elleni vereség után. Nagy Ádám, a válogatott középpályása szerint "léket kapott a hajó".
szept. 8
0:27
39. Wizz Air Budapest Félmaraton (Metropol)
Fuss Magyarország kedvenc félmaratoniján 2024-ben is 21,1 km-t egyéniben, párban vagy futótrió tagjaként!
szept. 8
0:27
15 gólt dobott a Győrnek a dánok klasszisa (Infostart)
A címvédő Győr odahaza 28-26-ra nyert a dán Team Esbjerg ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.
szept. 8
0:27
Szita Zoltán és Fazekas Gergő lengyel szuperkupa-győztes (Sportal)
Szita Zoltán és Fazekas Gergő csapata, a bajnok és kupagyőztes Orlen Wisla Plock 27-23-ra legyőzte az Industria Kielcét a lengyel férfi kézilabda szuperkupa-mérkőzésen, szombaton Lódzban.
szept. 8
0:31
Sipos Adrián csapata csoportkörös az Európa-ligában (Sportal)
Sipos Adrián német csapata, az Mt Melsungen a Lukács Pétert foglalkoztató norvég Elverum Hb búcsúztatásával csoportkörbe jutott a férfi kézilabda Európa-ligában.
szept. 8
0:35
A német válogatott könnyedén átgázolt a magyarokon - ötgólos vereség Düsseldorfban (Sportal)
A Nemzetek Ligája A-divíziójának 3-as csoportjában Magyarország súlyos, 5-0-s vereséget szenvedett Németországtól, amely a második játékrészben teljesen felőrölte a vendégcsapatot.
szept. 8
0:39
Bolla Bendegúz: Szinte mindent ki kell javítanunk (Sportal)
A Rapid Wien légiósa csereként lépett pályára, egygólos hátrányban csaknem egyenlített, mégis lehajtott fejjel kellet elhagynia a pályát.
szept. 8
0:43
A holland válogatott hétgólos meccsen verte meg a bosnyákokat (Sportal)
A Nemzetek Ligája A-divízójának 3-as - vagyis a magyarok és a németek - csoportjában Hollandia 5-2-re legyőzte Bosznia-Hercegovinát.
szept. 8
0:47
Luke Littler hengerelt; Michael van Gerwen a nyolcaddöntő előtt elhasalt Antwerpenben (Sportal)
A legújabb European Tour-verseny szombati napján meglepetésre Gerwyn Price és Michael van Gerwen is búcsúzott, míg a világelső Luke Humphries, s honfitársa Luke Littler simán bejutott a legjobb 16 közé Antwerpenben.
szept. 8
0:51
Marco Rossi: Ha a bosnyákok ellen nem tudunk javítani, mindenkinek el kell tűnnie... (Sportal)
A magyar válogatott olasz szövetségi kapitánya lesújtva értékelt a Németországtól elszenvedett ötgólos vereség után.
szept. 8
5:33
Marco Rossi senkinek nem kegyelmez, ez vár a csapatra a pofon után (Metropol)
A kapitány már kiadta a jelszót.
szept. 8
5:33
"Valami nagyon megtört" - kifakadt a magyar válogatott focista a szörnyű vereség után (Ripost)
Bolla Bendegúz szerint nem a taktika miatt lett 0-5.
szept. 8
6:03
"Erre nincs magyarázat" - teljesen összeomlott a magyar fociválogatott (BorsOnline)
Lehet javítani, de nagyon nehéz lesz.
szept. 8
6:15
Meztelen pár sokkolta és zaklatta Cristiano Ronaldót és szerelmét (BorsOnline)
Cristiano Ronaldót és Georgina Rodriguezt még a tengeren sem hagyják nyugton. Ezúttal egy másik hajó házaspárja zaklatta őket.
szept. 8
6:21
Spanyolország Svájc ellen játszik; döntő az US Openen - vasárnapi sportműsor (Sportal)
Mérkőzéseket rendeznek az Nb Iii-ban is.
szept. 8
6:33
Gyulay Zsolt 60 évesen is Forma-1-es tempót diktál (Sportal)
Gyulay Zsolttal, hol máshol, mint a Hajógyári-szigeten, a Honvéd kajak-kenu szakosztályának telephelyén találkoztunk, hogy az öltönyt maga mögött hagyva, "hazai pályán" köszöntsük születésnapján.
szept. 8
6:39
Marco Rossi szerint ez már szégyen, vállalja a felelősséget (Liner)
Marco Rossi azon a véleményen van, hogy a Németország ellen elszenvedett vereség egyenesen szégyen a részükről, amiért vállalja a felelősséget.
szept. 8
6:39
Rea nem úszta meg a törést a balesete után, neki és Bulegának is kérdéses a folytatás (P1race)
Jonathan Rea-nek eltört a hüvelykujja a Superbike-vb első magny-cours-i futamán, ő és Nicolò Bulega sem biztos, hogy versenyezhet vasárnap.
szept. 8
6:45
5:0-ra kapott ki a magyar futball válogatott a németektől (HírTV)
Az Origo cikkében szinte percről-perce ad számot a tudósító a düsseldorfi mérkőzésről.
szept. 8
6:45
Videón a Magyarország váratlan 5-0-s veresége Németország ellen (Liner)
Egy nagyon súlyos és fájdalmas vereségbe futott bele a magyar válogatott szombat este Németországban a Nemzetek Ligájában.
szept. 8
6:57
Marco Rossi üzent: mindannyian szégyelljük magunkat (Liner)
A magyar válogatott szövetségi kapitánya szégyenteljesnek nevezte a németek elleni végeredményt, és azt mondta, a második félidőért mindannyian szégyellik magukat.
szept. 8
6:57
A hazai kedvencet legyőzve Szabalenka lett az US Open női bajnoka (Sportal)
A fehérorosz Arina Szabalenka nyerte a női egyest az amerikai nyílt teniszbajnokságon, mivel a szombati döntőben két szettben legyőzte a hazai kedvenc Jessica Pegulát, s ezzel megszerezte pályafutása harmadik Grand Slam-trófeáját.
szept. 8
7:03
szept. 8
7:09
Nagy Ádám beérte Puskás Öcsit a válogatottsági örökrangsorban (Demokrata)
Nagy Ádám 85. alkalommal öltötte magára a magyar labdarúgó-válogatott mezét.
szept. 8
7:09
Mindent elmond Marco Rossi arckifejezése a súlyos vereség után (Liner)
Marco Rossi szövetségi kapitány arcára volt írva, mit érez azok után, hogy 5–0-ra kapott ki a magyar válogatott Németország ellen.
szept. 8
7:09
szept. 8
7:15
Marco Rossi kimondta, amit kevesen akartak hallani (Infostart)
Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint a németektől elszenvedett szombati 5-0-s vereség során a csapat az első félidőben elfogadható teljesítményt nyújtott, a másodikban viszont "eltűnt a pályáról".
szept. 8
7:15
Túl sok volt a buli; Angliában nem kerteltek Szoboszlairól (Metropol)
Gulácsiéknál zajlik az élet.
szept. 8
7:15
Így segítette Antonellit a Mercedesbe Russell (Racing)
A Mercedes csapatfőnöke elismerte, hogy a korábban Russell által megtanult leckét alkalmazták Antonelli esetében.
szept. 8
7:21
Pap Bianka: Tök menő, hogy viszem haza a teljes kollekciót (Sportal)
A Magyar Paralimpiai Csapatban egyetlen olyan sportoló van, aki a dobogó mindhárom fokára felállhatott, ezzel pedig a teljes éremkollekciót magával viheti haza Párizsból. A La Défense Arénában Pap Bianka egy bronzzal kezdett, majd címét megvédve bezsebelt egy aranyat is, hogy az utolsó döntőjében az ezüsttel elérje azt, ami másnak nem jött össze a
szept. 8
7:21
Marc Márquez szerint a maximumot hozta ki a sprintből, de addigra már "tönkretette a hétvégéjét" (P1race)
Marc Márquez részletesen elmondta, miért esett el a San Marinó-i Nagydíj időmérőjén, ami miatt nehéz dolga volt a sprinten.
szept. 8
7:27
Eddig is brutális volt az Akropolisz Rally, de a katasztrófa csak vasárnap következhet (Racing)
Sok versenyző szerint ez a legdurvább görög versenye, azonban ami vasárnap következik, arra már nagyon szavak sincsenek.
szept. 8
7:33
"Szégyellnünk kell magunkat" – mondja Marco Rossi a németek elleni 5-0 után (444.hu)
Ha nullára veszítünk, az már baj, de ha 5-0-ra, az szégyen, mondta a szövetségi kapitány. Szerinte ha a következő meccsen nem sikerül megfelelően reagálni, mindenkinek el kell tűnnie a színről.
szept. 8
7:33
Kőkeményen reagált a súlyos vereségre Marco Rossi (HírTV)
Osztálykülönbség mutatkozott a házigazda Németország javára, 5-0-ra maradt alul a régen látott gyenge játékot nyújtó magyar labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligája nyitányán. Kedden hazai pályán a bosnyákok ellen több lesz a tét a győzelemnél...
szept. 8
7:33
Szabalenka a női bajnok a US Openen (Telex)
A belarusz teniszező hozta formáját: 180 kilométer/óra felett adogatott, és félelmetes tenyeresei is működtek.
szept. 8
7:39
Futóverseny miatt lezárták a rakpartokat (Telex)
A korlátozások főképp a pesti és a budai alsó rakpartokat, a Szabadság hidat és az óbudai Árpád fejedelem útja környékét érintik.
szept. 8
7:45
Marco Rossi az 5-0-s vereségről: Ha nem leszünk képesek reagálni, mindenkinek el kell tűnnie a színről (SzMo)
Kedden a válogatott Bosznia-Hercegovina ellen javíthat. Ha nem sikerült, az a szövetségi kapitány szerint komoly konzekvenciákat kell, hogy maga után vonjon.